Kaip keičiasi politikai 2007.05.11

Tomas Čyvas

Jau beveik metus visi, kas netingi, kam nors kiek įdomu, stebi VSD skandalą. Kas netingi dar labiau – mato, kas kaip balsuoja Seime. Visi ligi šio matė, kad Liberalų ir Centro sąjungos seimūnas balsavo už tai, kad KGB rezervo karininkas A. Pocius iš NATO šalies žvalgybos vadovų pašalintas nebūtų (2006 12 19 ir 2007 03 15). Tik štai ėmė kažkas ir pasikeitė.

Vakar, gegužės 10, liberalcentristas ir Seimo vicepirmininkas A. Čaplikas sakė (ir klausė): „Vakarykščių kandidatų į VSD vadovus paradas Prezidentūroje atskleidė liūdną tendenciją: pretendentų atrankos kriterijai, nepaisant nieko ir toliau išlieka standartiniai – kviečiami asmeniniai, nors ir prieštaringai vertinami favoritai, aukšto lygio biurokratai ir buvę komunistiniai nomenklatūrininkai. Klausimas jau neberetorinis, ar galimas tik toks pasirinkimas po beveik metus politinę bendruomenę alinančio VSD skandalo, Lietuvai peržengus ne tik NATO, Europos Sąjungos, bet ir  21-ojo amžiaus slenkstį”.

Įdomu – ar balsavimui Seime paprastai pateikiami retoriniai klausimai? „Gal ne?“- naiviai klaustų krokodilas Gena. (Tiems, kurie jau nebeatsimena šios rusiškos animacijos, primenu siužetą: krokodilas ir Kūlverstukas važiuoja traukiniu. Įlipa kontrolierius ir klausia bilietų. Tiedu jų neturi. Kulverstukas klausia krokodilo: – Gena, mes neturim bilietų. Gal tu juos praijai?. Krokodilas atsako: – Gal  ne?“)

Toliau A. Čaplikas apie save kalba (ir klausinėja) trečiuoju asmeniu: „Liberalcentristui sunkiai suvokiama, nejaugi Prezidentūrai yra iš tiesų taip neįmanomai sunku rasti kandidatų į valstybės saugumo departamento vadovus, kurie būtų mokslus baigęs ne Smolenske, Pskove, Maskvoje ar Kaliningrade, o Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, o dar geriau Londone, Romoje ar Paryžiuje; nejaugi nepriklausomoje Lietuvoje patikimumo ir lojalumo sinonimu tampa kandidato okupacijos laikotarpiu buvusi narystė komunistų partijoje bei profesionali tarnyba sovietinėje armijoje?“

Na, politiko pareikštą tekstinį nustebimą nors prie žaizdos dėk. Nors džiaukis išsišiepęs. Apie tą patį – kodėl VSD vadovu dirba KGB rezervistas – Čaplikui ir ne tik Čaplikui rašė Laučius, Bačiulis, Spurga, Navickas, Valentinavičius. Net aš kažkiek ir dar daug žmonių apie tai rašė.

Gal A. Čaplikas neskaito spaudos? Ar liberalui (taip ligi šiol ir nesuprantu – kas tie centristai) tiesiog ideologiškai lemta kelis kartus balsuoti už A. Pociaus išsaugojimą pareigose, o gal jis turėjo informacijos, kad KGB rezervistas gali puikiai dirbti NATO šalies žvalgu? Jei ne, tuomet kas pasikeitė, kad liberalcentristas (tiek jau to su tais pavadinimais) vakar nusprendė išsižadėti savo du kartus pademonstruoto palankumo A. Pociui?

Šaltinis: Balsas.lt

Reklama
  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: