Ką moka komjaunuolis Darius? 2007 07 23

Tomas Čyvas, Dienraštis “Lietuvos žinios““,

Kitados plačia komjaunuoliška krūtine sovietinę Lietuvą nuo “Vakarų imperialistų ir jų provokatorių“ šmeižto užstojusio vaikino drąsa, jo pasiryžimas ką nors saugoti ir ginti vertinamas ligi šiol.

Anuomet nepabūgusio demaskuoti “niekšų“, susirinkusių 1987-aisiais prie A.Mickevičiaus paminklo, jaunikaičio širdyje ir šiandien liepsnoja negęstantis siekis sutikti pavojus ir juos įveikti. Darius Jurgelevičius turėtų supykti tik dėl vieno – be reikalo atominių milijardų vartymo projekte jam vėl brukami prakeikti tarptautiniai ryšiai. Daug labiau tiktų “visokeriopos sargybos viršininko“ titulas. Metams bėgant, kai sovietinės tėvynės nebeliko, pašaukimas širdyje neblėso.

Po užsienius taip ir nepamėgęs važinėti diplomatas, turintis tokių gabumų, tikrai labiau reikalingas čia. Kai žuvus V.Pociūnui Dariukas šovėsi saugoti “kaulus“ ir jų tapimo “kaulais“ aplinkybes nuo knaisiojimo, daug kas palaikė tai tik išsišokimu arba hobiu. Be reikalo.

Parlamente atlikto Valstybės saugumo komiteto veiklos tyrimo medžiaga rodo, kad vaikinas tolydžio tobulino savo įgūdžius svarbių objektų, projektų ir veiklų apsaugos srityje. Pirmiausia jau paskirtas į departamentą jis irgi nesiėmė tarptautinių ryšių ar žvalgybos. Bent jau nepagarsėjo kaip didis šių sričių “profas“. Kas kita – energetinis ir tranzitinis saugumas. Būtent ta valdyba, kuri kuravo minėtas sritis, ir patyrė, koks energingas, veiklus ir kietas gali būti Darius. 2K – garsusis tranzito projektas, kurį taip entuziastingai rėmė gerbiamasis valstybės Albinas ir kompanija, tuomet buvo atsidūręs pavojuje, kaip ir kai kurių verslininkų bei KGB karininkų šmirinėjimas aplink “Lietuvos geležinkelius“. Šias grėsmes su komjaunuolišku uolumu ir be diplomatinio trypčiojimo vaikinas kaip tik ir likvidavo.

Paviešintoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto medžiagoje liudijama:

“ATS. Mano buvo konkrečiai ruošta pažyma dėl 2K, čia ta garsioji. Aš ją rengiau padedamas Klaipėdos apygardos pareigūnų, jie savo dalį pateikė. Tai, sprendžiant iš Jurgelevičiaus veiksmų atėjus į departamentą, jis pirmiausia paėmė tą bylą, būtent ji vadinosi “Tranzitas“, tą bylą pasiėmė ir puolė ją skaityti, ir pralaikė 2 mėnesius. Tai vėlgi, žinote, tuo metu darbas negalėjo vykti, nes automatiškai neturi bylos, negali rašyti teikimų, negali įsegti medžiagos, buvo paimta ta byla ilgam.“

KLAUSIMAS… “ATS. Kiek dabar pamenu, aišku, gal pamąsčius ir daugiau prisiminčiau, bet antras toks bylos paėmimas buvo iš (…) padalinio, irgi Jurgelevičius paėmė, irgi klausimams, susijusiems su 2K. O taip tai, aišku, negali būti tokios praktikos. Jis turi teisę paimti ir susipažinti su byloje esančia medžiaga, bet, aišku, ti k ne du mėnesius, nes tuo metu stoja darbas. Nes realiai neturėdamas medžiagos po ranka, tu daug ko negali padaryti.“

Galiausiai vienas liudijusių pareigūnų tvirtina, jog buvo surinkta reikalinga operatyvinė medžiaga ir parengti teikimai prokuratūrai dėl tam tikrų asmenų, kurie tuo momentu labai aktyviai protegavo R.Stonio firmą, dėl jų išsamesnio veiklos tyrimo. Pasak jo, tris mėnesius, be jokio paaiškinimo, tų teikimų D.Jurgelevičius nesiteikė pasirašyti. Paprastai, anot liudytojo, tai atliekama daugiausia per dvi dienas. Pas direktoriaus pavaduotoją bandęs patekti pareigūnas nebuvo priimtas. Kaip nebuvo baigtas ir pavojų kėlęs tyrimas. Todėl, ponai, galite miegoti ramiai. Taikusis Lietuvos atomas dabar patikimose profesionalo rankose, kaip ir jo milijardai. Jei vienas kitas ir dings – nesirūpinkite ir nebandykite jo ieškoti. Jei vis dėlto mėginsite – irgi būkite ramūs. Jūsų kaulelių saugumu turėtų būti deramai pasirūpinta.

Reklama
  1. „Valstybininkai” geria vyną « Tomas Čyvas
  2. VSD – nuobodūs sutapimai « Tomas Čyvas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: