Čečėnų sukilėliai vėl rengia atakas 2007.07.18

 chechnya-flag-arms_px250

Pastaruoju metu vis dažnėja čečėnų sukilėlių išpuoliai nepriklausomybės nuo Maskvos siekiančios Ičkerijos Čečėnų Respublikos teritorijoje, informuoja “Chechnya Weekley”.

Liepos 9d. Vedeno rajone, sukilėliams užpuolus Vidaus reikalų ministerijos automobilių koloną žuvo 3 rusų kariškiai. Kaip kitą dieną pranešė “Nezavisimaja Gazeta”, ataka prasidėjo minos sprogimu, po kurio sekęs susišaudymas truko apie penkiolika minučių. Sukilėliai sėkmingai pasišalino ir teritoriją apsupusioms rusų pajėgoms nepavyko jų rasti.

“Nezavisimaja gazeta” cituoja Rusijos administracijos Čečėnijoje prokurorą Valerijų Kuznecovą, kurio nuomone, atakų pobūdis, kuris šalia ženkliai padidėjusio dažnumo, pasižymi nedideliu taiklumu, gali reikšti ir tai,. Jog sukilėliai intensyviai treniruoja naujokus.

Liepos 6d. rusų pajėgos vykdė specialią operaciją, kurios metu nukovė  Yunusą Akhmadovą, kurį V. Kuznecovas vadina svarbiu kovotojų vadu, “titulavusiu save Grozno emyru”. Tačiau operacijos metu buvo nušautas ir prorusiškos Grozno Oktiabrsky rajono milicijos viršininkas Saipudi Lorsanovas.

Pranešama apie didėjančius neramumus aplinkiniuose šiaurės Kaukazo regionuose – Dagestane, Ingušijoje. Rusijos valdžia, kurios sluoksniuose vis labiau auga ir nepasitikėjimas savo statytiniu Čečėnijoje Ramzanu Kadyrovu, ten susiduria su panašiomis problemomis. Nerasdama patikimų ir tarp gyventojų gerbiamų šalininkų, remiasi grubia karine jėga ir vis labiau praranda padėties kontrolę.

Čečėnų sukilėliai nuo 1994 metų kariavo du karus su Rusija. 1996m. Rusija buvo pasirašiusi Chasavjurto susitarimus, kuriais buvo pabaigtas pirmasis karas ir iš esmės pripažinta Čečėnijos nepriklausomybė de facto. Vėliau Rusija šią sutartį sulaužė tariamai dėl to, kad čečėnai susprogdino Rusijoje kelis gyvenamuosius namus.

Rusijos pradėtų karų metu visiškai sugriauta daugybė miestų ir kaimų, nužudyta šimtai tūkstančių civilių. Be to, Rusijos karinės pajėgos ir šnipai, Čečėnijoje ir užsienyje nužudė keturis Ičkerijos Čečėnų Respublikos prezidentus: D. Dudajevą, Z. Jandarbijevą, A. Maschadovą ir K. Saidulajevą.

Kremlius giriasi, kad karą iš esmės laimėjo ir kariškiai likviduoja likusius sukilėlius, bet pastaraisiais mėnesiais išpuoliai vėl padažnėjo.

Šaltinis: Balsas.lt,. Chechnya Weekley

Reklama

, , , , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: