Klano galia ir negalia

Valstybės saugumo departamento (VSD) skandalas pragriaudėjo ir nutilo, palikęs tik liūdnus prisiminimus apie siekius turėti kažko vertą žvalgybą, „liūtą“ turėsime šerti ir popinti. Nenorinčiais nešti jam ėdalo, pagal 37 Seimo interesantų sumanymą, domėsis ta pati „žvalgybinė bendruomenė“, kas ir yra linksmiausia viso šio korupcinio vodevilio dalis. Negali nei piktintis, nei išsigąsti – visų pro langus gal neišsvaidys, o beprasmiai knaisiojimaisi savo pačių pridrėbtuose nešvarumuose, ieškant ten aukso – turbūt yra vienintelis, „valstybininko“ vertas būdas užmušti nuobodulį. Tegul sau „bovijasi“.

Belieka tik nuraminti tuos, kurie „valstybininkų“ klaną vadina „sąmokslo teorija“. Jam čia būtų tiesiog per daug garbės. Kam kurti teorijas ir ieškoti paslapčių, kur viskas taip jau nuobodžiai vieša, lėkšta, neįdomu ir konspiratyvu nebent mūsų „žvalgams“. Neigti, kad tokie sutvėrimai, kaip „valstybininkai“, Lietuvoje egzistuoja yra tiesiog keblu. Reiktų būti panašiam į „poetą“ Ivaną Bezdomną iš „Meistro ir Margaritos“, patekusį į beprotnamį, po to, kai vos neišvedė iš proto paties šėtono, įrodinėdamas šiam, kad jo nėra. Tik, aišku, nereikia čia ir jokių „demonizavimų“. Šito ponai irgi nenusipelno. Patys save pakrikštiję šiuo titulu, paskui mėginę tai neigti apžvalgininkai, informacinių agentūrų vadovai, patarėjai, politikai, valdininkai, o dabar dar ir šoumenai savo egzistavimo neneigia ir kitiems to daryti nederėtų. Daugiausia, kas juos piktina, titulą – visur puošiančios kabutės, bet čia jau jų problema. Ir sąmokslo jokio taip pat nėra – tik konkrečių oligarchų ir norinčiųjų tokiais tapti siūlomi, minimos „chebros“ noriai vykdomi užsakymai, gaunant už tai trupinių. Nuskambėję pasiūlymai pervadinti juos į nomenklatūrą – visai priimtini. Gal tai juos pačius netgi paguos.

Tik tai ne ta LTSR laikų nomenklatūra – iš tikrųjų galinga, dar galingesnės sistemos dalis. Tai varganas, nežinančių kam čia dar parsisamdžius ir ką įvairiais būdais aptarnavus, neasocijuotas būrys žmonių, kurie, net pridėjus jų šeimos narius, sugėrovus, laikomus naminius gyvulėlius ir papūgėles, gal šiaip taip ir užpildytų vieną didelę salę. Jie patys – ne oligarchai, o tik jų ruporėliai. Ir jau tokie nusidėvėję, kad užsakovams (pvz., Ž. Marcinkevičiui) pačiam tenka atidirbti kalbančia galva.

Visa naujųjų nomenklatūrininkų „mistinė galia“ yra ne jų magiškuose voratinkliuose ir įmantriuose aštuonkojo čiuptuvuose. Jų visos įtakos ir puikavimosi priežastys yra mūsų politinės sistemos marginalumas ir pilietinės visuomenės negalia. Pamenate tarakoną iš animacinio filmuko, kuris staipėsi ant kelmo reikalaudamas duoklių tol, kol jį sudorojo ne koks nors liūtas ar dramblys, o paprasčiausias žvirblis? Taip kažkada nutiks ir su šita kompanija. Kad ir kiek viešai besipūstų, meluotų ir išsidirbinėtų – galiausiai tas nepadės. Norėtųsi, aišku, kad tas žvirblis atskristų anksčiau, bet jis dar matyt ir skraidyti neišmoko. Ir kad to ilgai nenutiktų, ši nomenklatūra padarys viską. Pakankamo kiekio sąmoningų, savarankiškų ir drąsių žmonių, kurie dar turėtų laiko ir kitiems reikalams, išskyrus mūšį dėl pragyvenimo, atsiradimas yra jai mirtinai pavojingas. Jau geriau, kaip siūlė viena „socdemė“ – tegul nepatenkintieji važiuoja į Airiją.

Kada jie liausis važiavę, o ims ir išsiųs ten ar kitur tokius siūlytojus – tai pagrindinis klausimas. Pastarųjų metų peripetijos rodo, kad tokių žmonių visgi daugėja, nors tai ir ne valdžios nuopelnas, o veikiau pačių piliečių pastangomis, nepaisant valdžios daromų niekšybių bei kvailysčių, vykstantis procesas.

Reklama

, , , , , ,

  1. #1 by Andrius on spalio 5, 2008 - 1:05 pm

    Kuri socdemė konrečiau rekomendavo nepatenkinties vyti į Airiją.

  2. #2 by Autorius on spalio 5, 2008 - 2:56 pm

    Šiaulienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: