Taikdarystė rusiškai – okupacija ir teroras

Viskas labai paprasta – gyveno kartą Gruzija – viena iš daugelio laimingų šalių, kartu su kitomis savanoriškai ir su dideliu džiaugsmu įstojusi į SSRS tautų šeimą. Paskui, kai pasijuto ne tiek laiminga – ėmė ir paskelbė nepriklausomybę. Laimės garantas supyko ir surado „išsišokėlio“ namuose ką papirkti, ką apginkluoti ir valdžia pamaloninti. Taip susikūrė vadinamosios Abchazijos ir Pietų Osetijos autonomijos.

Šiandien ausys linksta klausantis samprotavimų apie „tautų apsisprendimo teisę paminančią Gruziją“. Tokie „apsisprendimai“ prieš keliolika metų buvo organizuojami visoje SSRS, kur tiktai atsirasdavo natūralių nepriklausomybės nuo Kremliaus aspiracijų. Estijoje (Narva), Lietuvoje (Šalčininkai), Moldovoje (Transnistrija), Ukrainoje (Krymas) ir pan. Šių darinių paskirtis buvo dvejopa. Tai buvo ir kerštas nepaklusniai respublikai ir pagrindas ją šantažuoti, laikyti įtampoje ir savo įtakos sferoje. Tai, jog P. Osetijos vadovybėje praktiškai nėra osetinų – smulkmena. Šios „nepriklausomybės siekiančios“ teritorijos gyventojams išdalinti rusiški pasai. Yra pasai – yra piliečiai, yra piliečiai – yra dingstis juos ginti. Juk Rusija dar ir Jekaterinos laikais mielai gynė Žečpospolitos stačiatikių teises ir netgi bajorų laisves. Vėliau gynė proletariato ir komunistų interesus. Dabar „sootečestvennikus“ – Hitlerio pavyzdžiu.

Prisimenant anuometinius Abchazijos ir Pietų Osetijos „sukilimus“, kurie vykdyti naudojant tankus, artileriją ir kitokį arsenalą, paprastai „labai būdingą“ sukilėliams, nedera pamiršti ir to, kad juos lydėjo brutalūs etniniai gruzinų valymai – pakeitę tautinę teritorijų sudėtį. Visas šis kruvinas spektaklis tuomet laikinai „baigėsi“ Rusijos „taikdarių“, darančių taiką tarp savęs ir savo terorizuojamos Gruzijos, mandato įtvirtinimu. Tarptautinė bendrija, palaiminusi absurdišką sprendimą – patikėti mandatą konflikto iniciatoriui ir dalyviui – šiandien raško šios kvailystės arba niekšybės vaisius. Su „taikdarių“ pagalba dar neišvalyti gruzinai buvo terorizuojami toliau, logiškai tikintis, kad tai matantys jų tautiečiai vieną dieną imsis veiksmų. Būtent tai ir įvyko. Keliolika metų provokacijų ir teroro išprovokavo logišką Tbilisio siekį išvalyti savo teritoriją nuo Rusijos smogikų ir jų kolaborantų. Šis „įžūlus“ noras suteikė Maskvai taip trokštamą dingstį pamėginti sunaikinti Gruzijos valstybingumą arba bent jau pakeisti valdžią šalyje. Ką jau ką – lojalų ir prorusišką „prezidentą“ Lubianka savo kartotekoje tikrai suras.

Taikos palaikymo inovacijos

Stebint prieš Gruziją vykdomą agresiją ir klausantis Rusijos retorikos – galima sužinoti daug įdomaus ir apie taikos palaikymo priemones. Pasirodo, „taikdarių“ mandatas leidžia veikti ne tik pavestoje kontroliuoti teritorijoje, bet ir ten, kur nutaria „taikdarių“ šeimininkas. Jis leidžia vykdyti uostų blokadą, bombarduoti civilinius ir infrastruktūros objektus visoje šalyje, organizuotai „užlaužti“ nepakankamai taikingos šalies internetinius puslapius.

Tiesa, yra dar viena smulkmena – per Gruziją einantis naftotiekis – bemaž vienintelė arterija, kuria šio regiono „juodasis auksas“ pasiekia Europą be Rusijos žinios bei malonės. Tikėtina, kad Rusijos „taikdariai“ mielai ir jį pasaugotų.

p.s.

Ak taip – dar daug kriuksi apie vadinamąjį „Kosovo precedentą“. Toms deglosioms tegalima priminti, kad niekas Kosovo albanų JAV ar jokios kitos piliečiais nevertė ir tankų bei artilerijos “sukilimams“ organizuoti netiekė. Albanija į taikdarių tarpą pakviesta taip pat nebuvo. O ir naftos kvapas Kosove nelabai užuodžiamas.

Reklama

, , , , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: