Apie Gruziją prašoma meluoti daugiau?

Apie Gruziją ir prieš ją Maskvos vykdomą karinį terorą Lietuvoje šaukiamasi melo bei propagandos. Kartais net graudžiai pravirkstama, kad jos esą per mažai.

“Lietuviškame „informavime“ dažnokai matau daug bruožų, kurie kalba apie tipišką propagandą. Tarkime, itin dažnai informacija pateikiama iš vieno šaltinio: jei jau žiūri Lietuvos kanalą, tai bus Gruzijos šaltiniai, jei Rusijos — Osetijos. Alternatyva negerbiama. Kaip pasakė V. Laučius, „objektyvi tiesa pagal apibrėžimą turėtų būti viena“. Tačiau ką daryti, jei esi eilinė šios žemės dulkė, kuriai Dievas suteikė mąstymo dovaną, bet pamiršo suteikti absoliutų žinojimą?“, – skundžiasi Delfyje kolegė  Aušra Maldeikienė.

Iš tiesų – kaip viskas būtų teisėtai graudu ir neteisinga, jei ši rauda remtųsi ne visiškai melaginga ir tyčia peršama prielaida: esą egzistuoja suverenūs Osetijos ir Gruzijos santykiai, kurie neva vienaip nušviečiami Lietuvos, o kitaip Rusijos žiniasklaidos.

Bėda yra tame, kad P. Osetija yra tiek pat “savarankiškas“ ir nuo Maskvos “nepriklausomas“ informacijos subjektas bei “atskira“ konflikto pusė, kaip kitados buvo LTSR. Kokiu tikslu įsigudrinama tai ignoruoti arba pamiršti – autorių reikalas. Bet jų reikalavimas skamba paprasčiausiai idiotiškai. Pagal analogiją: Lietuvos partizanų ir LTSR valdžios konfliktą reiktų nušviesti lyginant JAV žiniasklaidą, kuri cituoja Lukšą-Daumantą ir SSRS alternatyvų šaltinį, kuris cituoja Antaną Sniečkų. Tada tai jau bus objektyvu ir teisinga. Ne, ponia Aušra, ir J. Laučiūte. Nebus teisinga. Bus be galo, beviltiškai ir nepateisinami kvaila bei nusikalstama.

“Savo laisva valia užsimaukit cenzūros apynasrį ir nė cyptelėti nedrįskite apie tai, jog demokratiškieji Vakarai, atmetę Serbijos vientisumo principą ir pripažinę Kosovo nepriklausomybę, ne tik paskatino Rusiją tolesnėms provokacijoms Kaukaze, bet ir įdavė jai į rankas argumentą, triuškinantį demokratijos sergėtojus jų pačių teritorijoje. Po Kosovo precedento problema, kas viršesnis: tautų apsisprendimo teisė ar valstybės teritorinio vientisumo ir integralumo principas – tapo dar aštresnė, mirtinus virusus spinduliuoti“, – grūmoja J. Laučiūtė.

Jei padės apynasris, tai linkiu prisitaikyti sau ir nebepaistyti atsibodusių anekdotų apie tariamus esminius šių situacijų panašumus. Nebent rastumėte (gal Lubianka bent pasivargintų nupaišyti) įrodymų, kad ES ir JAV suformavo, tankais, artilerija ir lėktuvais apginklavo, pavardes “sualbaninti“ padėjo Kosovo aborigenams. Mat su P. Osetijos „sukilėliais“ ir ypač jų vadovybe, buvo kaip tik taip.

Tiesa, gali būti, kad Jums tai net neįdomu. Gali būti, kad demokratijos vardan ir norėdami pasirodyti originalūs bei “neplaukią pasroviui“ ieškote naujų saviraiškos formų. Tai suprantama ir tuo pačiu labai keista – negi nėra labiau vykusios krypties bei temos?

Reklama

, , , , , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: