Panevėžio arena – keli subjektyvūs pastebėjimai

 

Penktadienį Panevėžys atsidarė sporto areną ir dar labai universalią. Šalia krepšinio ir koncertų ten dar bus galima matyti ir dviračių treko varžybas. Tiesa, kada tokios galėtų įvykti dar niekas nežino, bet tebūnie. Kaip doras vilnietis negalėjau nepasišaipyti mintyse iš Kauno: laikinosios sostinės strategai prisižais – Europos krepšinio pirmenybės Lietuvoje įvyks, o Kaune gal ir nelabai. Pamatęs Kauno merijos automobilį prie atidaromos arenos rūmų pagalvojau – rasi kas iš ten kas bus atvažiavęs link Nevėžio pasistažuoti. Pavyzdžiui, išmokti neužsiprašyti „atkatų“ tiek, kad sąmatos atrodytų nepadoriai fantastinės… Žodžiu – sveikinimai Panevėžiui.

Oficialią medžiagą apie naują statinį pateikė visi, tad aš tiesiog imsiu ir pasidalinsiu įspūdžiais apie tai, ką gavo Panevėžys, pralenkdamas Kauną.

Pirmiausia, nežinau ar tai Panevėžio arena. Dar iki prasidedant oficialioms ceremonijoms ir iki pasirašant sutartį dėl arenos vardo vėjas pasišaipė iš žmogaus pastangų saugoti paslaptį – plėvelė dengusi arenos iškabą nusmuko ir paaiškėjo, kad tai „Cido arena“. Šalia „Siemens arenos“, „Utenos arenos“ yra dar ir sulčių vardo sportininkų bei pramogautojų rojus. Nieko neturiu prieš sporto rėmėjus ir mecenatus – gal tikrai šio prekinio ženklo sultys, kurios labai mėgsta mano žmona, ims ir pasidarys trigubai populiaresnės. Man negaila. Tiesiog smagu pasvarstyti – ar statomų valdovų rūmų irgi negalėtų kas nors paremti, kaip tai, dideliam AMB džiaugsmui – Panevėžio arenos atveju – padarė sulčių spaudėjai. „Elmen Horster“ valdovų rūmai skambėtų jau banaliai. O štai „Always“ arba „Colgate“ prekiniai ženklai dar nėra taip įamžinti. Juokauju, turbūt…

Pasižvalgykime po vidų. Angaras, kaip angaras – pastatytas taupant. Foje ir praėjimuose sienos netinkuotos. Jei „Siemens“ visur pilsto „Švyturį“ po 6 litus, tai „Cido“ gausite už tokią pat kainą tik „Kalnapilio“. Bufetuose, esant anšlagui pritrūko dešrainių, tad galima numanyti, jog jie skanūs (negaliu patvirtinti – nevalgau). Tiesa, jei norite „Švyturio“ po 4,80 – rasite kitoje gatvės pusėje restorane „Draugas kinas“. Čia informacija, aišku, ne panevėžiečiams.

Arenos šeimininkai labai didžiuojasi jos dydžiu – pagal kubatūrą esą didesnė už „Siemens“. Kokia iš to nauda, kai vietų gerokai mažiau – nežinau. Turbūt tiksliai žino tik „Panevėžio statybos trestas“ ir Algirdas Brazauskas.

Spaudos konferencijoje, kur buvo oficialiai paviešinta jau išorėje matoma paslaptis – arenos vardas – dar kartą įsitikinau, kad negalima pasitikėti didžiųjų Lietuvos alaus varyklų reklama. Girtis moderniausia alaus pilstymo įranga naujojo statinio baruose, neva leisiančia pripilti pusės litro bokalą per tris sekundes, reikia atsakingai. Nei vienam kolegai žurnalistui, nei man neprivarvėjo greičiau nei per pusę minutės.

Dabar pati renginių erdvė. Trekas atrodo gražiai, bet dar neišbandytas, tad nuo komentarų susilaikysiu. Tribūnos, kėdės, ekranas palubėje – viskas kaip normaliam šiuolaikiniam tokio tipo angare. Eikite ir vartokite.

Ricci e Poveri koncertas, turėjęs tapti vakaro puošmena, tokia turbūt ir buvo. Žurnalistai iš Vilniaus iš ten pasišalino po trečios dainos (Acapulko), kuomet nebebuvo galima fotografuoti ir filmuoti. Autobuse važiavęs arenos operatorių komunikacijos vadovas apie 22.15 perdavė žinią, jog visi žiūrovai koncerto pabaigoje šoko. Na ir džiugu. Nes pradžioje atrodė, kad spaudos konferencijoje nepagrįstai girtasi dėl geros akustikos. Parterio gale garsas buvo neaiškus, ložėse skundėsi, kad girdi vien „žemų“ dundėjimą, o tribūnos kairėje buvo apkurtintos. Tiesa, neskubu dėl to kaltinti arenos statytojų ir valdytojų. Kitoms atrakcijoms pasibaigus ir senatvės parodyti į Lietuvą atvažiavusioms žvaigždėms įlipus į sceną, prie pulto stojo jų operatorius – vietiniai juk „ne lygis“. Gal paskui ir priprato.

p.s.

O šiaip – Panevėžys areną turi, Kaunas dar neJ

Reklama
  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: