Naujoji koalicija – vienminčių komplimentai

 

Konservatorių-krikdemų lyderis Andrius Kubilius, vertindamas pramogų verslo atstovų kuriamą Tautos prisikėlimo partiją (TPP), siūlė pagalvoti ir apie „čempionų“, „sėdėjusių ir sėdinčių“ partijų įkūrimą. (2008 04 28 Vakarų ekspresas). Taip pat sakė galvosiąs apie „fizikų“ partiją. Fizikai ir čempionai iki rinkimų nespėjo. Užtat dar „nesėdėjusiųjų ir dar neteistųjų“ koalicija susiformavo.

Naujosios valdžios koalicijos kūrėjai ką tik susipjaustė tortą, o dabar – desertui – dar pasišnekės ir apie programas. Dėlei padorumo, galima buvo pasielgti ir atvirkščiai, tačiau, kaip atviru tekstu paaiškino TPP pirmininkas Arūnas Valinskas, ministerijos pagal koeficientus įvertintos balais ir partijoms svarbiausia buvo pasidalinti jas.

Belieka padėkoti, nes net Viktoras Uspaskichas, savo galybės zenite, nebuvo toks atviras. Atlapaširdžiai partneriai dar net valdžios neperėmė, o kur ten 100 dienų pakantumo taisyklė? Tad būkim pakantūs – susilaikykim nuo kritikos. Vietoje to, siūlau prisiminti kaip Lietuvai drauge dirbsiantys politikai vertina vienas kito sąžinę, intelektą ir pasaulėžiūrą. Tik keletas ištraukų, mėginant paspėlioti – kiek darniai ir efektyviai turėtų veikti mechanizmas.

A.Kubilius apie vyriausią liberalcentristą Artūrą Zuoką:

„Praėjusi savaitė iš tikrųjų reikšminga tuo, kad “Draugystės” koalicija tampa panaši į “abonentinę” koaliciją, ir jų panašumas kaip tik ir atsispindi tame, kad ir vienam, ir kitam lyderiui pateikus net labai aiškiai suformuluotus priekaištus, į juos nesugebama ir net nesistengiama atsakyti, juos remiančios koalicijos ir toliau juos remia, o politinė sistema tokiu būdu nebesugeba apsivalyti. Čia ir glūdi didžiausias skirtumas tarp to, kaip dar vis veikia mūsų politinė sistema, paveldėjusi visus postkomunistinės nomenklatūros veikimo metodus, ir kaip šitas veikimas skiriasi nuo vakarietiškos, europietiškos politinės sistemos veikimo“. (Bernardinai.lt 2005-12-05)

„Artūro Zuoko nesugebėjimas europietiškai spręsti savo asmeninių problemų ne visos liberalų partijos sąskaita, pavirto visos partijos milžiniška, gal net ir mirtina problema. Andrius Kubilius   2005 spalio 10  – spaudos konferencija Seime.

„Mes akivaizdžiai parodėme, kad taikome vienodus kriterijus – ir A. Brazauskui, ir V. Uspaskichui, ir A. Zuokui, kaltindami juos neskaidrumu”. (2005 11 15, savaitraštis “Panorama“).

Liberalų sąjūdžio vadas Eligijus Masiulis apie Artūrą Zuoką: „Kliūtis yra viena ir ji stovi šalia“, – 2008.02.26 Seimo rūmai – po derybų pas A. Kubilių dėl koalicijos Vilniuje.

Liberalcentristų vicepirmininkas Algis Čaplikas apie konservatorius:

„Trijų Seimo opozicinių frakcijų konservatorių, darbiečių ir sąjūdiečių viešos deklaracijos apie “bendrą darbą” ir “vienas kito palaikymą” Seime balsuojant dėl svarbių įstatymų,  tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti neįtikinamai. Iš tikrųjų tai tėra širmos nuėmimas nuo realaus, dažnai linksniuojamo ir pagaliau išsiviešinusio “Latvių gatvės projekto”. Antraip sveiku protu ir nesipykstant su sąžine sunku suvokti, ką bendro gali turėti V.Uspaskicho įkurta Darbo partija su A.Kubiliaus vadovaujamais konservatoriais”,  – teigia Seimo vicepirmininkas liberalcentristas Algis Čaplikas. 2007-09-20. “Todėl hipotezė, “kas galėtų paneigti galimybę, kad konservatoriai ir darbiečiai turi bendrą kandidatą Alytuje”, turėtų būti pakeista teiginiu, kad  “Latvių gatvės projektas” turi bendrą kandidatą į Seimo narius – V.Uspaskich”, – priduria jis ten pat.

„Jeigu Lietuva 90-aisiais būtų vadovavusi “naująją Kubiliaus logika” Lietuva būtų ne nepriklausoma NATO ir ES narė, o geriausiu atveju rytinė Lenkijos provincija, nors greičiausiai būtume koks nors dar bolševikų modeliuotas “Litbelas”, mat bent jau geografiją pradėjusiam mokytis mokinukui yra aišku, jog Lietuva yra tikrai mažesnė už Baltarusiją, jau nekalbant apie Rusiją”, – pastebi liberalcentristas Algis Čaplikas. (2006 12 18)

Artūras Zuokas apie konservatorius:

„Mesijų vaidmenį sau jau seniai pasiskyrę konservatoriai, nori visą Seimą paversti įsibaiminusiu pasakų katinėliu, kuriam ant uodegos nukritęs lapas yra paverčiamas griūvančiu dangumi”- pranešimas spaudai 2006-11-28.

“Tokia konservatorių kurstoma, sveikam protui ir žmogaus teisėms prieštaraujanti psichozė tampa pretekstu dar absurdiškesniems pasiūlymams – pavyzdžiui, uždrausti vienam žmogui, ne tik kandidatuoti, bet ir kvėpuoti. Todėl sąmoningai režisuojamas absurdo pseudospektaklis, nukreipia dėmesį nuo tikrų vietos bendruomenių problemų, kurių iškėlimui bei sprendimui ir yra tinkamiausi savivaldos rinkimai”, – atkreipia dėmesį Vilniaus meras A.Zuokas.

****

Jei koalicija formuojama grindžiant ją idėjomis ir vertybėmis, jos tikrai labai tvirtos – pagydo silpnapročius, į NATO ir ES integruoja Litbelą, kliūtis paverčia pagalbininkais, abonentus išbraukia iš telefonų knygos, o Latvių g. projektus priverčia dirbti Lietuvai. Belieka laukti šviesaus rytojaus.

Reklama
  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: