Auklėtojai

Vos tik politikai pristinga idėjų ir noro dirbti bei spręsti realias problemas – iškart imasi auklėti, doroviškai apdoroti rinkėjus, kuriems yra pašaukti dirbti. Turbūt tam, kad šie iš jų pačių neturėtų progos pareikalauti atsakomybės ir sveiko proto.

Naujieji metai su kariuomene

Sostinės merui Juozui Imbrasui nekaip sekasi pažaboti kokios nors „Rubicon Group“ apetito, tvarkyti šiukšlių išvežimo ir gatvių remonto reikalų. Tačiau advento laikotarpiu jį aplanko išganingos vizijos. Ponas kreipiasi į kariuomenę, kad ši padėtų būsimai Europos kultūros sostinei sutikti Naujuosius metus.

Tikrai, kaip smagu – einate prie eglutės pro spygliuotų vielų, smėlio maišų užkardas, šalia nekaltai stovi šarvuočiai, aprūpinti kulkosvaidžiais. Atrodote įkaušęs? Kareivišku batu jums – į paširdžius, veidu – į asfaltą, buože – per nugarą, o tada klausia pavardės? Neturite paso? Esate sulaikomas, kol bus nustatyta tapatybė. Tiems, kurie laimingai pasieks papuoštą rotušės eglutę, – prizas: J.Imbraso pasirašytas atvirukas, kuriame raginama būti doriems ir dar kartą patvirtinamas pažadas – „tvarka bus“.

Miesto meras į savivaldybę tikybos ir etikos mokytojus sukvietė vien tam, kad 10 minučių paaiškintų, jog moksleiviai per Naujųjų metų sutikimo šventę būtų atsargūs. Todėl prasižengėliai vėliau turėtų būti priverstinai siunčiami į mero paskaitas apie dekalogą ir drausmę.

Susireikšminimo bėdos

Kitų auklėjimo manija apsėdusi ne tik amžiną tvarką žadančios partijos deleguotą merą. Seimo vadovybei, anaiptol ne tik daugiau nieko nemokančiam jo pirmininkui, kuris kitados girtas „minavo“ viešbutį, irgi norisi auklėti. Be to, prasidėjo haliucinacijos.

Pamenate Astrid Lindgren pasakos personažą Karlsoną? O amerikiečių „Kur buvusį, kur nebuvusį Fredį“? Šios būtybės pasirodo dėmesio stokojantiems vaikams. Dar kitokie vaiduokliai persekioja susireikšminusius asmenis, kuriems nuolat vaidenasi, kad juos kažkas seka. Pasitaiko tokių, kurie net į saugumą kreipiasi – praneša, jog iš lygintuvo sklinda įtartini garsai, iš kabelio susiformuoja šnipai ir t. t.

Seimo valdybai, kaip reikia suprasti iš jos sprendimų, atrodo, kad parlamentarus nuolat filmuoja tualeto bakeliuose arba kabinų viduje užsimaskavę žurnalistai. Juk tikrai mums visiems be galo įdomu, kaip politikai kemša ir šalina iš organizmo visokius patiekalus. Nuolat apie tai ir kalbamės žurnalistų kambaryje, konkuruojame dėl tokių siužetų. Juk jei ne mes, nebūtų prisigėręs ir į balkoną per Vyriausybės ataskaitos svarstymą įlipęs Gintautas Mikolaitis. Jį tikriausiai irgi ištiko stresas – neištvėrė būti nuolat sekamas ir filmuojamas.

Ką čia dar sugalvojus?

Siekiant gerinti tautos gerovę pradėta ne tik klijuoti lipdukus ant maitinimo ir tuštinimosi įstaigų Seime. Sugalvota dar keletas smulkių kiaulysčių. Ne, tai nėra spaudos laisvės varžymas tikrąja šio žodžio prasme. Tai tiesiog iš dyko buvimo, idėjų, supratimo ir valstybiško mąstymo stokos išprakaituojamas marazmas.

Įeiti į Seimą tik pro vieną pusę, neturint akreditacijos tiksliai nurodyti, kur eini ir ką ketini kalbinti (kad pamatęs girtą Seimo narį, mojuojantį kirviu, to nenufilmuotum, jei iš anksto neparašei) ir galiausiai pats smagiausias sumanymas (kol kas projektas) – anot jo, visi turėsime deklaruoti pirkinius, brangesnius nei 2500 litų. Vienas kvailys pasiūlė, kad taip elgtųsi visi valdininkai, kitas išminčius nutarė, jog, pridėjus ir žurnalistus, iš spaudos dings užsakomieji straipsniai. Nesvarbu, kad to vis tiek niekas negalės patikrinti – „antikorupcinė“ priemonė bus užrašyta. Tą pačią dieną tauta pradės gyventi geriau. Tokias kvailystes krėsti daug lengviau, nei išreikalauti iš saugumo slepiamą pažymą apie tai, kas tikrai ir kiek mokėjo atitinkamoms žiniasklaidos priemonėms.

Pasikartosiu – kol kas nematau tame tikro kėsinimosi į spaudos laisvę. Matau kaip rinkėjas, tik tiek, kad valdžioje vėl yra žmonės, kurie neturi supratimo, kam jie ten reikalingi. Operetiniai išsidirbinėjimai, „tvarkos įvedimai“, auklėjimas neišsiauklėjus patiems – visa tai ėda laiką ir energiją, taip pat mokesčių mokėtojų pinigus. Jei tai artimiausiu metu nesiliaus, valdančiajai koalicijai bus galima diagnozuoti mažų mažiausiai bergždumą.

Reklama

, , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: