Ar gaila karinių laipsnių saugumiečiams?

Keli parlamentarai nori pasiklausti Konstitucinio Teismo – ar dera Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnams būti generolai, pulkininkais, viršilomis ir leitenantais. Jų nuomone, tai prieštarauja Konstitucijai, teisinės valstybės sampratai ir demokratijai. Taip pat neaititinka prieškarinės Lietuvos tradicijų.

Tiesa, tokius laipsnius, vienu metu, turėjo ir šiuolaikinis VSD, tačiau vėliau jie buvo panaikinti, dabar vėl atkurti ir iškart sukėlė abejonių. Jau vien šis tąsymasis atrodo absurdiškai.

Ką gi – Konstitucijos klausimus lai gvildena, lukštena ir atrajoja josios dvasia. Šalia to reiktų paanalizuoti kitų šalių patirtį – neturiu nuomonės dėl to parodomojo „sukarinimo“. Žinau tiek, kad su laipsniais pareigūnams ženklaiai pakilo algos.

Kaip tik čia, mano nuomone, yra didžiausias absurdas. Pirmiausia, kodėl norint sutvarkyti atlyginimus ir maždaug prilyginti juos tiems, kuriuos gauna kitų institucijų pareigūnai, reikia karinių laipsnių???

Dar įdomiau, kad tai daroma tik dabar, kai VSD negali išsikrapštyti iš skandalų virtinės ir akivaizdžiai ėmė užsiimti niekais arba desrukcija: nepatikusių žurnalistų sekimu, riaušių pramiegojimais, buvusių kolegų persekiojimu? Kai ten nebėra įkyriojo velionio Vytauto Pociūno ir į jį panašių kolegų, kai pasiekta, kad rimti tyrimai vykti nebegalėtų – prašom Jums dideles algas. Už tai, kad nebebūtų dirbama? Tikriausiai. Na bet dėl vieno parlamentarai, apeliuojantys į pagrindinį įstatymą – teisūs. Įskaičiuoti į „sukarintą“ ir pabrangintą stažą metus atidirbtus KGB – jau tikrai nusikalstama fantazija….. Pažiūrėkime, kas už visus šiuos marazmus balsavo – čia.

, , , ,

 1. #1 by 879 on vasario 17, 2009 - 11:55 pm

  jei sekate Rusijos zinias, tai pastebejote, kad panasia i Pociuno smeizimo kampanija pradejo pries neseniai nuzudytus Markelova ir Baburova. tos pacios srifto mokyklos braizas.

  www . grani . ru/Politics/Russia/m.147612.html

 2. #2 by hifft on rugsėjo 24, 2009 - 5:18 pm

  Ponas cyvai, o jums pavydas ima, kad daugiau kazkas algos gauna. Ten gi ne karinia laipsniai. O algos net iki siol pas visus pareigunus mazos ir dar mazes, kaip 1998 metais, o paskui 10 metu nesikeis.

 3. #3 by Tomas Čyvas on rugsėjo 25, 2009 - 4:39 am

  O ar aš sakau, kad jų nereikėjo kelti? Įdomu tik – kodėl tai daryti tuomet, kai institucija liaujasi dirbusi?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: