Algos obligacijomis? Banalu

Ir kas neprisimena senelių pasakojimų iš tarpukario Lietuvos laikų apie solistą Kiprą Petrauską, genantį Smetonos valdžios priverstinai išplatintas žąsis ir dainuojantį: „plaukė žąselė per ežerėlį, gir gir gir, gar gar gar…“.

Tautos prisikėlimo partija neprisimena. Atmintis siekia tik sovietmetį, kai buvo priverstinai išplatintos obligacijos, tad ir dabar siūlo nebeoriginalų spendimą – dalį algos valdininkams išmokėti pažadais. Kažkur namie tų sovietinių obligacijų dar berods turiu, nes niekas nebetikėjo, kad jos bus išpirktos ir neiškart surado kur jos voliojasi, kai šventė visgi atėjo.

Na bet nesvarbu. Svarbiausia tai, kad Arūno Valinsko partijos nariai neturi fantazijos. Tarpukario patirtį perkeliant į šias dienas galima išplatinti daug plytų ir lentų, nes stoja statybų verslas. Bet tai irgi būtų banalu – po EBSW ir bankų krizių žmonės jau yra gavę uždirbtus skatikus konvertuotus į batus, sijonus ir rogutes. Reiktų kažko kokybiškai naujo. Kažko, kas įkvėptų.

Kadangi nesu tautos išrinktasis tai pasiūlysiu tik porą variantų. Valstybė turėtų įsipareigoti atsiskaityti savo teikiamomis paslaugomis. Vienas iš variantų – dalį atlyginimų išmokėti valstybės įsipareigojimu išduoti kokias nors pažymas, už kurias mokamas žyminis mokestis. Gauni sau štai tokį kuponą pažymoms, pvz. 1000 litų vertės, ir lauki – gal prireiks kokio dokumento.

Kita galimybė – dalį algų įskaityti mokinių ar studentų krepšeliais valdininko atžaloms, kurios dar tik galbūt kada nors gims. Kartu su dideliais akcizais kontraceptikams ir prezervatyvams tai gali paskatinti ir demorafinį sprogimą. Analogiškai galima mokėti ir kompensacijomis už medikamentus, kurių galbūt irgi kada nors gali prireikti. Svarbu, kad jie būtų tikrai reti ir brangūs. Na ir žinoma kuponai už valdžios dengiamas laidojimo išlaidas. Jais tai jau tikrai visi turės galimybę kada nors pasinaudoti. Kadangi Andrius Kubilius šiandien sakė nepagailėsiąs ir paskutinių marškinių (įdomu kieno?), kad tik litas liktų stabilus – viskas būtų sąžininga ir skaidru. O svarbiausia – pagarsėtume inovacijomis ir drąsiomis idėjomis kur kas labiau, nei girdamiesi, kad tautiečiai vaikšto pėščiomis iš Leipcigo. Čia tik kelios, pietų pertraukos metu sugalvotos, idėjos TPP ir visai valdančiajai koalicijai.

p.s. Tik Artūras Zuokas tikras šaunuolis. Bankai tikrai neliks nepastebėję siūlymo valdininkams mokėti algas eurais. Keitimo marža – geras dalykas, net jei ji nelabai didelė – svarbu, kad būtų daug keičiančių

Reklama

, ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: