Tu VSD paklausk, tau vėjas atsakys

Kartais aukščiausi šalies vadovai pralinksmina, kartais nustebina. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas šiandien užsiminė apie užsienio specialiųjų tarnybų įtaką „Leo LT“.

URM vadovas V.Ušackas Arvydo Sekmoko teiginius neigia, nors gali būti, kad „iš ministerijos“ – nereiškia „iš ministro“. Ministras patvirtino gavęs žinių apie kitų šalių norą daryti įtaką iš Užsienio reikalų ministerijos. Jis teigė, kad informacijos dėl galimo užsienio specialiųjų tarnybų mėginimo daryti įtaką „Leo LT“ jis negali nei patvirtinti nei atmesti, tad kreipėsi šios paslaugos į Valstybės saugumo departamentą (VSD).

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius teigė žinąs apie tokias kalbas, bet svarbu net ne tai, kad niekas nesako. Svarbu, kad per tiek laiko dar neįsitikinta – į VSD galima kreiptis tik informacijos apiežurnalistus-vanagus ir apie tai, kad negražiai internete parašė apie kokį tolerastą.

Spėju, kad VSD atsakymas bus toks, kaip ir po sausio 16-osios paklausus – ar pasikartos riaušės per kitą protesto akciją: gali pasikartoti, o gali ir nepasikartoti. Na bet gerai – ponas A. Sekmokas bent jau galės priminti, kad paklausė, nes VSD vis tiek sakys, kad negali komentuoti labai slaptų dalykų, o visus, ką reikia informavo apie ką reikia.

Tik vis dėlto – įdomu – ar neegzistuoja kokios nors slaptos pažymos apie tai, kad dar tveriant „Leo.LT“ buvo matyti, jog sutartys pasirašomos taip, kad valstybė liktų „Maximos“ įkaite. Juk ji turėtų būti, jei pro baltarusišką langą nekaltai palydėtas V. Pociūnas nebuvo kontoroje paskutinis galintis apie tai parašyti. Arba gal pasitobulino jo įpėdinis valdybos pirmininko poste – ponas Jurgelaitis – iškart Seimo NSGK, anot nepatikimų šaltinių, prisipažinęs, jog energetikoje nenusimano? Na, o jei jos nėra, tai kam dar šios institucijos ko nors klausti? Naivu. Juk viską geriau žino Žilvinas Marcinkevičius iš “Maximos“, kuris dar steigiant liūtą viešai televizijoje išliustravo savo amžiną priešą Darių Mockų. Rašiau tada ir dar parašysiu, ko A. Sekmokas ir A. Kubilius dar nepastebėjo. Šnipus pas mus gaudo oligarchai, pletkus ir interneto keiksmažodžius renka VSD. Kreipkitės su tais klausimais, kurie jam įkandami ir netrukdykite dirbti:)

, ,

 1. #1 by dimes on 26 kovo, 2009 - 2:57 pm

  Labai daug žinote apie VSD, Čyvai? Gal pats bandėte ten įsidarbinti kažkada? 🙂

 2. #2 by Tomas Čyvas on 26 kovo, 2009 - 3:07 pm

  Pats nebandžiau, o žinoti ne tiek jau kartais sunku, kaip atrodo. Čia tik pats VSD kažkada reikalavo iš redakcijų IP adresų komentatorių, kurie paviešino esą negirdėtai slaptą informaciją apie kontoros veikėjus ir jų tarpusavio meilius žygdarbius. Tik paaiškėjo, kad ta paslaptis buvo paviešinta maždaug pora metų seniau, išleista knygos pavidalu ir visai nesunkiai aptinkama google pagalba:) O kai kas “susižino“ ir lgiškai suvedinėjant galus. Nepatingėkit, pavyzdžiui, pasiskaityti paviešintos NSGK tyrimo medžiagos. Iternetas gi viską taip palengvina: yra find komandos, sąsajų paieškos programos etc.:) Spėju, kad Sekmokas tokiu būdu irgi sužinotų bent jau nemažiau, nei jam praneš kontora. Na, aišku ten bus Malakausko parašas, o tai solidžiau atrodo:)

 3. #3 by bobute on 26 kovo, 2009 - 3:30 pm

  Tu VSD paklausk, tau Čyvas atsakys: pasiūlys pagooglinti.
  O jei rimtai: gal niekas nebenori gilintis į energetiką, nes paskui bijos prie lango prieiti.

 4. #4 by jj on 26 kovo, 2009 - 8:01 pm

  o gal noretumete, kad usackas su kubiliumi spaudos konferencija surenge garsiai pasakytu politiku ar verslininku vardus, galimai uzsienio saliu spec. tarnybu uzduotis vykdanciu? :))

 5. #5 by Tomas Čyvas on 26 kovo, 2009 - 8:12 pm

  Jau geriau, nei verslininkai liustruoja ir rikiuoja politikus, o saugumas reikšmingai atskleidžia niekalus:)

 6. #6 by dimes on 26 kovo, 2009 - 8:27 pm

  Perskaičiau kai kurias NSGK stenogramas. Tikrai buvo įdomu ir smalsu. Bet…kažkur skaičiau (neatsimenu tik kur), kad Dabašinskas su kai kuriais VSD darbuotojais tardavosi, kad jie meluotų.. 😦 Berods, irgi vienoje stenogramoje.

  O dėl konservatorių ir socialdemokratų sąžiningumo (čia ne į temą):
  – konservatorių Vyriausybė (jie turi daugumą joje) dujas siūlo skaičiuoti kas pusę metų – net pritarė tokiai tvarkai. O taip buvo iki šiol.
  – šiandien socialdemokratė Vėsaitė Seimui pateikė pataisas, pagal kurias kainas būtų galima perskaičiuoti kas ketvirtį metų, kaip Estijoje.

  Tai kurie čia yra nupirkti dujininkų?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: