Žodis prezidentei

 

Prezidento rinkimai įvyko ir dabar belieka linkėti sau bei visiems, kad išrinktoji politikė, prisistačiusi tautai, kaip korumpuotos ir oligarchinės sistemos priešininkė, pasirodytų tikrai tokia esanti. Sveikinimai ir linkėjimai. Taip pat, kad elgtųsi išmintingiau už Rolandą Paksą ir netaptų lengvu ir mažai kieno apraudamu tos pačios sistemos grobiu.

Nebuvau iš tų, kurie giedojo ditirambus, kūrė adoracijas bei panegirikas Europos komisarei. Mat, kitaip nei kai kurie aiškiai persistengę kolegos, nesiekiau ir nesiekiu jokių postų bei pilkai kardinoliškų pozicijų. O ir paties gebėjimo įsimylėti politinio spektaklio personažus bei kurti pagiriamąsias poemas – neįvaldžiau.

Į mano klausimą – kuo jos politika skirsis nuo dešimtmetį Lietuvą „globojusios“ „adamkizmo“, naujai išrinktoji ir inauguracijos belaukianti prezidentė atsakė „nenorinti lyginti“ ir sakė labai besidžiaugianti tuo, kaip Lietuvoje buvo prezidentaujama pastaruosius dešimtį metų. Jei tai mandagumas ir formalus atsiliepimas – tebūnie. Sergėk Dieve nuo to, kad V. Adamkaus politinės praktikos taptų D. Grybauskaitei pavyzdžiu. Pradedant pablizgintai dvasingu sapaliojimu apie demokratiją, išliejant kibirą limonado vertės ašarų, ir pabaigiant neadekvačiai energingomis kovomis už kokius nors KGB rezervininkus.

Pastaruosius vis prisimenu todėl, kad vienas iš jų – toks buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadas Arvydas Pocius į tą rezervą įstojo Sąjūdžio laikais. Tuo parodydamas, kad jam nėmaž nerūpėjo arba trečioje vietoje buvo Lietuvos valstybės idėja. Tuo pat metu, pro Aukštosios partinės mokyklos langus į Atgimimą žiūrėjo ir dabar Lietuvos rinkėjų pasirinkta politikė. Atsakymas, kurį gavau iš jos pačios – kad ji „ir tada dirbo Lietuvai“ – abejonių išsklaidyti negalėjo. Priminė kitą prezidentą – AMB – ir buvimo valdžioje bei gero gyvenimo „neišsišokant“ ideologiją.

Nepatiko ir požiūris į praėjusią rinkiminę kampaniją, kurią ji iš vienos pusės apibūdino, kaip kupiną purvo, o iš kitos, kaip leidusią rinkėjams pasirinkti geriausią. Norint neįžvelgti pačios rinkimų sistemos ir politinės tradicijos trūkumų, apribojančių kampanijos turinį bei rinkėjo žinojimą – reikia būti tinginiu.

Belieka palaukti – galbūt reali veikla ir jau net pirmieji žingsniai išsklaidys ne tik abejones, bet ir jų atsiradimo prielaidas. Suteikite Lietuvai šansą.

Reklama
 1. #1 by Soolo on gegužės 29, 2009 - 5:40 pm

  Čyvai, o juk pats ir esi iš megztųjų berečių pulko. Kraštutinės pažiūros, radikalūs, su etika sunkiai suderinami pareiškimai… Prezidento metiniai pranešimai tau yra “pablizgintai dvasingi sapaliojimai apie demokratiją, išliejant kibirą limonado vertės ašarų“? Na na… Kaip pavadinti žmogų, kuris tiek negerbia šalies vadovo ir dvigubai už save vyresnio žmogaus, kad jo, beje, daugelio gerai įvertintas mintis vadina “sapaliojimu“? Rinkis žodžius, Čyvai. Nesirinkdamas pastatai save ir savo blogą kultūringų žmonių lankomos viešosios erdvės užribyje. Tą ir patvirtina lankytojų ir komentarų šiame bloge nebuvimas. Neverta čia eiti pasiskaityti keiksmų – juk yra Tomkus ir “Respublika“, ten tas pats, tik juokingiau.

 2. #2 by Vincas on gegužės 29, 2009 - 8:25 pm

  Bėda, kai prezidento šalininkai, kaip Solo, sugeba tik viena – pamoralizuoti, parugoti, kaip kokie komjaunimo sekretoriai ir priminti, kad prezidentas ‘dug vyresnis“, lyg tai savaime reikštų, jog galima būtent sapalioti pseudodvasingus niekalus, ką Adamkus ir darė visą antrąją kadenciją. O “daugelio gerai įvertintos minftys’ yra tokia pati miglota sąvoka, kaip ir “geriausiai atstovaujami interesai“ Vilmoruso reitinguose. Tik va keiksmų tai čia niekad nerandu.

 3. #3 by Soolo on gegužės 30, 2009 - 9:03 am

  Žmogus yra visų vertybių matas, taigi kiekvienas matuoja savimi. Jeigu, Vincai, jūs su Čyvu tegirdit “sapaliojimus“ ir “pseudodvasingus niekalus“ – vadinasi, to jūs ir verti. Nors, sako, visokių yra, visokių reikia.
  Dėl keiksmų – žinoma, nesitikiu čia rasti siuntimo “ant trijų raidžių“ atviru tekstu. Autorius tai daro naudodamas subtilesnę leksiką. “Sapaliojimas“, kalbant apie šalies Prezidento metinį pranešimą – neblogas pavyzdys. Matyt, jam tai atrodo šmaikštu, ironiška, satyriška. Tik kad niša rinkoje jau užimta. Yra toks Dapkus, yra Vasiliauskas, puikiai sugebantys Delfio komentatorių stiliumi apipilti purvu jiems neįtikusius asmenis. Su jais sunku konkuruoti, todėl šio blogo autoriui reikėtų dar labiau “riebinti“ žodyną ir nepatingėti sugalvoti naujų originalių kaltinimų mitiniams “valstybininkams“. Juk trys raidelės maitintojos – K G B – dar gali pasitarnauti. Šauk kuo dažniau “kagėbėė, kagėbėėė!“ – o gal ir pavyks dar kartą atkreipti į save dėmesį?

 4. #4 by Vincas on gegužės 30, 2009 - 9:36 am

  Na, as galiu atsakyti tokiais paciais ‘argumentais“. Jei jusu mylimo, visiskai tusciai ir net zalingai valstybei antra kadencija prabezdejusio dieduko sapaliones yra dvasingos ir turiningus – turekit jas ir dziaukites. ne visiems tai privaloma.

  Paties, nepaisant, kad esat uzsirases sau dvasingo ir kulturingo etikete, niekas turbut nespausdina. Iki Dapkaus, Vasiliausko, Stanciko ar Cyvo jums toli, kaip iki Menulio.

  O del keksmu, tai jei ner tiesionigiu, tai “netiesioginius“ girdi tik arba labai jautrios mergaites, arba tie, kuriems patinka paprastus dalykus vynioti i mandrias savokas. kiekvienam savo. nemanau, kad visi autroriai prie jusu turi taikytis. eikite i savo Lietuvos ryta ir delfi.

 5. #5 by Tomas Čyvas on gegužės 30, 2009 - 9:45 am

  Gerbiamas Solo, apie kovą su Rusijos specialiosiomis tarnybomis ir valstybės pamatų griovimą pastaraisiais metais dažniausiai šneka būtent tie “valstybininkai“, kurie, ant jūsų, egzisuotja tik mituose. Bėda, kad anot to paties Valdo Adamkaus, jie yra realūs ir visai geri. Tai pat yra ir Laurinkaus, ir daugelio kitų pasakojimuose, kai tik jie ima atvirauti. Tiesa, kai kurie vėliau ėmė neigti savo pačių egzistavimą. Sugalvoti jiems naują pavadinimą? Visai nebūtina. Jau seniai pasiūlyta juos vadinti tiesiog nomenklatūra. Jei jums taip geriau – prašom.

  Kas dėl nišų, konkurencijos su kolegomis Dapkum ir Vasiliausku, tai turiu jus nuliūdinti. Puikiausiai įsitenkame, man regis, visame kame. Ir eteryje, ir internete, ir puslapiuose, ir prie kavos puodelio ar alaus bokalo. Man tik įdomu – kam gi komentojate mano tinklaraštį, jei jis toks niekingas, kad net nevertas jūsų dėmesio?:) Nors, esu dėkingas. Užeikite dažniau, net ir paniekos išreikšti. Spėju, kad jums tai kažkaip padeda:)

 6. #6 by Soolo on gegužės 30, 2009 - 2:39 pm

  Nuliūdinot mane, autoriau. Komentaras turėtų padėti ne man, bet jums. Chamizmo, patiems sau gąsdinti susikurtų baidyklių, velnių ir raganų Lietuvoje ir taip daug. Manote, čia reikalingas dar ir jūsų įnašas?

  Gerbiu kiekvieno žmogaus nuomonę, net ir tokią, kuri pagimdyta lakios vaizduotės. Bet negerbiu chamų. Lietuvių kalba turtinga – įsivaizduokit, galima kritikuoti žmogų jo nežeminant. Jus kartu su jūsų kavos puodelio ar alaus bokalo draugais įsiminiau kaip nesistengiančius taip elgtis. Todėl ir gaištu savo brangų laiką rašydamas šiuos komentarus. Tik tiek. Šiaip jau nemanau, kad dar kada nors susitiktume jūsų bloge. Verčiau paskaitinėsiu Račą.

 7. #7 by Tomas Čyvas on gegužės 31, 2009 - 2:46 am

  Na, aš neprivalau visų tik linksminti – atleiskite. jūsų valia skaityti ką jūs norite. O apie tariamai vykstančią raganų medžioklę Lietuvoje kalbėti tik tas, kuris neturi sąžinės arba yra žiauriai suklaidintas. Jau vien todėl, kad niekas negali nei vienos vargšės sumedžiotosios parodyti. Kažkaip atrodo, kad ta medžioklę besiskundžią sutvėrimai yra visai neblogai įmitę ir jaučiasi patogiai. Įdomu – kaip gi čia taip??

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: