Kinijos komunistų draugai

Seimas, ilgai vyniojęsis, vartęsis, čiaudėjęs ir spazmavęs, pagaliau atmetė rezoliuciją, kuria norėta pareikšti, jog komunistinė Kinija yra galbūt šiek tiek neteisi žudydama, kalindama ir kankindama Tibeto nepriklausomybės siekiančius veikėjus.

Kad sotus alkano neatjaučia – nieko naujo. Kai patys prieš dvi dešimtis metų kovojome dėl nepriklausomybės, pragmatiškų siūlymų rasti sau vietą teritoriškai šventoje ir nepajudinamoje Sovietijoje girdėjome į valias. Pasaulio galingieji turi dėl ko pasiderėti tarpusavy, turi dėl ko nusileisti ir kuo mainytis. Būtent todėl jų nuolaidų politika (give and take – angl.) gali būti efektyvi ir jiems labai svarbu žiūrėti, kad kas nors, kur nors jai nepakenktų.

Pirmiausia sulaukėmė pripažinimo ne iš galingųjų, o iš nedidelės Islandijos, kuriai Maskva, paradoksaliu būdu, neturėjo kuo grąsinti, nei ko pasiūlyti.

Lietuva kitokia šalis. Prie planetos galiūnų nepriskirsi, nors rėkti apie regiono lyderystes bei savo klipatiškos demokratijos transportavimą jau išmokome. Į islandus panašiais irgi netapome – tą parodo ne tik pats balsavimas, bet ir Seimo narių, kryžiumi gulusių už Kinijos komunistų šventą reikalą, retorika. Jos pasiklausius, sunku pasakyti, kas labiau šiurpina. Paprastas buitinis idiotizmas ar nuo spaliukų laikų įskiepyti triušio kompleksai.

Justinas Karosas ir Gediminas Kirkilas nenusebino – partinių mokyklų ir mokslinio komunizmo studijų auklėti kolaborantų partijos „tovariščiai“ liko savo vietoje. Tik retoriką galėjo pasirinkti nuoširdesnę. Ypač komiškai nuskambėjo G. Kirkilo pasipiktinimas tikra ar tariama lobistų veikla. Tikrai – juk jis visada tuo nuoširdžiai bjaurėjosi, ar ne?

O štai Kęstutis Glaveckas buvo įdomesnis. Išmąstė, kad nuo rezoliucijos nukentės šalies biudžetas. Tikrai, liberale ir dar centriste Kęstuti, ekonomikai, priėmus rezoliuciją, grėstų tikras krachas. Mat Kinijos kompartijos politbiuras galėtų nutarti nebeksportuoti į Lietuvą akinių nuo saulės ir skutimosi peiliukų. Pakeisti jų tiesiog nebūtų kuo.

Reklama
  1. #1 by Ferinannnd on gegužės 25, 2009 - 5:37 am

    красиво, сделал! Благодарю!!!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: