Ar plėsis valdančioji koalicija?

Ar tikrai Artūras Zuokas pasiryžęs palikti valdančiąją koaliciją ir kur jis galėtų eiti?

Ar kalbos apie koalicijos plėtrą yra realios?

Asmeniškai manau, kad tai mėginimas išsiderėti didesnį gabalą artėjančiame numanomame perpjaustyme. Liepos 12-ąją įgaliojimais jau galės pažaisti naujai išrinktoji prezidentė. Vieni tikisi gauti daugiau, o kiti nori bent apsaugoti tai, ką turi. Net ir kartu tautos prikėlėjai su liberalcentristais ne kažin ką naujo sulipdys su savo 28 mandatais. Juolab, kad Arūno Valinsko dainorėlių, šokėjėlių ir šiaip oportunistų pasirinkimai išvis yra sunkiai prognozuojami. Nebent naujoji prezidentė sužaistų žaidimą – “visi prieš Tėvynės Sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD)“. Bet tai – mažai, mano nuomone, tikėtina.

Pagrindinė problema yra, manau, pačioje TS-LKD, kuri niekaip negali apsispręsti – ar čia imtis rimtų politinių žygių santykiuose su maximomis ir VSD, ar laukti, ką pasakys išrinktoji Dalia (savo kandidato nerasta trečią kartą iš eilės), ar išvis apsiriboti taupyklės-mokesčių didintojos vaidmeniu. Šiaip jau, TS-LKD tai ne Darbo partija – nebyrės. Norint, nelabai kreipiant dėmesį į aikštingus koalicijos liliputus, galima bū(tų nuveikti daug. Tad kartais susidaro įspūdis, jog koalicijos partneriai konservatoriams naudingiausi, kai reikia pateisinti savo norą netvarkyti kai kurių sričių.

  1. #1 by Paulus A. on birželio 1, 2009 - 5:41 am

    Teko girdėti iš vieno valdančiosios koalicijos atstovo, kad Uspaskicho sėkmės Europarlamento rinkimuose atveju į koaliciją gali būti pritraukta darbo partija (vadas out, likusieji – in). Tada Zuoko ir dalies valinskinių (jie visi kartu nevaikšto) manevrai pakankamai saugiau gali būti amortizuoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: