Leninas ir ekstremizmas

„Ukrainos kraštutinio nacionalistinio judėjimo nariai apgadino šalies sostinės Kijevo centre stovinčio Sovietų Sąjungos kūrėjo Vladimiro Lenino statulą, numušę jai nosį ir dalį kairiosios rankos. Pareigūnų teigimu, penki chuliganai maždaug 4 val. ryto pasistatė prie paminklo metalines kopėčias ir ėmė darbuotis kūju, kirstuku bei plaktuku. Vėliau visi jie buvo sulaikyti. Įtariamųjų amžius – nuo 20 iki 38 metų. Vienas jų – prekybos centro apsaugos darbuotojas, du – studentai, kiti – bedarbiai. Du iš jų anksčiau buvo patraukti atsakomybėn už vandalizmą.

Ekspertai turės nustatyti, ar smarkiai buvo apgadintas paminklas ir kokia bus apskaičiuota materialinių nuostolių suma. Nuo to priklausys, kokie kaltinimai bus pareikšti įtariamiesiems,“ – trečiadienį – 2009-07-01 – pranešė „Lietuvos žinios“, nenurodydamos šaltinio.

Nežinau, koks tentas judėjimas – pavadinimas nepaskelbtas, nežinau, kaip ten su kraštutiniu nacionalizmu. Tiesiog įdomu – ar aš su dar keliais šimtais tautiečių ir svečių iš Lenkijos, dalyvavęs 1991-aisiais pasidalinant tai, kas liko iš Lenino iškamšos Vilniaus centre, irgi esu didelis ekstremistas bei chuliganas? O kaip su tais nenaudėliais, kurie po gabalėlį išnešiojo Berlyno sieną? Juk tikrai – reikia būti „kraštutiniu ukrainiečių nacionalistu“, kad nepuoselėti šiltų veiksmų bolševikams. Juk „Holodomoras“ pakenkė tik „kraštutiniams“? 🙂

Reklama
  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: