Kiek kainuoja generolų ligos?

Kiek kainuoja ligos? ne visi žinome. Dirbančiųjų išlaidas apmoka ligonių kasos. Manytina, kad finansinių nuostolių dėl ūmaus susirgimo, sutrikdžiusio pasikalbėti su šalies vadove, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Povilas Malakauskas – nepatirs. Apie kitus irgi nesužinosime – valstybės paslaptis.

Su liga greitai susidoroti spėjęs VSD generolas neteko vieno iš dviejų pavaduotojų, kuriuos turėjo ginti visomis generoliškomis galiomis jau porą metų. Nuo žiniasklaidos “vanagų”, kai kurių atkaklių parlamentarų ir dar dievai žino nuo ko. Ir kas dabar?

Ar D. Grybauskaitės, generolui sergant, atleistas Darius Jurgelevičius jam tikrai buvo brangus, ar ne – jis nesakys. Jis nieko niekada nekomentuoja. Nepaisant atleistąjį pareigūną persekiojusių skandalų, generolas jį ne kartą gynė ir tvirtino, jog anas visai nėra pažeidžiamas.

Ar šiuo atveju, nepaisant visų deklaracijų ir dar jam gulint ligos patale atimant tokį svarbų pagalbininką, nepažeistas paties karininko orumas ir munduro garbė? Jei taip – derėtų atsistatydinti, bet galima ir neišsiduoti – valstybės paslaptį saugant?

Na, o jei tiesa, kad tas pavaduotojas ir šiaip jau senokai nereikalingas? Juk sėdėjo metus laiko Gruzijoje, kur stebėjo taikos tvarumą. Visa tai, kaip ten bebūtų, iš šalies atrodo lyg koks nevykęs pokštas, valstybės saugumo reikalų ir interesų nuvertinimas.  Bent jau mano subjektyvia nuomone.

Kol kas supratau tiek, jog tam, kad vienas susikompromitavęs asmuo būtų pašalintas iš posto, reikia daugybės sutapimų ir palankių aplinkybių. Turi praeiti pora metų, pasikeisti prezidentas ir Seimo dauguma, žmogus turi turėti astsitraukimo į šiltą vietą galimybes ir jau apie metus nebūti Lietuvoje. Dar, prieš pat atleidimą, kad nebūtų nieko asmeniško, turi susirgti jo viršininkas.

 1. #1 by Vytautas on rugpjūčio 12, 2009 - 8:11 am

  Sakykite gerbiamieji,o kaip neturintis jokio teisinio išsilavinimo fizikos mokytojas MALAKAUSKAS tapo vienu iš Lietuvos teisėsaugos vadovu???

 2. #2 by a on rugpjūčio 13, 2009 - 11:11 am

  Jurgelevičių laikė karantine Gruzijoje, kad jo turimos žinios bent kažkiek pasentų. Iš to matyti, kad pulkininkas tikrai patikimas.
  Tokia mano kukli nuomonė.

 3. #3 by Vytautas on rugpjūčio 13, 2009 - 3:24 pm

  Jurgelevičius šitai ČEKISTŲ komandai labai tnka.Už tai ačių V.L.,AMB ir FERMERIUI.

 4. #4 by labaslietuva on rugpjūčio 13, 2009 - 9:57 pm

  Malakauskui artėjo pize, tai jis „susirgo“. Dalia atleido „Mergaitę“. Malakauskas nubėgo pas Valinską, paprašė, kad pasiskūstų Lopatai, nes Lopatos pedikų kompanija protegavo Dalią. Malakauskas tikėjo, kad Lopata įtakos Dalia ir tada jo nemuš.

 5. #5 by dimes on rugpjūčio 14, 2009 - 7:43 pm

  Ačiū rašytojui Čyvui už tai, kad ankstesniame straipsnyje paminėjo mano kreipimąsi. Bet norėčiau jo paklausti: kodėl aukščiausi Valstybės saugumo departamento pareigūnai atleidžiami Rusijos ekonominio spaudimo Lietuvos vežėjams metu?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: