Kuo patenkinta prezidentė?

 

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prieš tai išvijusi iš Valstybės saugumo departamento (VSD) du generolo Povilo Malakausko pavaduotojus – Darių Jurgelevičių ir Dainių Dabašinską, ūmai pajuto pasitenkinimą paties generolo veikla.

Tiksliai susigaudyti keblu, nes nelabai tinkamus pavaduotojus, net ir po parlamentinio tyrimo, apšvietusio jų „darbą valstybei“ ilgą laiką gynė ir globojo pats generolas. Ar tai yra viena iš prezidentės pasitenkinimo priežasčių? Dar turėtų labai patikti atkaklus 12-os informacinių-analitinių pažymų nedavimas Seimui, neleidžiant sužinoti tiesios apie korupciją bei žiniasklaidos papirkinėjimą.

Turėjo patikti prasnaustos riaušės, žurnalistų ir politikų sekimas, masinis pokalbių pasiklausymas, pamokos žurnalistams – ką ir kiek kritikuoti.

Pats smagiausias dalykas – viešas D. Grybauskaitės pripažinimas, kad minėti du personažai iš VSD pašalinti tik tam, kad „nuleisti garą“. Išvertus į žmonių kalbą – dėl akių?

Ar ji patenkinta energetika?

„Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad net ir uždarius Ignalinos atominę elektrinę Lietuva gali pati apsirūpinti elektros energija ir papildomos elektrinės, kurią Kaune rengiasi statyti Rusijos koncernas "Gazprom", tam tikrai neprireiks.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybėje surengtame prezidentės susitikime su miesto visuomenės atstovais šalies vadovė priminė, kad Lietuva iki šių metų sausio ne tik neplėtojo, bet ir blokavo alternatyvių energijos šaltinių panaudojimą, o juk kiekvienas miestas galėtų apsišildyti degindamas savo atliekas.“ (ELTA).

Iš šio pareiškimo neaišku ne tik tai, ar D. Grybauskaitė patenkinta tuo, kaip viskas energetikoje plėtojama nuo šių metų sausio (kas tai per atskaitos taškas?). Neaišku, ar ji patenkinta kaina, kuria apsirūpinsime elektra su naujomis elektrinėmis ir be jų? Kur jau ten. Net neaišku – ar jai ta kaina bent apytikriai žinoma. Laikas artėja, patenkintų daugėja net ir prezidentūroje, o štai tikslių žinių nėra. Tiesa, galbūt jų turi tas visada visus patenkinantis generolas? Bet jei ir taip – jis tikrai nesakys. Valstybės paslaptis išaiškės savaime – kai reikės apmokėti sąskaitas.

p.s. Tiesa, prezidentė patenkinta ne viskuo ir ne visais. Išimtis yra Arūnas Valinskas. Tik kad čia ji nelabai kuo išsiskiria iš kitų.

Reklama

, , , , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: