Kęstučiui Čilinskui Lietuvos oligarchai nėra ciniški

 

Nemanau, kad Gudijos fiurerio–”kolchozniko” Aleksandro Lukašenkos apsireiškimas Lietuvos žemėje ir jos prezidentūroje yra labai pavojingas. Daugiaveidės Europos Sąjungos politikos kontekste jis netgi neatrodo nepadorus. Man asmeniškai – Vladimiras Putinas yra kur kas labai kraugeriškas sutvėrimas, su savo režimu keliantis tikras grėsmes ir problemas kaimynams bei pasauliui. Tuo juokingiau atrodo mūsų entuziastų, siekiančių pagrįsti draugystės būtinybę, mėginimai persiversti per galvą.

Darbo dienos pabaigoje, vartaliodamas elektroninį paštą užplūdusias žinutes, ėmiau ir aptikau genialią politologinę įžvalgą.  Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) lyderis Kęstutis Čilinskas jau kelintą kartą nustebino minties gelme. Pirmą kartą suklusau, kai buvęs Gedimino Vagnoriaus vyriausybės kancleris, sovietinių milicininkų ir NKVD garbintojos Tamaros Birmontienės bendražygis žmogaus teisių gynyboje, iškilus visuomenininkas – advokatavo Stalino šlovintojams. Tada jam pasirodė, kad bausti tuos, kas sako, jog žmones žudyti Gulage buvo teisinga, – demokratijos pažeidimas.

Šį kartą sužinojau dar šį tą naujo. Pasirodo, K. Čilinskas nemato būdų prisiliesti prie baltarusiškos kultūros, nesusidraugavus su Aleksandru Lukašenka. Pasak asociacijos „Jungtinis demokratinis judėjimas“ pirmininko advokato Kęstučio Čilinsko, jis, kaip Lietuvos pilietis, pasisako už Baltarusijos ir Lietuvos suartėjimą visose srityse: mene, moksle, versle ir visuomeninėje veikloje. Bet tokio bendravimo mes negalime turėti be Baltarusijos diktatoriaus Lukašenkos sutikimo,“ – tvirtino jis.

Keista – niekada Lietuva su juo nedraugavo, bet kaimyninėje šalyje išleistos literatūros, net labai vertingos ir pačios Lietuvos istorijai, knygynuose ir bibliotekose netrūksta. Gal vertėtų mūsų prezidentei įsegti Aleksandrui Grigorjevičiui kokį Gedimino ordinėlį? Juolab , kad patirties yra – kuo gi jis blogesnis už Valdo Adamkaus apdovanotą kagebistą Vladimirą Jakuniną?

Vis dėlto , fundamentaliausia įžvalga, verta karščiausių aplodismentų, yra šis Kęstučio Čilinsko atradimas: oligarchija pasirodo, būna ciniška ir nelabai ciniška. Tik taip galiu suprasti tokią Lietuvos demokratijos judėtojų vado mintį:

„Pasak K.Čilinsko, Lietuva yra oligarchinė valstybė ir čia neveikia daugelis Konstitucijoje įtvirtintų demokratijos principų, bet  Lukašenkos valdymas yra ciniškai oligarchinis.“

Tiesą sakant, visai susipainiojau… Ar Lietuvos oligarchija yra nepakankamai ciniška? Ar K. Čilinskas prisimena Aristotelį ir turi omenyje aristokratiją, kuri dar neišsigimė į oligarchiją? Įdomu – „Dujotekana“, „Maximos“ dešimtukas (ar ne su juo pats kovojo?), kiti dėdės ir tetos iš tų pačių užkulisių, kaip ir jų politiniai tarnai – panašūs labiau į aristokratus ar oligarchus ir jų dvaro filosofus bei juokdarius? JDJ lyderis susigaudyti nepadėjo. O kaip atrodo jums?

Reklama

, , , ,

 1. #1 by egriseus on rugsėjo 15, 2009 - 3:50 pm

  o jei dar kas netingėtų parankioti Čilinsko išsakytų teisinių “perliukų“.

 2. #2 by labaslietuva on rugsėjo 15, 2009 - 5:06 pm

  Oi Čyvai! Tavo įrašai – juokas. Juos vadinu čyvizmais. Pvz. GULAG`uose žudomi žmonės, į panages seneliams kaišomos adatos etc. Nepasodinsi. Tai tik – čyvizmai, suprask, nieko rimto.

 3. #3 by Keistuolis on rugsėjo 16, 2009 - 6:33 am

  Autorius atrodo pats nelabai suprato ka norejo pasakyti.
  Gavosi – “Kazka kazkur girdejau, nesupratau apie ka, bet ir pats pasisakysiu ka galvoju apie visa tai 🙂 “

 4. #4 by S.V. on rugsėjo 16, 2009 - 6:42 am

  Skaičiau tamsta kažkiek protaujančiu, matyt klydau.

 5. #5 by JDJ narys on rugsėjo 16, 2009 - 8:39 am

  Tomas Cyvas seniai rodo nepalankuma JDJ. Dabar jis uz asmeniska gerb. K. Cilinsko nuomone bando igelti visam JDJ. Pamenate, kaip jis stengesi JDJ igelti, kai judejimas paviesino Vaisvilos ir Kubiliaus pastangas atimti jau sutarta judejimo susirinkimui mokslu akademijos sale. Jis piktybiskai nusiteikes, bet tikiuosi, jog jis yra tik lietuviskas piktas daugiazodziaujantis individualistas veikiantis be uzsakymu.
  Skalikas loja, o karavanas eina….
  Tad, manau, jog Cyvas bando JDJ ivelti i apsizodziavima.
  Tiesiog nekreikite broliai ir seseris demesio.
  Pagarbiai JDJ narys 🙂

 6. #6 by mikas on rugsėjo 16, 2009 - 9:25 am

  Matosi, kad į JDJ susibūrė visokios atmatos ir išėdos. Ir šiame komentare visi išvien – JDJ gerbėjai ir stribų trubadūras “Labaslietuva“ :)) Geresnio įrodymo nė nereikia.

  O Čilinskas yra tiesiog buvęs pijokas ir atsakantis durnius, laiku atsidūręs tinkamoje vietoje ir patekęs į dėmesio centrą.

 7. #7 by Mikas ir vel uzdarbiauja on rugsėjo 16, 2009 - 10:13 am

  mikai – kaip matau ir vel “komentatoriaus“ duona valgai…
  is stiliaus pati lengva pazinti. Pasirodo tai vienur tai kitur koks straipsnelis besikandziojantis su dezinformacija ir pati vel matau tarp komentatoriu, toliau demagogija varant.

 8. #8 by To: egriseus on rugsėjo 16, 2009 - 11:14 am

  Tai parankiok… 🙂 ar daug teatrasi? 🙂

 9. #9 by end on rugsėjo 16, 2009 - 1:52 pm

  Kartais atrodo, kad visokie JDJ yra linkę klaikiai aršiai reaguoti į minimalią kritiką. Kas per nelaimė – lyg sąžiningi žmonės, bet nusišneka ir dar pyksta pagauti už liežuvio. Ir dabar – aiškiai nusipliurpė jų lyderis, niekas nekritikavo jų judėjimo, bet vistiek – putoja, bliauna ir šoka į akis… Tokie ir kalti, kad oligarchai juokiasi…

 10. #10 by Autoriaus isvedziojimams ribu nera on rugsėjo 17, 2009 - 9:44 am

  Kartais nesuprantu tokiu autoriu …. citatos sitrauktos is konteksto, faktai iskraipyti, o toliau interpretuojama pagal savo fantazija…..

  Kaip ir su tuo Lukasenkos leidimu/neleidimu bendrauti. Toliau orginaliame tekste kalba eina apie visuomenines organizacijas ir ju veiklos suvarzymus baltarusijoje, del ko yra sunkumai bendrauti su Baltarusijos visuomeninem organizacijomis (todel ir kalbama apie Lukasenkos draudimus). O autorius kaip nugrybavo apie istorines knygas ir prezidentu apdovanojimus 🙂

  Apie Cilinsko teiginius apie “Sovietų Sąjungos ar nacistinės Vokietijos vykdytos agresijos bei genocido neigimą, menkinimą ar teisinimą“ tai irgi autorius pateikia nuoroda i to paties balsas.lt straipsni 🙂 kuriame informacija pateikta tendencingai, is originaliu stenogramu iskerpant teiginius be konteksto. Nesuprantu kodel cia nenorima remtis pirminiu saltiniu, vietoj to cituojant pacius save ?

  Galop kaip matau autorius visai susipainiojo, ka ir pats pripazino, bet tai kaip matau netrukdo ir toliau daryti skambias isvadas 🙂

  Sekmes, ir mano palinkejimas kita karta remtis pirminiais saltiniais, nepametant konteksto, ir jei jau susipainiojat, tai gal geriau visai nerasykit….

 11. #11 by dakm on rugsėjo 17, 2009 - 10:24 am

  Čilinsko mažaraštystę išryškinęs autorius, kaip matome, gali būti ne ką prasčiau aplotas, nei užmynęs ant nuospaudos kokiam oligarchui. Nereikia pliurpti nesąmonių ir kalbėti apie ką neišmanai – nereiks paskui visam judėjimui komentaruose plušėti. Rašant juos ilgesnius už straipsnį 🙂

 12. #12 by simasj on spalio 10, 2009 - 7:54 pm

  Na, norėjau pareikšti nuomonę apie straipsnio antraštę, kad “Kęstučiui Čilinskui Lietuvos oligarchai nėra ciniški“ – labai jau lrytu kvepiantis antraštė, siekianti už kitą žmogų nuspręsti ką jis galvoja ir kitiems primesti savo intepretaciją (nuomonę)(juo labiau, kad p. Čyvas tik pateikia _savo_ suprastą interpretaciją), bet pamatęs komentarus, supratau, kad esu toks pats tundra, kaip ir kiti komentatoriai, kurie pamatę kažką, kas neatitinka Lryto linijos pasiunta it buliai pamatę raudoną skudurą… bet po to pamąstęs nusprendžiau, kad vis tiek palinkėsiu p.Čyvui vengti tokių skambių ir bulvariškų antraščių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: