Konstitucinis Teismas pasiūlė visiems užsiimti savo reikalais

 

Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas dėl kariuomenės reformą apibrėžiančių teisės aktų – mandagus pasakymas politikams, kad nesuverstų savo problemų, kam nepriguli jų spręsti.

Sprendimas atsisakyti šauktinių ir samdyti profesionalus, kaip išaiškino KT, Konstitucijai neprieštarauja, bet niekam kelių neužkerta.

„ Konstitucinis Teismas konstatavo, kad įstatymų leidėjui pertvarkant krašto apsaugos sistemą, pereinant prie profesinės ir savanorių karo tarnybos pagrindu organizuotos kariuomenės ir numatant papildomus privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo pagrindus, iš Konstitucijos kyla pareiga nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad teisės sistemoje būtų numatytos kitokios nei privalomoji pradinė karo tarnyba veiksmingos piliečių, turinčių pareigą atlikti privalomąją karo tarnybą (karo prievolininkų), rengimo ginti valstybę priemonės (pvz., privalomi kariniai mokymai, dalyvavimas atitinkamos organizacijos, priskiriamos krašto apsaugos sistemai, veikloje, visuotiniai krašto apsaugos sistemos renginiai ir pan.).“

Būtų dar galima pridėti, kad nuostabą kelia dabartinės valdžios pozicija. Devynis mėnesius verkšlenama, kad nėra iš ko samdyti eilinių, kad priimti sprendimai blogi, finansiškai neįgyvendinami. Vietoje to, kad blogus sprendimus pakeisti gerais ir brangius – pigesniais, – viskas suverčiama KT, siekiant įtraukti šią instituciją į politiką. Laukiama, kol KT pasakys tai, kas ir taip visiems aišku, užuot ką nors nutarus. Nejaugi tik mokesčius galima pakelti per tris dienas ir tris naktis?

Užtat KT galima parašyti riebų pliusą. Kitaip nei dvasių skraidymo laikais, į politinės kovos lauką neįsibrauta.

Reklama

, , ,

  1. #1 by dakm on rugsėjo 25, 2009 - 9:27 am

    KT ir taip per daug buvo įjunkęs politikuoti. Keista, kad ir konservai liepsnoja noru įtraukti jį į politiką.

  2. #2 by kreivarankis on rugsėjo 25, 2009 - 1:31 pm

    Esu aš jau seniau apie tai visą paklodę prirašęs. http://naujapilis.livejournal.com/10850.html
    Apskritai stebina toks teigiamas autoriaus požiūris į KT. Net nustebau kaip neapkaltino politikavimu. Paprastai dėstant problema yra tame, kad politiniai sprendimai turėtų išeiti iš tautos. idealiame variante partijos pateikia savo programas, o rinkėjai jas perkaitę balsuoja už partijas. vėliau politikai veikia vadovaudamiesi savo programinėmis nuostatomis. tuo tarpu dabar žmonės renka tuos, kurie žada pamaitinti. išrinkti maitintojai neturi jokių politinių vizijų ir bijo patys daryti kažkokius sprendimus ir visais klausimais konsultuojasi KT. Patogus jiems toks požiūris – pagal juos ne teisė išplaukia iš vertybių, o vertybės išplaukia iš teisės. taigi tai ką pasakė KT jiems patogu vykdyti, nes vėliau paaiškėjus, kad tai klaidingas sprendimas, bus galima pirštu besti į KT.

  1. Konstitucinis Teismas nenurodinės Daliai Grybauskaitei « Tomas Čyvas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: