Lietuvos kairieji mirtų be Vytauto Landsbergio

 

Be Vytauto Landsbergio nei radikalūs, nei su oligarchais skudurus sumetę Lietuvos kairieji beveik neranda su kuo kovoti. Nei politikoje, nei istorijoje. Politinį invalidumą pakeistų bent jau politinė-klinikinė mirtis.

Kaip pranešė žiniasklaida, pasikviesdamas į Vilnių Kremliaus propagandistus, pakartojusius Stalino ar Brežnevo laikų „istorines tiesas“, lietuviškuoju Che Guevara save sapnuojantis Algirdas Paleckis norėjo kažką subalansuoti ir eilinį kartą susigrumti kovoje su „landsbergizmu“.

„Pasak A. Paleckio, karo eiga ir pokaris interpretuojami labai vienpusiškai, o Lietuvoje – pagal „landsbergizmo doktriną“. Marginalo teigimu, istoriją reikia dėstyti labiau subalansuotai ir kartu pateikti kitą požiūrį,“ paskelbė LNK.

Galima pasidomėti, kokį supratimą apie „požiūrių balansą“ visų galų revoliucionierius randa naftalininėje sovietinėje istorijos tradicijoje. O galima ir nesidomėti. Dar mažiau domintų kryžiaus žygis prieš „kolūkius sugriovusį landsbergizmą“. Ypač pamenant, kad anūkėlis labai žavisi tuos kolūkius stačiusiu seneliu.

Kur kas įdomiau tai, ką Lietuvos „tikrąją kairę“ kažkada deklaravęs dainorėlis, šia savo arija, pagiedojo apie kairiųjų ideologijos būklę Marijos žemėje. Pirmas į tai sureagavo „Naujosios kairės“ performancų klubo dainius ir pažiba – Kasparas Pocius: „diskredituoja“. Taip, Kasparai, diskredituoja. Užjačiu. Kaip ir kokia Salomėja Nėris ar Petriukas Cvirka – taip nekenčia Landsbergio, kaip anie Smetonos – iki išdavystės bei kolaboravimo. Taip žmogiška, taip jautru, kairuoliškai intelektualu ir madinga.

Bet nesisielokite taip labai, kad, išskyrus jūsų anarchistinės saviveiklos būrelį, oligarchų išnuomotą plastmasinę rožę nešiojančią Lietuvos socialdemokratų (liumpenburžujų) partiją, iš paraštės negalinčią išsiveržti Arvydo Akstinavičiaus komandą, kairėje – tik paleckiai. Ką jie iš jūsų atims? Mėlynanosius jedinstveninkus, Gorį su Goriene ir jų „Karštą komentarą“? Neatims, nes tai ir šiaip – ne jūsų. Kam įdomūs jūsų laisvieji universitetai, jei ir taip jie visi žino, kad gyvenimą suėdė Landsbergis ir Amerika, o prie ruso buvo geriau? J (Beje, – buvo ar nebuvo – kaip amstai atrodo?)

Komiškai atrodo tai, kad karą su „landsbergizmu“, kaip vieną iš pagrindinių savo šūkių kelia bemaž visi, kas mėgina vadintis kairiaisiais ir pati politinės argumentacijos logika „jedinstvas“ prišaukia į natūraliausius bei ištikimiausius šios kovos sąjungininkus. Kartu ir Rusijos ambasadą su jos valdomais pinigėliais.

Nereikia nervintis. Lietuviškoji dešinė irgi turi tokias pat, gal net didesnes savo ligas. Tiesiog apie jas – ne Paleckio proga. Ten irgi daug žinančių – kas kaltas dėl visų negandų. Tai irgi visokios užjūrio bacilos, seksas („seksizmą“ smerkia ir NK), moksliškai nepagrįstos pasakos apie žiedų valdovus, alus rugsėjo 1-ąją ir, anot kai kurių, „sosrošininkai“. Nuo tų, kas uždraudė pasakas ir keistas istorijas, kokia nors NK, mano nuomone, skiriasi tik tuo, kad mielai uždraustų anekdotus apie blondines ir gėjus. Bet nesirūpinkite – laisvėjanti ir demokratėjanti Europos Sąjunga turbūt pati tai padarys.

Na o kol kas, jei nelabai lankomi laisvieji universitetai, blogai atrodo Kremliaus tvaikas ir nelabai ką uždegsi šūkiais apginti niekieno neskriaudžiamas mažumas, visada yra Landsbergis. Visi kairieji turėtų susivienyti ir pasirūpinti,jog jis ilgai bei laimingai gyventų. Prie jų galėtų prisidėti ir murzininkai su mažonininkais – profesorius ir jiems labai nepatinka.

 1. #1 by kreivarankis on rugsėjo 28, 2009 - 7:14 pm

  Kasparo Pociau tekstai, mano galva, yra gana kokybiški. Reguliariai paskaitinėju anarchija.lt. Man nelabai priimtini tie būdai, kuriais jie siūlo spręsti susidariusiais problemas bet tos problemos, kurias jie kelia yra tikrai aktualios. Kas juokingiausia tai turbūt patys didžiausi kairieji pas mus yra šiuo metu krikdemai su savo mokesčių didinimo politika.

 2. #2 by Tomas Čyvas on rugsėjo 28, 2009 - 7:26 pm

  Sutinku. Aš nekritikavau čia Kasparo Pociaus, kurio metodai man irgi nėra priimtini.

 3. #3 by sip on rugsėjo 28, 2009 - 7:28 pm

  tai kad tas pocius nuopisa paskutinis, psichinis ligonis

 4. #4 by kreivarankis on rugsėjo 28, 2009 - 8:58 pm

  Bet ar verta tuomet gretinti NK su murzininkais ir mažonininkais? O laisvajį universiteta pašiepti vien dėl to, kad jis nėra lankomas? Juk pati idėja yra labai graži, ypač esant tokiai padėčiai mūsų švietimo sistemoje, nors ir nieko nesprendžianti. bet gal pats sprendimas ateis netyčia, o jei ir neateis…juk tai iš esmės kažkas skirtingo nei neonaciu mitingai.
  NK, manau, yra nuoširdus bandymas sukurti kairuolišką ideologiją, tik jie susiduria su eile problemų. tarkim tarp jų nemažai intelektualų, kurie savo idėjomis nepriimtinį tam Lietuvos elektoratui, į kurį potencialiai orientuojasi kairiosios partijos. Kaip to tasą galima pažymėti, jog NK yra ne tik politinis, bet ir egzistencinis judėjimas. Man visai žavu kai jie rengia paskaitas apie tai kaip pasistatyti namą pačiam, o būtų dar žaviau jei kuris nors iš jų tokiame name pragyventų kokius 5 metus be pertraukos… na bet gerai kaip yra. Kita vertus tas “politinis judėjimas“ kol kas nesiorientuoja į mūsų politinę rinką, ne taip kaip Akstinavičiaus chebrytė. Tiesiog pakartosiu pagrindinę mintį – ne visai korektiška tapatinti NK su mažonininkais, murzininkais, paleckininkais ir akstinavičininkais.

 5. #5 by Tomas Čyvas on rugsėjo 29, 2009 - 6:21 am

  kreivaranki,

  tamsta gal ir teisus, bet Kasparas Pocius parašė apie politiką ir kairės diskreditaciją. Aš gal kiek ironiškai (turiu teisę pasišaipyti ir iš kairiųjų, ir iš dešiniųjų) Kasparą nuraminau – diskredituoti NK Paleckis nelabai gali, nes orientuojasi į kitą nišą. Gi NK su murzininkais ar mažonininkais “suplakiau“ tik tiek, kiek įžvelgiu jų idėjose nemažai naivoko aršumo. Nei baisia grėsme, nei nelaime NK tikrai nelaikau.

 6. #6 by Julius on rugsėjo 29, 2009 - 11:37 am

  Tomai, i kokia nisa orientuojasi, tavo manymu, Paleckis? kiek as matau – i visus piktus/nusivylusius zmones. o tada jau “no pasaran“.

  o diskredituoja jis ne tik politines pakraipas, bet ir ekonominius-politinius irankius: nacionalizacija, demonopolizacija.

  destruktorius, ir tiek.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: