Kada nušausim prezidentę?

 

 

Praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio aktualijos – brutalus ir ribų nepaisantis banditizmas – grįžo? Tada svarbiausiu iššūkiu buvo šūvis į žurnalistą Vitą Lingį. Bet dalis politikų tuomet, pabalusiais snukučiais, prabilo, kad atėjo jų eilė. Gal dėl to sekė mirties bausmė Borisui Dekanidzei, rezonansinės bylos ir  bent jau demonstruojamas nepakantumas alternatyvinėms – pogrindinėms „jėgos struktūroms“?

Taip tada atrodė. Ar tai buvo tiesa, ar tiesiog gatvės žudynių marškinius išaugusiam organizuotam nusikalstamumui tuomet tapo nebeparankūs garsiai skambą susidorojimai? Galima galvoti visaip. 2000-aisiais buvo nužudytas Gediminas Kiesus su sūnumi. Bet tai dalis visuomenės priėmė tik, kaip turtingųjų pasaulio tolimus nuotykius.

Dabar Kaune nušautas teisėjas. Situacija dar kitokia, nei minėtais abiem atvejais. Internautų komentarai įdomūs. Pirmiausia, jie gausūs, bet čia jau tradicija – kraują ir ašaras mėgsta daug daugiau žmonių, nei pačias išsamiausias politines ar ekonomines analizes. Antra, jie pikti ir piktdžiugiški. Trečia, ne visi, kurie pikti ir piktdžiugiški, atrodo lyg rašyti agresijos nerandančių kur išlieti pienburnių.

Tik pora iš jų:

kansaras,
2009 10 05 15:46
Idomu, kad teisesauga kreipiasi pagalbos i visuomene, kai ju kadra nuzude. Kai teisesauga pati tyciojasi is visuomenes (pvz. pauliku atvejai), jokia visuomenes pagalba nebuna nei priimama, nei reikalinga.
Panasu, lazda atsisuka antru galu…

O kas tas trecias tvirkines mergaite?

(Delfi)

ar nebus perlenkta…,
2009 10 05 15:45
…ar tik nebus hiperbolizuota problema, ar tas kriterijus "asmeninis teiseju saugumas" pats svarbiausias, kai imami didziuliai "baksisai", o…"Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė, komentuodama įvykį, visų pirma išreiškė susirūpinimą bloga teisėjų apsauga.

„Teisėjų ir teismų apsauga nėra užtikrinta. Visi mes žmonės. Teismų apsaugos nebuvimas, esant dabartinei situacijai, gali daryti įtaką teisėjų susikaustymui.“

„Pirmi įspūdžiai – kaip nagrinėsime bylas, jei mūsų gyvybė, turtas nėra apsaugomas. Valstybė neužtikrina pakankamai apsaugos“, – sakė L. Garnelienė."…

…o kas uztikrins Lietuvos pilieciu sauguma…??? Laisvoje, demokratineje, teisineje valstybeje tokiu atveju neturetu is viso nutikti, jeigu siuo atveju nebus kriminaliniu grupiu santykiu aiskinimasis, o "linco teismas" tuomet tai pats rimciausias signalas atsakingiems pareigunams, nes kazkas cia ne taip su valstybe…

(Delfi)

Palaikom
2009-10-05 16:04:54
na nemanau kad is niekur nieko kas butu saudes o jai saude tai buvo uz ka .o jai saude tas zmogelis kurio dukra tvirkino ar ne dabar jau nesvarbu tai kalta pati teisesauga,laiku nepradejusi tyrimo.gal ir nekaltas del to teisejas bet priemoniu turejo buti imtasi.o jis toliau dirbo nors kaltinimai labai sunkus.taigi besukdamas savo kaili prisisauke mirti.ir cia signalas musu galingiesiems,kantrybe zmogui baigiasi ir tada pikto ir nusivilusio zmogaus veiksmai tampa nenuspejami,nes jis nebeturi ka prarast
K
2009-10-05 16:04:07
Tikiuosi jis užbaigs pradėtą darbą ir išgalabys iškrypėlius.
siaip
2009-10-05 16:00:11
anot Regitros:
Valstybinis numeris: DDH013
Markė: SCANIA
Modelis: R 93 ML
Spalva: ĮVAIRIASPALVĖ
Pirmosios registracijos arba pagaminimo metai: 1996
Kategorija, klasė: N3-BA (Krovininis automobilis virš 12 t. (Furgonas))
Būsena: Registruota
Apribojimai registravimo operacijoms: NĖRA
galvoju
2009-10-05 15:59:00
Baisiau nei 90-ais.Kai valstybeje bardakas, neturi pinigu niekam, nei teisesaugai, nei medicinai, nei socialiniai apsaugai, o tik savo lizinginiams limuzinams ir dangoraiziu nuomai, pilieciai pradeda uzsiimineti saviveikla ir aiskinasi santykius taip, kaip jiems atrodo teisinga.
dabar
2009-10-05 15:57:49
išlys koks "elitas" ir pasakys: ei runkeliai UŽSIČIAUPKIT.

(Balsas.lt)

*******************************

Šaudyti į teisėją, reiškia šaudyti į simbolį. O kaip dėl prezidentės? Sakote, saugo reitingai? Bet JFK Amerikoje irgi buvo populiarus, kuomet riedėjo Dalaso gatvėmis….

Nežinau, ar teisėjas buvo pedofilas, ar pedofilus dangstė, kaip pasakojama. Nežinau, ar tas, kuris į jį šovė yra psichas, ar neviltin puolęs teisybės ieškotojas. Nežinau, ar kas nors kitas nesutvarkė reikalų, pasinaudodamas šiais purslais. Reikia tikėtis, kad atsakys tyrimas. Bet ar galima tikėtis? Ar žmonės tiki?

Ar Baltarusijoje pro lango išmesto saugumiečio Vytauto Pociūno artimieji ir jį pažinoję bendražygiai tiki tyrimu ir žiniasklaidoje paskleistais šmeižtais?

Ką visuomenė turi galvoti apie situaciją, kai į teismus, kurie dabar skundžiasi esą nesaugūs, žinomi pedofilai vedžiojasi eilines aukas? Kokio mąsto linčiavumus gali išprovokuoti tokia "teisinė aplinka"?

Bet kuriuo atveju, „visuomenės pagalbos prašanti“ teisėsauga ir ją diriguojanti politinė valdžia pasiekė vieno tikro rezultato – žmonės netiki savo valstybe, netiki žiniasklaida, netiki teisėsauga ir teisingumu. Tokiomis aplinkybėmis, kai nepasitikėjimas ir piktdžiuga šitaip veši – nenustebintų šūvis ir į prezidentę. Juk tampame Europos Sąjungos pažymėjimą turinčia bananų respublika arba „gangsterine demokratija“. Ameriką prezidento nužudymas bent jau sukrėtė. O kaip būtų Lietuvoje?

Balsas.lt

info@balsas.lt

Reklama

, , ,

 1. #1 by Pipedija Enciklopedija on spalio 5, 2009 - 5:17 pm

  Taigi neabejotinai negalim nei paneigti, kad kažkas prezidentės nenorėtų nušaut, nes ką gali žinoti!

  O tai dėl sukrėtimo, tai vat ir ką dabar galvot, jei galimai išlenda, kad galimi pedofilai galėjo būti galimai ginami ir net 8 mėnesius galimai buvo vilkinama ir galimai neperduodama į Generalinę Prokuratūrą byla, o galimais teisiniais imunitetais galimai gelbstimas nuo galimų apklausų netgi tasai patsai pedofilija galimai įtartas galimai J. Furmanavičius?

  Tai čia tik norim pasakyti, kad reikia labai atsargiai rinktis formuluotes, nes galimai nežinia kas galimai gali atsitikti!

 2. #2 by labaslietuva on spalio 7, 2009 - 12:14 pm

  Adamku tai reikejo jau treciaisiais metais. Jeigu būtu isanksto zinoma, kad ir su Dalka bus analogiskai – visomis rankomis uz.

 3. #3 by simasj on spalio 10, 2009 - 3:55 pm

  Nesuprantu, kodėl taip sureikšminama, kad furmanavičius (p.s. specialiai rašau iš mažosios) buvo teisėjas. Juk į jį buvo šauta ne dėl profesinių dalykų, o grynai dėl asmeninių “savybių“. Tai, kad jis buvo teisėjas susiję su byla tik tiek, kad teisėjo imunitetas trukdė tirti šią bylą. Čia būtų gera proga visuomenei ir politikams susimąstyti, ar iš tiesų kiekvienam teisėjui reikia imuninteto? Gal užtektų kad imunitetą turėtų tik konstitucinio teismo teisėjai? Kodėl jie tokie pateptieji? Manau visi mato, kad jie sukūrė “valstybę valstybėje“, liaudiškai savas klanas, nebaudžiami ir prieš nieką neatsakingi. Kas gi juos prižiūri? Yra kažkokia teisėjų priežiūros komisija, bet ją sudaro kiti teisėjai, o kaip rodo praktika, varnas varnui akies nekerta.

  Pasakymas “Šaudyti į teisėją, reiškia šaudyti į simbolį.“ – jei jis ir buvo simbolis, tai tik dabartinės, susitepusios teismų sistemos simbolis, kurioje savas žmogus, kad ir pedofilas, gali nebaudžiamas vilkinti bylą, naudotis visais “privačių ir viešų interesų maišymo“ privalumais ir likti nenubaustas. Manau būtent dėl to visuomenė taip džiugiai (~90% aplaustųjų portale http://www.kedys.lt mano kad jis didvyris) sutinka šią naujieną – tai kovos su tokia supuvusia sistema simbolis.

 4. #4 by Vienaakis Dzo on sausio 12, 2010 - 8:31 pm

  geras rašinys 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: