Dalia Grybauskaitė antirusišką šalies retoriką keičia antiamerikietiška?

 

 

Vis dėlto, klausantis prezidentės ryžtingomis intonacijomis sklaidomų reikalavimų bei pagrūmojimų, – kyla klausimas – kas mums dabar svarbiausia?

Sudalyvauti Amerikos žiniasklaidos ir Centrinės žvalgybos valdybos tarpusavio karuose, padedant kokiems nors Europos Sąjungos antiamerikanistams dar kartą parodyti, kad Jungtinės Amerikos Valstijos yra blogio imperija ir pasirūpinti talibų teisėmis?

Pasiekti, kad NATO, kuri be JAV yra tik spalvingų alavinių kareivėlių organizacija, turėtų mūsų gynimo planus?

Dar įdomiau, kad, be aiškios prasmės ir tikslo eskaluodama tikrai ar tariamai per Lietuvą vežiotų ar nevežiotų teroristų klausimą, D. Grybauskaitė ima kažkaip įstrižai sukioti gaublį. Taip suku ir anaip, o po D. Grybauskaitės pareiškimo, jog „Vakarai neabejoja“ Lietuvos ir JAV bendrais baisiais nusikaltimais, nebesuprantu – Amerika dar Vakarai ar jau pietūs?

Prezidentė, kuri gali paskambinti Dimai Medvedevui į Kremlių ir paklausti – ar tikrai serga Lietuvos karvės, nežino kam skambinti, jei atsiranda klausimų Amerikai. Tiek dėl gynybos planų, tiek dėl nelemtųjų CŽV kalėjimų. Aršią, bet menkai efektyvią retoriką Rusijos atžvilgiu pakeitus čegevarišku pašūkavimu prieš jankių imperializmą ir atsistojus į vieną gretą su Algirdu Paleckiu, Lietuvos užsienio politiką ištinka balansas ir harmonija?? O gal galima aiškiau paaiškinti – kas mums iš to?

Reklama

, ,

 1. #1 by Julius on spalio 29, 2009 - 8:22 am

  LT uzsienio politika neturi nei vizijos, nei strategijos. Kaip maistingas nepilnametis: tai racionalu, tai maistingumo priepuoliai.

  vis dar tikime, kad yra tik dvi puses: Vakarai ir Rytai. taip jau isaukleta musu Uzsienio Politika: butini gerieiciai/blogieciai, butina aklai pasirinkti komanda.

  jau kiek laiko esame ES – vis dar nesupratome jos tarptautinio vaidmens.

  savo vaidmens – tuo labiau. todel ir metomes: vieni nori buti Che Guevaros, kiti Reiganistai, treti megina patapti modifikuotais Shumanais-Kalergiais. zodziu – ieskome savo vaidmens, meginame save identifikuoti ir kol kas vienas didelis FAIL.

 1. CŽV kalėjimuose išrastas kiaulių gripas? Kodėl ne… « Tomas Čyvas
 2. Ėduonies gydymas per bambą « Tomas Čyvas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: