Prezidentai ir įstatymai

 

"Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 14 punktu ir pritarus Lietuvos Respublikos Seimui, Prezidentė D. Grybauskaitė atleido Povilą Malakauską iš Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pareigų.

Laikinai eiti valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pareigas pavesta VSD generalinio direktoriaus pavaduotojui Romualdui Vaišnorui."- rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Įdomu. Juk jos pirmtakas Valdas Adamkus devynis mėnesius laikė pareigose jau atleistą Arvydą Pocių. Esą todėl, kad laikinai einančio skirti neleidžia įstatymai. Susirgus leidžia, atostogaujant leidžia, o atsistatydinus – neleidžia. V. Adamkus ir visa jo patarėjų bei užtarėjų armija tuomet aiškino, kad tik paskyrus naują vadovą galima atleisti senąjį.Tai kuris iš jų, leiskite paklausti, neišmano įstatymų?

Reklama

, , , ,

 1. #1 by Anonimas on gruodžio 23, 2009 - 3:32 pm

  Istatymas buvo pakeistas, gudragalvi

  • #2 by Tomas Čyvas on gruodžio 23, 2009 - 3:47 pm

   Žinau. Tas ir yra įdomiausia. To daryti visiškai nereikėjo. Ponas V. Adamkus turėjo visas galimybes atleisti A. Pocių, pagal to paties statuto 4 str. 5 dalį:

   “Kai Saugumo departamento generalinis direktorius yra išvykęs, negali eiti pareigų dėl ligos ar kitų svarbių priežasčių….“

   Tad aš nieko ir neteigiu, o dedu komentaro galų klaustuką. Nebent man kuris iš anuometinių patarėjų imtų įrodinėti,kad atsistatydinimas, kurį palaimina prezidentas savo dekretu, o vėliau ir Seimas – yra nepakankamai svarbi priežastis :):) Galima pasiginčyti – ar pakankamai svarbia priežastimi būtų mirtis 🙂 Juk ir aktualiojoj redakcijoj apie tai nieko nerašoma.

   • #3 by Anonimas on gruodžio 23, 2009 - 6:31 pm

    Anot prezidento patarėjos, Konstitucinis Teismas 1998 metais išaiškino, kad valstybės pareigūno paskyrimas laikinai eiti pareigas turi būti vykdomas tokia pat tvarka, kaip ir paskyrimas eiti jas nuolat. Tai grindžiama tuo, kad laikinai pareigas einantis asmuo įgyja visas nuolatinio vadovo pareigas.

    Teisininkės A.Rauličkytės teigimu, remiantis šiuo KT išaiškinimu, laikinojo vadovo skyrimo tvarka privalo būti tokia pat, kaip ir skiriant nuolatinį vadovą, vadinasi, ji užtruks pakankamai ilgai, kol praeis visas Seimo statuto numatytas procedūras.

    Tad galima suprasti, kad reikėtų lep direktorių tvirtinti Seime, todel ir buvo pakeistas istatymas

 2. #4 by Tomas Čyvas on gruodžio 24, 2009 - 4:46 pm

  Su šv. Kalėdom, gerb. anonime.

  Tai jį galėjo tiesiog pavaduoti pavaduotojas. Dėl svarbios priežasties. Dėl to, kad prezidentas neranda direktoriaus. Kaip tai yra susirgus, išvykus atostogauti ir t.t. Kaip nesuk – tas pats gaunasi.

 3. #5 by nana on sausio 13, 2010 - 9:38 am

  Labai įdomu, kas jį valdo ir už kiek.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: