Kalėdinis linkėjimas Seimui: ieškokite ateivių

Pagrindinė CŽV kalėjimų ieškotojų išvados ir komentarų mintis – kaip reta „nauja ir negirdėta“. Jos esmė – Valstybės saugumo departamentas (VSD) dirba nei šiaip nei taip, yra niekieno nekontroliuojamas. Jei taip dirbdamas jis nieko neinformavo, kad susitarė su JAV ir pažeidinėjo įstatymus bei Konstituciją – blogai. Mat Valstybės gynimo taryba (VGT) nesvarstė šito klausimo.

Leiskite paklausti – jei VGT būtų svarsčiusi, o prezidentai būtų pasakę, kad žinojo, jog tai daroma – viskas būtų gerai? Jei aš ko nors nepainioju, vienintelė galimybė tokiems sulaikymo centrams teisėtai būti – tarptautinė sutartis su JAV, kurią ratifikuotų Seimas. Tiesa, jei ELTA nemeluoja ir naujai iškeptas diplomatas Dainius Dabašinskas tikrai savo laiške Vygaudui Ušackui rašo, kad aukščiausioji šalies valdžia žinojo apie patalpas, skirtas CŽV kalėjimui, tai jau išvis įdomu – kuris melagis?

Pasakydami, kad VSD užgrobusi gauja išdarinėjo ką norėjo, tyrėjai nepasakė ničnieko naujo. Pirmasis VSD veiklos tyrimas buvo pakankamai aiškiai atskleidęs ten klestinčios niekšybės gylį.

Dar linksmiau atrodo pavedimas Generalinio prokuroro karnalavalinį kostiumą dėvinčiam Algimantui Valantinui ištirti veiklą tų personažų, kuriuos jis dangstė Vytauto Pociūno žūties byloje, jo pomirtinio dergimo situacijoje ir dvylikos VSD slepiamų pažymų istorijoje. Pasiūlykite ožiui pasaugoti daržą, o lapei vištas.

Aišku, juk norint atelsiti Povilą Malakauską ir Dainių Dabašinską reikėjo reikėjo ieškoti talibų kančių vietos. Kodėl, norint atleisti Algimantą Valantiną, nepaieškojus ateivių išsilaipinimo įrodymų? Bent jau netiesioginių, tokių, kokius skelbėsi turinti prezidentė Dalia Grybauskaitė, žmonės tikrai atneš. Ypač per pilnatį. Tiesa, mano tinklaraštyje balsavusieji mato ir kitų variantų.

O tuo tarpu, kolegų iš alfa.lt dienos citata:

„Lietuvos vyriausybė turėjo žinoti, ką jos agentūros veikė, ir yra atsakinga už slaptą kalėjimą ir bet kokius žmogaus teisių pažeidimus, kurie galėjo ten įvykti (…). Yra pats metas Europos vyriausybėms peržiūrėti ir sustiprinti civilinę žvalgybos ir saugumo agentūrų kontrolę. Nepakanka vyriausybėms sakyti, kad jos nežinojo, ką darė jų saugumo aparatas.“

„Amnesty International“ ekspertė J.Hall apie galimą CŽV kalėjimą Lietuvoje.

Reklama

, , , ,

 1. #1 by fsm on gruodžio 23, 2009 - 11:49 am

  Ar be tyrimo ir pačios istorijos eskalavimo buvo kitų galimybių rekomenduoti prokuratūrai ištirti minimų 3 ponų veiklą? Kaip kitaip parodyti kas vis tik valdo valstybę?

  • #2 by Tomas Čyvas on gruodžio 23, 2009 - 2:43 pm

   Mielas fsm,

   nelygu kam rodysi. Jei Valantinui, galima nerodyti apskritai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: