Eilinis prezidentės oro bučinys Kremliaus šeimininkui

 

Ritualinę Valdo Adamkaus užsienio politiką, prezidentė Dalia Grybauskaitė toliau vykdo atvirkščiai. Pomėgis įamžinti save bet kokios spalvotos revoliucijos tribūnoje ir operetiniai antirusiški pareiškimai, šalies viduje apsistačius GAZPROM tarpininkų parankiniais, buvo būdingi V. Adamkui.

D. Grybauskaitės deklaruotas pragmatizmas susiveda į parodomuosius “svarbius”, bet nieko neduodančius telefono skambučius, parodomąjį atsiribojimą nuo Gruzijos, o dabar į parodomąjį kvietimą Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui – atvykti visų mūsų čia pamaloninti kovo 11-ąją. Dar įspūdingiau yra tai, kad toks „pragmatinės diplomatijos“ perlas išspaudžiamas minint 1991-ųjų sausio 13-osios aukų atminimą. Aukų, už kurias atsakinga Kremlių valdanti gauja, sėkmingai sugrįžusi po trumpo, nevykusio ir nelaimingai pasibaigusio demokratinio eksperimento. Bandau sau įsivaizduoti Dmitrijų Medvedevą, kuris, kaip kitados Vokietijos kancleris Willy Brandtas suklupo ant kelių prie holokausto aukų kapų, panašiai pasielgiantį prie kurio nors memorialo Vilniuje arba Grozne. Bandau ir nesiseka. Oro bučinių jam negailinti prezidentė, matyt, turi geresnę vaizduotę.

Reklama

, , ,

 1. #1 by Martynas on sausio 13, 2010 - 7:56 pm

  Pagaliau Prezidentė tikrai rodo nora su visais bendrauti ir bendradarbiauti, ypač su kaimynais, su kuriais ypač norisi taikingų ir pragmatišku sąntykių. Tad manau išėjus Adamkui, kuris buvo įsikibęs vien proamerikoniškos politikos ir megėjas palaikyti prieštaringai vertinamas asmenybes, tokias kaip Saakašvilis, šis kvietimas kaip tik laiku. Jums, p. Čyvai taip neatrodo? O Tarybų sąjunga sulyginti su dabartiniais Rusijos vadovais, o tuo labiau juos vadinti “Kremlių valdanti gauja“ mažu mažiausiai neatskainga, nors kai taip kalba tik apžvalgininkas apie kokia atsakomybę galime kalbėti.

 2. #2 by Tomas Čyvas on sausio 13, 2010 - 8:26 pm

  Kuria prasme trūksta bendradarbiavimo su Rusija? Trūksta rusiškų pinigų? Trūksta russkoje radio? Ko būtent negana? Dėl prieštaringai vertintinų asmenybių, tai tarp Saakašvilio ir Putino tiesiog rinkčiausi pirmąjį, dovanokite.

  Be to, antirusišką retoriką pakeisti į antiamerikietišką arba leisti iš savęs tyčiotis – nėra pragmatiška politika. Ypač su Maskva, kuri nuolaidas vertina ne kaip geranoriškumą, o kaip silpnumą. Tikrais pragmatikais su ja gali būti vokiečiai arba amerikiečiai, kurie turi kuo mainikauti. Deja, mes tegalime pasiūlyti tik save su visais “pridurkais“.

 3. #3 by Martynas on sausio 13, 2010 - 10:27 pm

  Na prie ko čia russkoje radio, kitiem gal ir DDT grupės koncertas užkliutų neseniai buvęs Vilniuje. Amerikietiška kultūra ir taip visur persismelkusi, atsiverskime bet kokį žurnalą, vien žinios apie Holivudo ir kitų Jav zvaigždžių gyvenima ir t.t. Filmai dauguma amerikietiški, bet jei ideda rusiška 9 rota, rusiškų serialų ir dar su titrais (nors imant kiek zmonių Lietuvoje supranta rusiškai tai tikrai turėtu būti patogiau) kyla erzelis. (Pvz. Vidas Rachlevičius Kiek dar nekliudomai tęsis rusiškos chaltūros invazija?) Deja ir jūsų pasisakymuose matau šitas fobijas, o jos persiduoda ir gyliau.
  Bet to tikrai nematau Prezidentės veiksmuose antiamerikietiškos retorikos, žinoma po Prezidento Adamkaus valdymo gal kiek ir neįprasta. O kad mūsų geranoriškumą draugai už Atlanto palaikė nieko vertu parodo kalėjimų istorija, kurią daug kas norėjo pažiūrėti pro pirštus, tikriausiai vardan Jav. Vat ir pamainykavo mes jiems karių, beribę paramą jų interesams Ukrainije, Gruzijoje, o jie mums šast dovanėlę. Prieš šiuos įvykius visiškai nublanksta tiek šis kvietimas, tiek skambučiai Medvedevui, tiek atsiribojimas nuo Gruzijos. Manau ne mes nusigręžiame nuo Vakarų, o jie mus laiko antrarūšiais, na arba jų toks bendradarbiavimo supratimas. Jūs taip nemanote, kad būnant išnaudojamais sąjunginikų ir taip jiems galbūt tyčia pažeidus Lietuvos Konstituciją, o įstatymus tai jau įrodyta, ir bandant visą šitą musų politikų pastangoms glaistyti, yra geriau nei rodomas dėmesys kaimynei, kurioje gal ir yra likusių nemažų imperinių ambicijų, bet realios grėsmės mums nekeliančių. Lietuva ne Ukraina, kur vis susikerta Vakarų ir Rytų ambicijos. Juk kokia maža ta tikimybė kad pateksim į Rytų galbūt raizgomas pinkles, bet iš šiltesnio bendradarbiavimo manau galime gauti naudos, to Prezidentė ir siekia.

  • #4 by Tomas Čyvas on sausio 14, 2010 - 6:12 am

   “Filmai dauguma amerikietiški, bet jei ideda rusiška 9 rota, rusiškų serialų ir dar su titrais (nors imant kiek zmonių Lietuvoje supranta rusiškai tai tikrai turėtu būti patogiau) kyla erzelis.“

   Deja, gerbiamasis. Deja. Yra kaip tik atvirkščiai. Atsiverskite tas tv programas ir pamatysite, kad būtent rusiškos laidos ir filmai, kuriu gausa didziule, – titruojami, o štai kitų šalių filmams tokios garbės nesuteikiama. Tai kieno statusas privilegijuotas? DDT, kaip DDT – pats ten buvau. Tačiau tikrai joks ne deficitas Lietuvoje yra nei rusiškas popsas (nuo Liube iki Kobzono), nei rusofilija, kurios Lietuvoje gerokai daugiau, nei vadinamosios rusofobijos. Niekas čia jums nei prie Adamkaus, nei anksčiau netrukdo žavėtis rusišku baletu ar skaityti Puškiną. Į sveikatą.

   Faktas toks, kad kultūrinė ir ekonominė Rusijos įtaka Lietuvoje aiškiai dominuoja, tad provaklarietiška ir proametikietiška politinė laikysena bent jau kuria kažkokį balansą. Žinoma, kai tai daro žmonės, kurių pavardės mirga tyrime dėl CŽV kalėjimų (man, tiesa, talibų teroristų kančios ne tiek jau sukelia graudulį), kai yra daroma taip, kaip buvo daroma – gero iš to mažai. Bet nereikia su nešvariu vandeniu išpilti kūdikio. O savo giesmeles apie “jau kitokią Rusiją“ galite pasilaikyti sau. Kol kas matoma tik tiek, kad nuolaidos ir reveransai yra suprantami ne kaip geranoriškumas, o kaip silpnumas. Tai Rusijos politikai būdinga jau ne pirmą šimtmetį ir mažai kas keičiasi. O tas “šiltesnis bendradarbiavimas iš kurio galima gauti naudos“ yra tuščias šūkis, kurio turinio atskleisti, deja, niekam dar nepavyko.

   • #5 by Realiai mastantis on vasario 5, 2010 - 9:00 pm

    Lietuviai.Nesijauskite pasaulio bamba ir nešokite aukščiau jos. Nes, kiekvienas bendradarbiavimas yra gerai.

 4. #6 by mikas on sausio 14, 2010 - 6:16 am

  Kalbėti su Rusijos gerbėjais – beprasmiška. Jie neturi nei istorinės atminties, nei gebėjimo suvokti realybę. Jie, nabagėliai, kaip Martynas – tiki, kad mandagiai lįsdamas į subinę gausi pigių dujų ir amžiną draugystę. Smetona irgi taip galvojo 🙂

 5. #7 by Vaidas on sausio 14, 2010 - 11:40 am

  Tomai,
  Kur įžvalga???
  Nei čia oro bučinys, nei ką.. Tai yra dar vienas gudrus gerb. Prezidentės ėjimas. Gudrus todėl, kad Lietuvai pliusas ir jeigu Medvedevas atvažiuoja, ir jeigu atsisako 🙂
  Lietuvoje visada trūko gudrios politikos – jei matom “A“ tai ir skaitom kaip “A“. Fantazijos, Tomai, trūksta – gerai skai 🙂

 6. #8 by mikas Vaidui on sausio 14, 2010 - 12:02 pm

  Nejuokinkite. Jei čia iš tikrųjų toks prezidentės sumanymas, tai jis yra šūdo vertas. Tokius viešus judesius vienas kito atžvilgiu gali daryti lygiaverčio svorio žaidėjai. Čia visi tiesiog pasakys, kad Lietuva žūtbūt siekia sulįsti į subinę. Ir bus, deja, teisūs.

 7. #9 by Martynas on sausio 14, 2010 - 12:22 pm

  Dėl titravimo tai taip, bet viskas daroma žmonių patogumui. Dėl manęs galėtų ir amerietiškus titruot, bet tikriausiai imamas procentas suprantančiųjų ir taip pasirenkamas variantas aš nežinau, galėtu apklausą padaryti vartotojų kaip jie nori matyti. Juk ir meksikietiškus serialus galima titruoti, tai tada gal promeksikietškais arba prolotynoamerikietiškais taptume, nes pagal įvairias konsepcijas jie jau ne Vakarai.

  Dabar dėl grupių, kodėl rusiškos turėtu tapti dideliu deficitu, jei yra paklausa, čia kaip su kontrobanda, kol yra paklausa, tol bus ir pasiūla. Tegu eina tie Liube gerbėjai ir gėrisi, ne tiek jų daug ir ne taip dažnai atvažiuoja panašios grupės. Bet kažkodėl jūs nepagalvojat apie tikriausiai didžiasią mūsų laimėjimą koncertų srityje amerikietiškos grupės Metallica pakvietima. >20000 žmonių dviejuose koncertuose, būtų stadionas trečia tiek susirinktu. Taip pat Rammstein, anšlagas garantuotas. Prašau ir Vakarai tiek vokiškai tiek angliškai gali užtraukt, o jūs kreipiat dėmęsį į kažkokius Liube, Kobzonus, tikriausiai ir Pugačiovas, nors nematote kokia muzika Lietuvoje ima viršų.

  Del kanalų, kadangi tv mažai žiūriu, o jei žiūriu tai sporta, tai nežinau koks kanalas jums prorusiškumo viršūnė. Bet pažiūrėjau LNK programą šiandienos ir rytojaus. Serialai, filmai, laidos kartu pagal šalis: JAV+VAKARIETIŠKOS ŠALYS 15 RUSIJA 4 KITOS (MEKSIKA IR )T.T. 7. Matome kad Vakarietiškos lenkia dvigubai, o po jų mums gali grėsti Lotynų amerikos įtaka:)

  Todėl niekaip nesuprantu kur man tą prorusiškumą rasti, gal čia krizė jums kaip apžvalgininkams atėjo visur tos Rusijos rankos ieškoti imate. O gal bijo būti nepopuliarus, jai pabando išsišokti iš daugelio nuomonės. Tad norėčiau kad ta prorusiškumą pagrįstu faktais, o ne kaip jūsų kolega, matai jam dar vėliavėles kažkura rastos rusų ir lietuvių šalia užkliuvo.
  O dar dėl televizijos, greit išvis pasieksime skaitmeninę erą ir kanalų pas daugeli šimtai bus, tai kiekvieno pasirinkimas, kas labai bijo prorusiškumu užsikrėsti tegul žiūri angliškąjį Animal planet.

 8. #10 by Martynas on sausio 14, 2010 - 12:27 pm

  Mikui neturiu ką pasakyti, nes jis kažką nupezėjo mano atžvilgiu be jokių argumentu ir tiek. Čia kiek supratau ne pezalų pusplapis, tam yra delfio komentarai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: