Ką prezidentė Dalia Grybauskaitė leidžia sąmoningai suprasti?

 

Ką šiandieninė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė leido ir tebeleidžia suprasti sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui? Kai kas jau kelia klausimą ar taip ji neatskleidė tyrimo paslapties, prieš savaitę sveikatos apsaugos ministrą įspėdama apie gresiantį STT agentų vizitą?

Vienu iš kaltinimų už Konstitucijos pažeidimus nušalintam prezidentui Rolandui Paksui buvo šis:

„R Paksas, eidamas Prezidento pareigas, neužtikrino valstybės paslapties apsaugos. Būtent: 2003 m. kovo 17 d. Prezidentas, susitikęs su J.Borisovu, sąmoningai leido šiam asmeniui suprasti, kad teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir kontroliuoja jo pokalbius telefonu.“

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko valdas užgriuvo praėjusio ketvirtadienio vakarą ir išvesdino kyšininkavimu įtariamą viceministrą Artūrą Skiką.

Iškart po šio įvykio buvo prisimintas praėjusį pirmadienį Prezidentūroje surengtas šalies vadovės ir Vyriausybės narių susitikimas.

Kaip jau skelbė žiniasklaida, liudininkų teigimu, D.Grybauskaitė minėto susitikimo metu A.Čaplikui priminė, jog jo vadovaujamoje sistemoje veša korupcija, ir pagrasino, kad jis ruoštųsi, nes pas jį „kai kas apsilankys“.

„Mano žiniomis, kol kas tiesioginių įrodymų, kad ministras yra įtrauktas dabar į tyrimo procesą, nėra. Didele dalimi tai dalis ministerijos vadovybės ir Ligonių kasų žmonės, kai bus daugiau detalių, tuomet ir sprendimą reikės daryti, bet ne tik man, be jokios abejonės, bet ir valdančiosios daugumos vadovui ir pačiam ministrui“, – žurnalistams sako D. Grybauskaitė.

Ar gavus panašius perspėjimus galima pulti slėpti kokius nors galus ir deginti dokumentus?

„Kas gali paneigti galimybę, kad buvo pakenkta rimtam daug platesnio mąsto tyrimui?“ – retoriškai klausia Seimo narys Kęstutis Masiulis.

Teiginys, kad informacija buvo neteisėtai nutekinta, būtų, manau, aiškiai pera ankstyvas, todėl skubantieji ruošti apkaltas ir giljotinas – perskuba. Pats A. Čaplikas kol kas lyg ir nepaskelbtas įtariamuoju, nors viceministras yra jo paties pasirinktas, kaip politiškai ir kitaip patikimas.

Tiesiog belieka tikėtis vienodų standartų. Kol kas akis bado dar vienas D. Grybauskaitės ir R. Pakso veiklos panašumas. Buvusiam prezidentui irgi labai jau patiko naudotis STT pasiekimais savo politinei savireklamai.

, , , ,

  1. Grybauskaitė, Paksas, Adamkus – bendrieji vardikliai « Tomas Čyvas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: