Andriaus Kubiliaus konservatoriai

 

Kai Tėvynės Sąjunga – Lietuvos Krikščionys Demokratai (TS-LKD) buvo opozicijoje, į akis taip nekrito kai kurios šios partijos keistenybės. Nieko nesmerkiu, nieko net neteigiu. Tiesiog stebiuosi.

Vilniaus meras tikras konservatorius ir dar kriščionis demokratas Vilius Navickas visgi turėtų būti kažkieno, gal net paties premjero Andriaus Kubiliaus draugas, jei jau taip gali sau leisti viską, ką tik nori ir dar yra premjero giriamas. Žmogus ne tik sunkmečiu komandiruoja bendražygius į visas pasaulio puses ir premjero akyse lieka labai efektyvus taupytojas. Ši politinė draugystė turi ir grynai vertybinių paradoksų. V. Navickas sukandęs dantis priešinasi Tibeto skvero steigimui Vilniuje, bet maloniai leidžia gėjų paradą.

Tiksliai nežinia ar kardinolas Audrys Juozas Bačkis, susitikęs su V. Navicku, palaimino būsimąją gėjų eiseną, bet to, siekiant susidraugauti su A. Kubiliaus komanda, gali nepakakti.

Kitas įdomiai šalia konservatorių lyderio atrodantis asmuo – Arkadijus Vinokuras. Jis nori, kad gėjai galėtų tuoktis, aiškina, kad Lietuvos katalikų bažnyčia negera ir turi persitvarkyti į švedų pavyzdžio protestantišką – premjero patarėjas. Ką ponas mano apie konservatorių šeimos politikos koncepciją – nereikia pasakoti.

Grynai žmogiškai įdomu – ar A. Vinokuras padės TS-LKD žodžiais taip mylimai tradiinei šeimai, o V. Navickas bus tas oro balionas aukštai iškelsiantis partijos reitingus savivaldybių rinkimuose?

 1. #1 by Karolis Jachimavičius/uroboras.lt on sausio 27, 2010 - 11:58 am

  Yra daugybė įvairių administracinių vienetų, kurie siekia nepriklausomybės. Kodėl pasirinkta ne Lombardija, Baskai, kokie nors Dakotos indėnai, o Tibetas? Aš esu katalikas ir man visiškai nekelia susižavėjimo su Tibetu glaudžiai susijęs budizmo (tuo pačiu ir moralinio reliatyvizmo) kultas.

  Tiesa, taip Navicką tik būtų galima pateisint, abejoju, ar jis taip mano. Ir dar leidžia gėjų paradą. Gaila, kad kai buvo svarstomos Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisos ir Europos kairieji šūkavo, kad tai yra homofobiška, Gražulis nesikreipė į Konstitucinį teismą, prašydamas įvertinti, ar homoseksualumas yra gera moralė ir papročiai, kuriems įstatymai negali prieštarauti. Būtų buvę kur kas mažiau diskusijų.

 2. #2 by simasj on sausio 30, 2010 - 8:10 pm

  Karoliui: bandode šalia pastatyti nesulyginamus dalykus. Tibetas pasirinktas galbūt todėl, kad nei baskų, nei lombardų nei dakotos indėnų niekas nežudo, neuždarinėja į kalėjimus vien už pasisakymus ir nepažeidinėja elementariausių žmogaus teisių. Priešingai nei kokia baskų ETA, Tibete nėra organizacijos, kuri naudotų teroristinius metodus.

  Na o jūsų asmeninės antipatijos budizmui yra jūsų privatus reikalas.

  • #3 by Karolis Jachimavičius/uroboras.lt on sausio 31, 2010 - 11:50 am

   Dakotos indėnus žudė, baskai kovoja tokiomis pat priemonėmis kaip čečėnai, Lombardija prieš Italijos susivienijimą taip pat turbūt buvo nepriklausomi miestai ar pan., o dabar negali ištrūkti iš Romos gniaužtų, o kad Tibeto laisvė yra sudedamoji orientalistikos, Rytų romantizavimo dalis, niekas negali paneigti.

   • #4 by simasj on sausio 31, 2010 - 3:25 pm

    Kada indėnus žudė? Turite galvoje įvykius vykusius prieš 150 metų? (jei taip – atsiprašau, bet pavyzdys ne į temą, nes taip nusirisime iki velniai žino kokių laikų). Kalba apie šiuos laikus, kai vis tik kitos vertybės (vis tik imperinio mąstymo valstybių kurios reikštų pretenzijas į savo “įtakos zonas“, “gyvybines erdves“ iš mūsų kaimynių liko tik viena). Ar turite galvoje kažkokius kitus ivykius?
    Baskų niekas nežudo, jie turi normalias žmogaus teises, spaudą ir t.t. ir gyvena teisinėje valstybėje. Čečėnijoje apie žmogaus teises ko gero yra girdėję tik per TV. O be to ir čečėnų kai kurių kovotojų pasirinktų priemonių niekas negiria (ar kur nors girdėjote, kad kas nors siūlytų padaryti Šamilio Basajevo skverą?). Lombardai ko gero kiekvieną dieną žūsta kruvinose kovose tik niekur niekas apie tai nerašo ir nerodo, matyt gerai veikia Italų represijų mašina…

 3. #5 by Karolis Jachimavičius/uroboras.lt on sausio 31, 2010 - 3:52 pm

  A, tai jūs, jaunasis baironai, už kitų tautų nepriklausomybę kovojate tik tada, kai jų sąjūdžius kas nors slopina? Čia kad kiečiau būtų? Baskų gal ir nežudo, bet atsiskirti neleidžia.

  Jeigu jums svarbios žmonių aukos aš jums rekomenduoju tą nafta turtingą Angolos dalį, kurioje separatistai apšaudė Togo futbolininkus. Arba Darfūrą. Ten vykdomas genocidas, o jūs tylite. Bet ten musulmonai, pižonams ne cool.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: