Išbandykime Moldovos kelią į laimę

 

Tauta, jei tikėsime paskelbtais apklausos rezultatais, mano, jog šalies užsienio politika, o konkrečiai atsisakymas (ar neįstengimas) susibičiliauti su Kremliumi, ją skurdina, daro nelaimingą, brangina dujas ir kitaip “ėda gyvenimą”.

“Lietuvos užsienio politiką blogai vertina 53,6 proc. respondentų. Jų nuomone, dėl prastos užsienio politikos mūsų šalis patiria daug ekonominių nuostolių: stringa eksportas, nesulaukiame užsienio investuotojų, o už naftą, dujas ir elektrą mokame brangiau nei kiti.

Užsienio politiką kaip vidutinišką, tik pernelyg atšiaurią Rusijos atžvilgiu, nurodė 21,1 proc. apklausos dalyvių. 14,8 proc. apklaustųjų manė, kad mūsų diplomatai ir politikai pernelyg pataikauja JAV.”

Tokiomis apklausomis besivadovaujantiems politikams, kaip ir apklausų respondentams realybė klastingai pažeria kliūčių. Viena iš jų – Moldova, kuriai naujasis užsienio reikalų ministras žada ypač padėti, kaip pagalbos turėtų nereikėti jokios. Šalis, kaip ir Lietuva, nedidukė, be išteklių ir pramonės. Užtat, apklausos respondentų logika remiantis, be galo politiškai išmintinga ir laiminga. Jai su Kremliumi draugauti sekasi  geriau, klastingų jankių užgaidų nevykdo, tik štai rezultatai įkvepiantys nedaugelį… Niekingas bendrasis vidaus produktas, eknominis ir politinis neįgalumas… Net ir dalis teritorijos faktiškai okupuota tų, su kuriais pragmatiškai draugaujama.

Audroniui Ažubaliui derėtų pasiskaityti nuorodą ir gerai pagalvoti bei pamedituoti. Juk, vykdant naują generalinę liniją ir tautos valią, o taip pat paraidžiui ir garsiai skiemenuojant įgarsinant instrukcijas iš S. Daukanto a. (kad neištiktų Vygaudo Ušacko likimas), reiktų ir pačiam tikėti, kad viskas suderinama su logika.

Nors, galima ir nederinti, jei užtenka tik tikėti pasirinkto kelio teisingumu. Yra rimta bėda – informacijos gadynėje gali nepavykti paslėpti akivaizdaus fakto, jog mažos buvusios gubernijos vadų retorika ir padlaižiavimo mastai nelabai įtakoja metropolijos ekonominį bei politinį palankumą.

Žmones reiktų kažkaip priversti nepastebėti faktinės ir loginės klaidos. Būdų yra.

Geriausia būtų dažniau skelbti tokias apklausas ir dar dažniau vartoti argumentą ad nauseam, pastiprinant jį kartojančio vado aukštais reitingais ir nuotraukomis (galima naudoti ir plakatus, idant būtų dar įtaigiau). Būtina tiesiog spamo būdu teigti: “Blogai gyvenam todėl, kad pataikaujam jankiams ir pykdome Rusiją”. Kad smegenų plovimas veiktų dar efektyviau, būtina dar labiau sustiprinti rusų kalbos dėstymą vaikams. Pastarąjį būtina intensyviau dėstyti ir ne tame lygyje, kuriame prieinamas koks nors Bulgakovas, o, kaip dabar, tik pasiekiant tą kartelę, kur suprantama Kremliaus kontroliuojamos medijos ta pati giesmė. Taip materialinių nepriteklių nukamuotos tautos makaulytėse tvirčiau veiks argumentas plačiau žinomas anglišku Wishful thinking vardu.

Reklama

, , ,

 1. #1 by Matotoupa on vasario 8, 2010 - 1:01 pm

  P.Čyvas pasirinko lengviausią kelią – kritikuoti ir šaipytis. Nesakau, kad tai blogai. Gerbiu teisę elgtis, kaip nori. Tik iš protingo žmogaus norėtųsi išgirsti daugiau nei juokus…

 2. #2 by Karolis Jachimavičius/uroboras.lt on vasario 9, 2010 - 11:37 pm

  O ko respodentų buvo klausiama?

  “Ar dėl prastos užsienio politikos mūsų šalis patiria daug ekonominių nuostolių: stringa eksportas, nesulaukiame užsienio investuotojų, o už naftą, dujas ir elektrą mokame brangiau nei kiti?“? 🙂

 3. #3 by Martynas on vasario 11, 2010 - 10:08 pm

  Taip taip, kaip tik ir daro taip pusiau juokiasi pusiau šaiposi. Man irgi siūlė pagalvoti gerai atsisėdus ir t.t., kaip patiekiau faktus prieštaraujančius autoriaus brukamai “rusiškos įtakos Lietuvoje didėjimo“ nuomonei. Tipo aš žiuriu iš kitos pusės, ir jei noriu nematyti tai ir nematysiu. O aš kaip tik norėjau išgirsti kur ją rast, bet autorius vis “pagalvoti ir pamastyti“ visus kviečia ir nieko konkretaus nepasako.

 4. #4 by Papartynas Martynui on vasario 12, 2010 - 6:45 am

  Martynai, gal tu geriau jau tikrai nebeaiškink, kad toje diskusijoje pateikei kažkokius “prieštaraujančius faktus“. Tau net tai, kad aštuoni iš dešimties lietuvaičių moka rusiškai ir tas skaičius tik didės dėl tendencijos mokyklose ir televizijų politikos, neįrodo rusų kultūrinės įtakos 🙂 Tai tikrai apie ką toliau kalbėti? 🙂 Teisingai tau ten buvo pasiūlyta, nes jau tau rodo šūdą, o tu ginčiji, kad grūdas, tai kalbėtis tikrai beprasmiška.

 5. #5 by Papartynas Martynui on vasario 12, 2010 - 6:48 am

  Ir kalba čia ne apie tai, kad blogai mokėti tą ar aną kalbą. Bėda, kad Europos kalbas išstumia rusų ir tai yra akis badantis faktas.

  Dabar va lenkai parduos rusams MN ir tai tikriausiai nereikš padidėjusios rusų ekonominės įtakos. Nes tu tą faktčą “vertinsi kitaip“ :)))

 6. #6 by Martynas on vasario 12, 2010 - 8:33 pm

  Mus įtakos ar taip ar kitaip aplinkiniai, nes patys kaip žinia nieko pasigaminti ir valdyti nesugebame. O dėl Mažeikių naftos tai man jokio skirtumo kas ją valdys, bet primiausia ji turi dirbti pelningai kad valstybė surinktų daugiau pinigų į bidžetą, o nuo gero dirbimo ir žmonės turės darbą ir algos kils. Aš niekada nenešiojau beretės ir nebuvau susirgęs “ladsbergišku“ sindromu, tad man rusai kaip pirkėjai nebaisūs. Bet viena sąlyga: mes turime turėti iš to ekonominės naudos, ir žymiai didesnės, nei dabar gaunam iš lenkų valdymo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: