Dar pasistenkime ir mums pavyks – dviratis jau čia pat

 

„Dviračio išradimas truko ilgai, daugelio žmonių pastangomis. Dviratį bandė išrasti tūkstančiai žmonių iš įvairių pasaulio šalių. Vieniems jų priklauso idėjos, kitiems – realizavimas. Pirmoji idėja buvo bandymas pakeisti arklį. Babilonijos, Egipto reljefuose, Pompėjos freskose pavaizduoti dviračių prototipai“, skelbia laisvoji interneto enciklopedija.

„Per 20 metų mes išmokome sutvarkyti popierius taip, kad viskas atrodytų teisėta. Ir nors vyriausieji finansininkai, buhalteriai gerai sutvarko dokumentus, mes irgi išmokome pamatyti, kad už tvarkingų dokumentų kartais slepiasi neatlikti darbai. Viešajame sektoriuje yra tokių dalykų, ir tai ne kas kita, o korupcija,“ – išdidžiai teigia Valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė.

Nuostabu. Ar gali būti, kad dar po dviejų dešimtmečių bus sužinota, jog Marijos Žemės viešųjų pirkimų procedūrose reikalaujamos tonos beprasmės makulatūros ne sukuria skaidrumą, o tiesiog ėda normalių įmonių darbo laiką ir sąnaudas, kuria to skaidrumo, tyrumo ir konkurencijos iliuziją? Gal kaip nors pavyks paskaityti jau seniau dviračius išradusių žingeidžių žmonių knygas, kurios skelbia, jog tokiai sričiai kontroliuoti reikalingas nuolatinis specialistų dėmesys, ištisos studijos, lankstumas ir supratimas, jog dalis priemonių prieštarauja tikslui?

Bet kuris pardavimų vadybininkas jums patvirtins, kad ypač detalus reikalavimų prekei ar paslaugai sąrašas reiškia tyčinį norą kuo labiau susiaurinti siūlytojų ratą. Tą žino turbūt daugiau žmonių nei dalyvavo dviračio išradime, bet neaišku, kiek laiko tai aiškinsis mūsų atsakingos institucijos.

Kažkur ties šio amžiaus viduriu mūsų valdininkijos kontrolę vykdančios įstaigos, tikėtina, įsisąmonins dar vieną tiesą: kol nebus aiškių ir reikšmingų precedentų, bylojančių, jog „tvarkingai dokumentus susitvarkę“ ypač stambaus kalibro aferistai atsakytų kartu su tais profesionaliais tvarkytojais – jokios tikros pažangos nebus.

Neketinu čia kaltinti R. Budbergytės už visą veikiančią sistemą, nes pastebėjimas formaliai teisingas. Tiesiog neaišku, kiek toli per dar porą dešimtmečių pažengs aferistų profesionalumas ir kas ką aplenks šiame pažangos maratone. Užuot bėgus pėsčiomis, patogiau atsisėsti ant jau išrasto dviračio.

Europos auditore tapsianti R. Budbergytė turės tokią galimybę. Juolab, kad ėmė ir išsiaiškino – kas sukėlė pasaulinę krizę:

"Žmogus yra kūrybiškas iš prigimties. Jeigu kažką įdomaus sugalvoji, kaip pasinaudoti svetimu geru, tai yra taip pat kūrybiška, kaip ir sukurti kokį nors visuomeninį gėrį. Lietuviai tokie patys išradingi, kaip ir kitos tautos. Ir nieko nauja neatrasta – tą išradingumą į priekį stumia žmogaus godumas. Jis ir pasaulinę krizę sukėlė."

Reklama

, , ,

 1. #1 by kantas on kovo 30, 2010 - 8:25 pm

  Na, ta boba yra boba ir tiek – tegali geraširdiškai konstatuoti kažkokį tai reiškinį, o kitų žingsnių imtis nepajėgi…

  Korupcija.. visame pasaulyje, tik visur skirtinga atsakomybė už tokius dalykus…

  O Lietuvoje atsakomybė yra kontroliuojama reikiamų teisėtvarkoje dirbančių žmonių (kai kurie sakytų renkamų partijų asmenų ar panašiai).

  Jaunimas turi emigruoti iš tos šalies, nes joje nėra ir nebus jokių perspektyvų, kol šie “kontroliuojantys“ kitus nepradės tarpusavyje įversti kontrolę – tuo praliedami daug kraujo.

  Kol neprasidės masiniai santykių aiškinimaisi su ginklu ir lavonais, tol Lietuvoje bus daug negerų dalykų.

  • #2 by y on kovo 30, 2010 - 8:34 pm

   o be emigracijos ka siulote?

 2. #3 by kantas on kovo 30, 2010 - 9:59 pm

  nieko

  vieno pasiūlymo iš vieno žmogaus – yra pakankamai atrodo..

  kovoti prieš šiuos giminių klanus galima tik per kraują, o to niekas nedarys, todėl kelias vienas – išvažiuoti ir palikti “susinaikinti“ tiems kam lemta.

  Pasaulis tapo atviras kaip ir žmonių nuomonės, svarbiausia išlikti savimi bet kuriame pasaulio krašte, tai svarbiausia – ir tai yra (paradoksalu) svarbiausia bet kuriuo žmogaus užduotis šiame gyvenime. Nes atėjus reikiamai valandai tie patys žmonės be jokių rūpesčių sukurtų bet ką iš nieko.

  Gaila žmonių, kuriems sunku padaryti tokį pasirinkimą ir nebeįmanoma. Ką padarysi, savo metu dešimtys milijonų žmonių žuvo karuose neturėdami pasirinkimo… O čia tik emigracija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: