Prezidentė pasakė

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, matyt ne iki galo atsitokėjusi nuo šoko, kad jos „treptelėjimas kojele” gali ir nesuveikti, netiesiogiai paragino piliečius nebalsuoti savivaldybių rinkimuose.

Bene pirmą kartą nepakankamas kiekis Seimo narių pakluso D. Grybauskaitės neoficialiam įsakymui – pakeisti Konstituciją ir leisti merus, kurie dar neaišku ką darys, rinkti tiesiogiai. Argumentų už ir prieš yra pakankamai svarių, bet prezidentė jau žino, kad savivaldos rinkimai iš esmės nebeturi prasmės, jei nevyks pagal jai tuoj pat reikalingą procedūrą.

„Tas žingsnis padidins nepasitikėjimą ir atmuš norą žmonėms dalyvauti rinkimuose iš viso", – vertindama balsavimą dėl tiesioginius meru rinkimus įteisinančios Konstitucijos pataisos šeštadienį žurnalistams sakė prezidentė.

Toliau šalies vadovė tvirtino, kad žmonių nepasitikėjimas partijomis auga. Tikėtina, kad greitai jis taps minusinis, o vienintelis prezidentės reitingas augs iki pramuš 100 procentų ribą. Tuomet bus balsuojama dėl procentų ir aritmetikos. Juk, jei populiari prezidentė nori, oponentų reitingai gali būti ir minusiniai, o jos – puoštis papildomais nuliais.

Bėda tik viena – nesveikai į vieną asmenį, dargi neapdalintą pakankamais įgaliojimais, sudėtos viltys daro žalą demokratijai, nes diskredituoja pačias procedūras. Tiesiogiai išrinktos įvairių parapijų prezidentės susidurtų su tuo pačiu. Tad belieka tikėtis, jog nepopuliarių partinių politikų sprendimus palydės išmintingi pačios savivaldos sistemos pertvarkų siūlymai. Tai, išnaudodama Konstitucijos suteiktą įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, galėtų atlikti ir pati prezidentė. Jei jau nori, kad žmonės nenusiviltų ir ateitų balsuoti.

, , , ,

  1. #1 by Justinas Argustas on 18 balandžio, 2010 - 10:59 pm

    Kolega, galbūt D. Grybauskaitė skaito T. Džefersono atsiminimus?

    „Demokratija yra ne kas kita, kaip gaujos valdžia, kur 51 procentas žmonių gali atimti teises iš likusių 49 procentų“, – yra pasakęs Thomas Jeffersonas, JAV prezidentas.

  2. #2 by Imantas on 20 balandžio, 2010 - 7:18 am

    Seniai sakiau, kad tiesioginiai merų rinkimai reikalingi jai vien tik kaip įžanga į būsimą jos pačios galių išplėtimą. Kitaip tariant, tai yra ne kas kita, kaip autoritarinių tendencijų Lietuvoje stiprinimas ir demokratijos žlugdymas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: