Teisėtai buki spazmai arba “pirmyn į kovą”

 

“Penktadienį Kėdainių miesto apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackis paskelbė nutartį byloje, kurioje buvo sprendžiamas Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrelės gyvenamosios vietos klausimas. Teismas nusprendė, kad mergaitė turi augti su motina. Teismo sprendimas turi būti įgyvendintas skubiai, tačiau ši nutartis per savaitę gali būti apskųsta. D. Kedžio artimieji taip ir žada pasielgti”, – skelbia delfi.lt.

Toliau pranešimai, kad antstolius ir policiją protestuotojai pavaro, kad mėginama lipti pro tvoras iš kitų gatvių. Prie visos pagarbos Temidės tarnų sutanoms, grandinėms ir amuletams, net ir nesigilinant kas galiausiai teisus, norisi paklausti – ką reiškia šitas parodomasis skubumas? Pamenu, kai prieš keliolika metų juridiškai neteisūs ginkluoti savanoriai buvo miške, juridiškai teisus, bet kažkodėl nelabai simpatiškas tuometinis krašto apsaugos ministeris irgi labai skubėjo. Grasino vykdyti karinę operaciją ir skubiai organizuoti teisės triumfą. Gerai, kad jį visi pasiuntė velniop. Praėjo keliolika metų, o pažanga padaryta, kaip matosi, nedidelė. Va, atvarykite dabar “Arą” arba Madalovo kuopą, vandens patranką, nušluokite nenuoramas “kedofilus”, jėga išvaduokite tą vaiką ir Lietuva iškart taps teisine valstybe?… Svarbiausia, kad visuomenėje įsivyraus “taika bei harmonija”. Juk iki pat Kedžio bylos teisėsaugos ir teismų autoritetas dugne negulėjo? Juk čia tik “kedofilai” iš lietuviškos Temidės padarė kažką panašaus į prostitutę, ar ne? 

Labai primena rusišką mėginimą vaduoti kažkada čečėnų nelaisvėje atsidūrusius įkaitus Pervomaiskoje kaime – panaudojant GRAD raketas. Kadangi Kremlius dabar didžiausias draugas, reiktų kreiptis broliškos pagalbos. Patys juk atrodom kaip mėgėjai – Gatajevai virtuvėje susimušė su globotine? grėsmė nacionaliniam saugumui! Ilgus metus provokuotas berankis pardavė daiktą panašų į pistoletą? Prekyba ginklais! Ilgai įkalbinėta mergiotė įsidėjo į tašę Maskvos metro schemą – terorizmas! Viskas lyg ir pagal didžiojo draugo pavyzdį, bet trūksta dramatizmo: pasiaukojančios kariūnų atakos bei artistiško Prezidentės kreipimosi prašant suprasti, kad kantrybė baigėsi ir teisingumas pagaliau laimi.

Reklama

, , , ,

 1. #1 by troy on gegužės 20, 2010 - 6:11 am

  Betgi tamsta kaip ir žurnalistas. Kodėl jūsų arsenale tik bejėgė ironija?

 2. #2 by jj on gegužės 27, 2010 - 7:15 am

  teisinis neišprusimas autoriui pakišo koją – iš bandymo kandžiai įkąsti turime graudžiai apgailėtiną nemokšiškumo pavyzdį. Skaitykite, autoriau, tarptautines konvencijas, jau tapusias Lietuvos teisės dalimi (iš esmės Lietuvos įstatymais), skaitykite tarptautinių teismų sprendimus, kuriais taikomos tos konvencijos ir per kuriuos atsiskleidžia jų turinys bei taikymo būdai. Tada pamatysite, ką reiškia griežtas reikalavimas “nedelsiant“ arba “per įmanomai trumpiausią laiką“, kai kalbama apie valstybės pareigą užtikrinti vaiko grąžinimo biologiniams tėvams. Argumentas “vaikas ilgai buvo ne su mama, galėtų dar pabūti, nieko neatsitiktų“ manęs nejaudina, kol praktiškai neišbandytas taikant jį pačiam siūlančiajam. Duotum, autoriau, į dantis bet kam, tavo ir tavo vaikų atveju taip pasiūliusiam? žinoma, kad duotum, ir teisingai padarytum. Tai ko kitiems tą patį siūlai?

 3. #3 by ignas to jj on gegužės 27, 2010 - 9:35 am

  Tamsta pats išlįsk iš teorijų, popierinių tiesų ir butaforinių puošmenų pasaulio ir pasikalbėk su žmonėmis, pažiūrėk, ką jie galvoja ir užduok sau klausimą: kodėl išgirdę žodį “teisėjas“ arba “prokuroras“ daugybė žmonių nusispjauna arba nusikeikia. Vien teisiniam neišprusimui to nenurašysi. Nebeišeis.

 4. #4 by jj ignui on gegužės 27, 2010 - 10:35 am

  tai nueik ir įspirk tau nepatinkančiam teisėjui, ko čia myki. Būk nuoseklus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: