Atskiri pastebėjimai apie Eglę Kusaitę (I)

 

Prokurorų raštuose ir juos iš dalies atkartojusiose teismų nutartyse, iki pat to momento, kol terorizmu įtariama Eglė Kusaitė pagaliau buvo paleista į laisvę net ne už užstatą, o tik įpareigojant neišvykti, buvo minimi jos tarptautiniai ryšiai.

E.Kusaitė, anot minėtų dokumentų, nuolat bendraudavo su čečėnų tautybės žmonėmis gyvenančiais Vokietijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britaniijoje, Azerbaidžane, Uzbekistane. Baimintasi, kad atsidūrusi laisvėje ji gali išvykti į vieną šių šalių.

Ne kartą rašyta ir, po ilgų išsisukinėjimų bei negrabių melagysčių, nebeginčijama, jog E. Kusaitės tardyme dalyvavo ir Rusijos žvalgybos pareigūnai. Tik neaišku – ar vokiečiams, uzbekams, britams, ir azerbaidžaniečiams labai įdomu, kad jų šalyje veikia baisios terorisitės sukurta tarptautinė mirtininkų grupuotė? Su jais buvo bendrauta teisinės pagalbos sutarčių pagrindu? Jų žvalgai buvo atvykę bent pažiūrėti į tą, kuri jiems grėsė ir pažinojo galimus bendrininkus jų šalyse? Ar visa tarptautinė organizacija demaskuota remiantis vien Lubiankoje (toks Rusijos FSB, buvusio KGB kalėjimas) neva prisipažinusių Magmadovų ir Lietuvos teisėsaugos ištardytos E. Kusaitės prisipažinimais?

Vienaakė senė google.com rodo, kad centrinė Jungtinės Karalystės ar Vokietijos žiniasklaida taip pat neskyrė reikšmingo dėmesio šiam galingam taprtautiniam teroristų tinklui. Lietuvos, Rusijos žiniasklaida, sava pakraipa žinoma svetainė Kavkazcentr – rašo daug. Bet štai kitose šalyse, kur su terorizmu kovojama ne ką mažiau – tyla. Irgi keista. Subjektyvus ir negeras įspūdis – siūlydami uždaryti savo pilietę iki gyvos galvos ar porai dešimčių metų, prokurorai pasitiki vien rusiškomis teisinėmis pagalbos apeliacijomis, kurias ne kartą ir ne du, kaip politiškai motyvuotas, yra atmetusios vakarų šalys. Pakanka prisiminti, kad ir Michailo Chodorkovskio bylą…. Taip ir matyti prieš akis garsiojo antiteroristo disertacija

, , , , , , , , , , , ,

  1. #1 by Andrius on rugpjūčio 31, 2010 - 4:01 pm

    JTM, cia ti tiesiog Osamos bin Ladeno desioji ranka!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: