Konservatoriai galėtų būti drąsesni

 

 

Paskelbęs pateptosios literatūros sąrašą Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) oficiozas kažkaip nežengė pakankamai toli ir ryžtingai.

Pirmiausia, reikėjo paskelbti juodąjį sąrašą, kuriuo TS-LKD narys, rėmėjas ar prijaučiantysis nesuterštų savo tyro žvilgsnio ir jautrios sielos. Kad nuo jo ištikimo veido nedingtų viskuo patenkinto idioto šypsena.

Antra, kas labai stebina, kodėl neišvardintos žiūrėtinos televizijos (tik radijo stotys kažkodėl) ir apžiūrėtini skelbimų stulpai bei tvoros ar sienos su grafiti? Juk ir ten skelbiama teigiamų naujienų apie tai, kas geriau strikinėja su žvaigžde, užsišaldo lede. Kažkada viena televizija parodė reto vimdymo lygio reportažą, kaip prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakojo vaikučiams pabiručiams apie sunkų Prezidentės darbą ir prieškambaryje drebančius ministrus.

Tik va apie primilžių rekordus, įvykdytus penkmečio planus ir šviesią ateitį mažokai kalbama. Nors pasitaiko. Kažkada per LTV rodytas tuometinio premjero Gedimino Kirkilo, įgudusio dar kompartijos centro komitete, lankymasis degančiuose durpynuose, kurie čia pat užsigesino. Tobula, kaip ir prezidentei ant peties sriūbaujančios senolės iš apsemtų sodybų. Tobulėti konservatoriams yra kur. Dar gerai būtų atgaivinti praktiką, kai pasipiktinęs kepyklos kolektyvas smerkdavo socialistinę tikrovę menkinantį santvarkos priešų straipsnį, pareikšdamas, kad šmeižto neskaitė ir neskaitys, nes taip liepė partija.

Visgi, nemažai tiesos yra teiginyje, kad į Sąjūdį, tam tikrame etape prieš porą dešimtmečių, priropojo pakankamas kiekis nuskriaustais save laikiusių, pavydžių, negabių trečio rango komunistėlių.

Santvarka kita, partija lyg kitaip vadinasi, o tradicijos ir siaurakaktystės, kuri yra privalumas nebent arkliui, mastas – nepakito.

Ir komsamolas (Jaunųjų konservatorių lyga) – savam repertuare. Jaunieji partijos poetai moksi grūdinti ideologinį plieną:

Kai tuštybė ima viršų,
Ir atvirumas tampa tik melu,
Sunku parinkti tikrą žodį
Ir žengti vėl doros keliu.

(iš to paties oficiozo)

O čia nuoroda į taikliausią, manding, tokios rašliavos aprašymą.

Reklama
 1. #1 by Simas J on rugpjūčio 13, 2010 - 11:55 am

  Tomai, o kaip tada vertinti jūsų blogo dešinėje esančias skiltis “Ką dar paskaityti įdomaus“ ir “Man patiko“?

  • #2 by Tomas Čyvas on rugpjūčio 13, 2010 - 11:59 am

   Na, mano tinklaraštis yra ne oficiozas, kuris skiriamas pristatyti partijos politikai. Be to aš ir eilių nerašau, kadangi nemoku.

   • #3 by Simas J on rugpjūčio 13, 2010 - 2:12 pm

    Nesuprantu kodėl matoma problema tame, kad TS žinios parašo, kurios žiniasklaidos priemonės bent kartais pasikviečia ir jų atstovus išreikšti savo nuomonę? (vietoje įprasto skandalo pūtimo dažniausiai iš nieko išklausius tik vieną pusę)

 2. #4 by Karolis Jachimavičius on rugpjūčio 13, 2010 - 12:38 pm

  Tiesą Simas sako, “Žiniose“ tik kitais žodžiais surašyta, pas tave lygiai tokios pačios rekomendacijos.

  O eiles rašyti yra blogai?

 3. #5 by Tomas Čyvas on rugpjūčio 13, 2010 - 12:42 pm

  Rašyti šlamštą, puikiai suvokiant, kad tai yra šlamštas, yra nei gerai, nei blogai. tai liga 🙂

  • #6 by Karolis Jachimavičius on rugpjūčio 13, 2010 - 1:46 pm

   Ten kas nors sako, kad rašo šlamštą?

 4. #7 by Jules on rugpjūčio 13, 2010 - 1:19 pm

  Na ir nepataisomi demagogai tie konservatoriai. Tikri mamyčiukai – šiltnamio vaikai. Visgi įdomu tik, ką Razma su Kubiliumi ir savo mergužėlėmis – komjaunimo aktyviomis lelijėlėmis LR Seime veikė, sakykim, kokiais 1977-1980 metais, kai mus, lietuviukus, viename Maskvos garnizone pravardžiavo niemcais, fašistais da banditais, kai seniai(Maskvos inteligentų vaikai) liepdavo pasiaiškinti, kodėl mus “niemcai“ šokoladu maitino ir kodėl mums nepatinka sovietų valdžia ir kiek daug miškinių ten pas mus miške dar likę ir kaip jie atrodo? Teko meluoti, kad gyvam ir neužspardytam likti. O jei aš būčiau buvęs, tarkim, uolus komsomolcas be atminties ir giminės, kas tada, ką aš būčiau tokiems “diedams“ papasakojęs? Lupdavo gi neišskirdami: ir tuos, kuriems patinka sovietų valdžia, ir tuos, kuriems nepatikdavo. Įdomu, ar kas nors Razmą su Kubiliumi dėl tautybės ir nacionalinės savigarbos ar orumo lupo kada nors?

 5. #8 by kantas on rugpjūčio 14, 2010 - 11:38 pm

  Man tikrai patinka Tomo Čyvo mąstymas, realiai ir objektyviai

  Ne taip kaip mamos vaikas Račas iki šiol negali nuo butelio atšokti ir su vaikais drąskosi savam bloge.. bandžiau jį sugėdinti dėl to tą Račą, bet supratęs – “likvidavo“ mano įrašus 🙂

  Pagarba, Tomai

  Yra žmoguje tai ko neįmanoma niekuo sunaikinti, tas akivaizdžiai pasireiškia straipsniuose

 6. #9 by kantas on rugpjūčio 15, 2010 - 12:41 am

  Senai ten lankiausi .. 🙂 ui dabar turėsiu darbelio

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: