Visi bėga į Baltarusiją?

 

Pasiskaičiau šiandien kolegų iš Delfio straipsnį apie masinį bėgimą dirbti į Baltarusiją. Iki pat paskutinės pastraipos buvo beveik įdomu, o paskui pasidarė linksma.

Paskutinioje pastraipoje rašoma, kad šiemet legaliai išvykusių dirbti į šią šalį ne padaugėjo, o sumažėjo. Jų buvo net (?!) 160, kai pernai jų buvo 470 (tai padėtis gerėja ar blogėja?). Matyt, pajutus, kad statistika nelabai leidžia pagrįsti pagrindinę straipsnio mintį – esą lietuviai Airiją ir Angliją keičia į Baltarusiją – užsimenama, jog nėra duomenų apie nelegalus.

Įdomu tai, kad šiemet, Darbo biržos duomenimis, panašus skaičius darbo leidimų išduotas ir baltarusiams Lietuvoje, bet dar įdomiau kitkas.

Viską suvokiame lygindami : Jungtinėje Karalystėje, per metus iki 2010-ųjų birželio leidimus dirbti gavo 18 tūkst. Lietuvos piliečių. Pridėkime Airiją ir Norvegiją bei „nežinomą skaičių nelegalų“, kuriems ten būti nėra daug sunkiau, nei pas Lukašenką, ir matome, kokias įdomias bei svarbias tendencijas šiandien atskleidė kolegos, padedami vienintelio svarbaus šaltinio, kuris yra „Pavardės nenorėjęs viešinti vienos su statybos verslu susijusios įmonės savininkas Algis“.

Jei tai koks prezidentūros socialinis užsakymas, skirtas skatinti teigiamą požiūrį į Baltarusiją, tai vertinu vienaip. O jei tikrai norėta kažką pailiustruoti, tai turiu geranoriškai pastebėti, kad galima buvo ir labiau pasistengti. Neabejoju, kad dirbančiųjų rytuose yra. Tikiu, kad jų galėjo padaugėti. Bet pagal jūsų duomenis, išskyrus Algįo anoniminį skundą, išeina beveik atvirkščiai.

luka

, , , , , ,

 1. #1 by Leonas on lapkričio 23, 2010 - 12:33 pm

  Esu profesionalus inzinierius-statybininkas.

  Patvirtinu, kad Lukasenkos Belarus’ klesti, kas ypatingai gerai matoma musu niurame fone.

  Statybos ir klesti, lietuviai deperatiskai bando isitvirtinti sioje rinkoje, konkuruodami net ir su turkais.

  Manau, Baltarujoje vyksta kazkas panasaus i pietryciu azijos diktaturu (P.Koreja, Singapuras, etc) stebuklus, kai viena-kita zmoniu karta rimtai dirba, o kitos skina vaisius. Tai baltarusiai tik pradeda.

  Jus, politikuojantys, mastote sablonais, taciau Bat’ka netelpa in Jusu sablonus, jis yra nestandartinis stiprus politikas, ko nedristate suprasti…

 2. #2 by Inga on lapkričio 23, 2010 - 7:28 pm

  Niekas nesupranta-tik Grybė supranta.Ji dar supranta,kad yra geras konservų stogas už tam tikrus otkatus?

  • #3 by Tomas Čyvas on lapkričio 29, 2010 - 10:21 am

   Galite man nesapalioti ir man nėmaž nerūpi tamstos diplomai. Aš jums apie realią statistiką, o jūs man apie savo diplomą ir apie Azijos tigrus, kurie į Belarusiją panašūs, kaip kiaulė į traktorių. “Aš patvirtinu“, o “jūs politikuojantys mąstote šablonais“ nepaneigia faktų, tad diskusija beprasmė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: