Dar kartą apie prezidentės įžeidimą

 

Šių dienų Lietuvoje, jei jūs šiaip pilietis, jūsų įžeidimas, pagal Baudžiamąjį kodeksą vertas tiek:

155 straipsnis. Įžeidimas

1. Tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino žmogų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

2. Tas, kas neviešai įžeidė žmogų, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu.

3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.

Kas kita, jei jūs esate prezidentas. Tada nevidoną, kuris parašo jums laišką, galima teisti pagal tokį straipsnį:

290 straipsnis. Valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas

Tas, kas įžeidė savo pareigas einantį valstybės tarnautoją ar viešojo administravimo funkcijas atliekantį asmenį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Kaip jau rašyta, tiek prezidentas Valdą Adamkų, tiek prezidentą Dalią Grybauskaitę uolūs teisėsaugos kariai jau yra pasistengę apginti, pagal šį privilegijuotą modelį.

O aš, kadangi tauta dabar myli prezidentę „jausmu, lyg Nemunas giliu“, siūlau prisiminti prieškario Lenkijos patirtį, kur buvo specialus įstatymas, ginantis Jozefo Pilsudskio šventą vardą. Už šiam įstatymui nusižengusios recenzijos autorystę 1938 metais buvo suimtas, gerokai apdaužytas ir į kalėjimą įkištas Vilniaus Universiteto profesorius Stanislawas Cywinskis. Neabejoju, kad Trečiojo Reicho baudžiamoji teisė klausimą sprendė dar esmingiau, bet šiam kartui, kaip metodinę priemonę Jos Ekscelencijos švento vardo sargybiniams, pridedu lenkišką teisės aktą. Budėkite ! Albo Czuwajce, Panowie Harcerzowie!

pilsudski

Reklama

, , , , ,

 1. #1 by kantas on spalio 22, 2010 - 2:10 pm

  neblogai 🙂

 2. #2 by karpienis on spalio 25, 2010 - 3:17 pm

  Dėmesio.Kubiloidai jau ruošia rinkimams slaptą ginklą.Į vieną pamazgų portalą skubos tvarka įkeliamos galimų kandidatų biografijos su nešvankiais aprašymais ir t.t.Būkit budrūs.Paieškos sistemos atras šiuos puslapius pirmiausia ir pateiks rinkėjui kubiloidų klapčiukų apdorotą informaciją.

 3. #3 by labaslietuva on lapkričio 8, 2010 - 3:29 pm

  Gerai, kas pas mane izedimu nera.

 4. #4 by Arnas Zdanevicius on sausio 2, 2015 - 4:16 pm

  O tai kas čia blogo? Taip ir turi būti. Už paprasto piliečio įžeidimą – iki metų nelaisvės. Už valstybės tarnautojo įžeidimą – du metai. Už Prezidento – gali būti ir trys. Nors politikams taikomi kiti kriterijai. Dėl Pilsudskio nesupratau tų užuominų. Trečiasis reichas – tai čia iš vis ne prie ko. Aiškiau rašykit tada jeigu jau rašot! Bet čia (šiuose puslapiuose) kvepia komunizmu man atrodo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: