"Pasitikėjimas" E.Žiobiene – violetinis košmaras

 

"Seimo pirmininkės Irenos Degutienės nuomone, Seimas, neatleidęs Editos Žiobienės iš vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigų, pareiškė pasitikėjimą ja ir suteikė moralinį palaikymą", – perskaičiau žinią. Būtų net ašarą išspaudę, jei nebūtų šimtą kartų matyta nesąmonė.

Prieš kelerius metus Seimas lygiai taip pat nesugebėjo iš pirmo karto atleisti iškilaus sovietinio saugumo (KGB) rezervininko iš Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pareigų. Šis, net parlamentinio tyrimo išvadų demaskuotas kaip absoliutus nevykėlis (švelniausias, mano nuomone, įvertinimas), toliau sėkmingai veik metus vertė VSD tuo, kuo jis yra ir dabar.

E.Žiobienės atvejis panašus. Patekęs į pareigas valstybės įgaliotinis vienokiems ar kitokiems reikalams ūmai pasijunta pavargęs ir pasiprašo atleidžiamas, bet daro tai su špyga kišenėje. Įlipęs į tribūną ima pasakoti miestui ir pasauliui apie savo žygdarbius bei priešo kėslus ir su krištoline ašara veizole įrodinėti, jog jį persekioja "minia", niekas nevertina bemiegių naktų ir pertemptų nervų. Išties keista. Jei žmogus negali dirbti darbo, kuriame yra įtampos, jei negali pakęsti visuomenės dėmesio, kuris ne tik gali, bet ir privalo egzistuoti demokratinės visuomenės sąlygomis, tai kokio velnio, leiskite paklausti, į tas pareigas apskirtai reikėjo lįsti?

Na, parašė keli šimtai žmonių peticiją. Na, buvo mitingas. Na ir ką? Kiekvieną kartą, kai tai nutiks, minėta dama bėgs į Seimą, o šis svarstys jos violetines fobijas, uždavinės klausimus, diskutuos, laužys ietis ir atidės reikalą kitam kartui? Net visiškai nesigilinant į bukaprotišką klausimą "ar tu už Kedį", "ar tu prieš Kedį" – akivaizdu, jog tai absurdas. Apsaugos nuo visuomenės (net jei kam nors labiau patinka žodis "minia") dėmesio besišaukianti damutė negali nieko gero tai visuomenei nuveikti. Jei nervai silpni ir kamuoja baimės, pigiau būtų ją atleisti ir nupirkti, tegul ir už Seimui skirtus mokesčių mokėtojų pinigus, kelialapį į sanatoriją.

Kad cirkas gali kartotis be galo, pripažįsta ir Seimo pirmininkė. "Jos valia – ji gali po savaitės, po mėnesio, po dviejų, dar kada nori. Kiekvienas pareigūnas, kuris yra atskaitingas Seimui, turi teisę teikti atsistatydinimo pareiškimus, todėl, kad tik Seimas gali arba atleisti, arba neatleisti", – teigė I.Degutienė.

Parlamento vadovė (didžiuodamasi teisinėmis keistenybėmis ir valstybėje įsigalėjusiu politiniu idiotizmu?) priminė tą įvykį, kai buvęs Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius išbuvo dvejus metus neatleistas, bet neatsiminė jau minėto Arvydo Pociaus. Buvęs saugumo vadeiva viešai Seimo tribūnoje sapnavo suradęs (taip ir neparodė) Bražuolės tilto sprogdintojus ir Juro Abromavičiaus žudikus. E.Žiobienė viešai Seime sapnuoja violetinį košmarą. Seimas už tautos pinigus tampa tų sapnų klausytoju ir aiškintoju. Tiesą sakant, du pastarieji paminėti personažai, nepaisant pareigų ir aplinkybių skirtumų, turi vieną bendrą vardiklį – iš tribūnos vaidina atsistatydinimą tam, kad liktų eiti pareigas, nepasakydami – nori ar nenori dirbti toliau. Tautos išrinktieji kviečiami patys susiprasti, jog turi reikalą su absoliučiai nepakeičiamais didvyriais ir didmoterimis. Kalnai jau būtų nuversti, jei ne prakeiktoji "minia"…

Dar po poros mėnesių minėsime kitos minios 20 metų sukaktį. Minios, kuri susirinko sausio 13-ąją. Jei ne ji, rūmuose, kurie toleruoja tokį išsidirbinėjimą, būtų renkamasi rečiau, bet kalbama trumpiau, plojama vieningiau. Sovietiniame parlamente tvarka buvo ir be Pakso. Jei ne ana minia, niekas ir šiandien niekam netrukdytų dirbti, o "Panorama" sėkmingai raportuotų apie laimingų kolūkiečių buitį bei viršytus penkmečio planus.

Pabaigoje dar vienas pastebėjimas. "Už Seimo pirmininkės I.Degutienės pateiktą nutarimo projektą dėl E.Žiobienės atleidimo jai atsistatydinus balsavo 31 Seimo narys, prieš buvo 33, susilaikė 33 Seimo nariai, primena ELTA." Ir aš primenu, kad dar nežinia kur prašapo 43 Seimo nariai. Tarkime, kad sirgo ir svarbiais darbais užsiėmę buvo dešimt. Kur kiti? Gal irgi yra be galo jautrūs, todėl išsigando minios, kurios laukia tik tam, kad mestų biuletenius į urnas? Gal pakeliui į darbą pamatė ką nors violetinio ir žegnodamiesi nubėgo į vaistinę? Neturėkime iliuzijų – jie suvaidino spektaklyje savo vaidmenį ir nusiteikę tai toliau kartoti, tad laukime naujų serijų. Su vaikų teisėmis ir valstybės reikalais tai neturi nieko bendro.

“Lietuvos žinios”

, , , ,

 1. #1 by Renata on 18 lapkričio, 2010 - 4:34 pm

  Labiausiai nustebino Povilioniene. Moteris atrodo, kad tik gina teises ir laisves o isties parode, kad gina tik kitokios lytines orientacijos zmones. Visi kiti matyt ne zmones o minia. Is kur tokia neapykanta kitokiai nuomonei? Ir dar kazka vepa apie ES ir demokratija. Dviveide.

  • #2 by Johnsonas on 18 lapkričio, 2010 - 5:28 pm

   Tai pažiūrėk tu į jos veidą, šiukšlelė ir tiek, skleidžia žalingą “kultūrą“ ir vargo nemato… Ech..

 2. #3 by kantas on 18 lapkričio, 2010 - 6:14 pm

  Visi tie alkoholikų degeneratų bajeriai visai neįdomūs.

  Esmė, Tomai, čia buvo pedofilijos grandinėje ( kurioje dalyvauja Achemos vadovai ) išsaugoti vieną grandį – vaikų teisės apsaugos tarnyboje aukščiausią postą.

  To reikėjo ne Seimui ir ne žmonėms parodyti, o būtent tiem, kurie ir tvirkina vaikus, leidžiant jiems suprasti, jog kontroliuoja padėtį.

  Šią schemą jau žino Lietuvos jaunimas ir tik laiko klausimas kada pradės pedofilų orgijų vaizdo įrašai atsirasti internete. Kaip ir tvirkintų mažamečių vaikų pasisakymai.

  Juk , jeigu pasidomėt netingite, panagrinėkite Achemos bendrovės finansavimą vaikų, kurie išgabenami į Skandinaviją. Tai nesunku rast įvedus google paieškoje.

  Šitą išgabenimą kuruoja Vaikų teisių apsaugos tarnyba, kuri tuo pačiu perima visus skundus ir perleidžia VSD atsakingiems žmonėms.

  Reik dar truputį to laiko ir viskas paaiškės.

  O cirkas, na atrodo esa sakęs, jog politologija ,ar analize politinių sprendimų , užsiimti šiais laikais yra labai beprasmiška.

  Padetis bloga tame, jog pedofilai (vaikų tvirkintojai) įtakoja Valstybės Saugumo Departamentą ( netgi jų tarpe tokių yra ).

  Anušauskas gi, tas kuriam orgazmas nuo KGB archyvų tyrinėjimo, manąs gelbsti valstybę, galvodamas, jog vienas kitas mažamečių vaikų tvirkinimo skandalas – tai tik klaida Valstybės Saugumo.

  Deja.. Vaikus jie tvirkins ir toliau, todėl ir tęsiasi cirkas su žiobiene.

  Juk patys žinote, sekso jie neatsisakys – nes juos tik likvidavus viskas aprims. Anksčiau ar vėliau atsiras nauji liūdytojai , naujos aukos ir vėl bus tas pats ?

  Bet geras čia blogas, nors minčių įdomių yra. Ne kaip runkelyne račo teritorijoje, kur paaugliai ir studentai minčių karą žaidžia

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: