Prezidentė D. Grybauskaitė neatpigino Lietuvos pilietybės

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo pilietybės įstatymą. Ne žygdarbis, bet malonu.

Negaliu nepritarti argumentui, kad dvigubos pilietybės, kaip masinio reiškinio, įteisinimui reikalingas referendumas. Be to įstatymas buvo teisiškai nevalyvas, o jo šalininkų pretenzijos – antidemokratinės.

Kad ir kiek būtų raudojama dėl „tūkstančių atstumtųjų“, imti ir pasiųsti signalą, jog Lietuvos pilietybė tėra pigus priedas prie to, kas naudingiau – šiek tiek „drąsu“. Jau nekalbant apie tokius teisėkuros perlus, kaip „lietuvių kilmės“, „tradiciškai gyvenantis kaimyninėje šalyje“ ir pan. Tarkime, kad migracijos tarnyba nustatinės žmogaus kilmę, o kas nustatys – ar labiau kaimyninis yra „tradicinis“ gyvenimas Vladivostoke, ar Gotlando saloje? Į šiuos klausimus pagalbinių pasų dalinimo entuziastai nesigilino. Pagaliau, kuo blogesnis Australijoje gyvenantis lietuvis už tą, kuris gyvena kokioje nors Graikijoje, atitinkančioje išprakaituotą euroatlantinį kriterijų?

Numatyti tokią prezidentės poziciją buvo galima, prisimenant net perdėtą jos uilumą saugant lietuvybę, kai be jokios prasmės ir tikslo buvo atsisakyta išimties tvarka suteikti pilietybę sportininkei Katherine Copely. Visgi – spaudimas buvo didelis ir rėksmingas. Kai kurie išeivių lyderiai, negalintys pasigirti tuo, kad jų vaikai moka lietuviškai, užsipuolė teisininkus, siūlančius eiti konstituciniu ri demokratiniu keliu. Dar kiti net savo viešuose atsišaukimuose ir patriotinėse deklaracijose darydami baisiausias kalbos klaidas, demaskavo priešus. Išeivijos balsai viliojo daugelį politikų. Reitingais nesiskundžianti prezidentė, ačiū Dievui, jais nesusigundė. Be viso kito, sudėkite į vieną vietą tokias Seime gimusias iniciatyvas: dvigubą pilietybę visiems, balsavimą internetu ir idėją padaryti balsavimą privalomu. Tai turėsime daug atsakingų patriotų ir motyvuotų rinkėjų. Įdomu – rinkimuose daugiau reikštų Šiauliai ar Dublinas?

, ,

 1. #1 by REFERENDUMAS on lapkričio 18, 2010 - 2:28 pm

  BE MANĘS – NĖ ŽINGSNIO !!!

 2. #2 by Andrius on lapkričio 18, 2010 - 3:09 pm

  Zinoma, Siauliai. Ir lietuviska ir airiska pilietybes vienodai sudinos.

 3. #3 by kantas on lapkričio 18, 2010 - 7:43 pm

  tiesą sakant, nesuprantu ar Tomas už ar prieš

  gaila, jog savo asmeninės nuomonės nepateikiama ir neargumentuojama..

  ir kas tas patriotizmas ? 🙂 už Karalių ! :))

 4. #4 by Kurmis on lapkričio 18, 2010 - 9:15 pm

  Lietuva pagal savo ekonominius raumenis atsidūrė šalia Rumunijos ir Bulgarijos.:)Kokie niekai atrodo ta pilietybė….

 5. #5 by mdchxuk on lapkričio 19, 2010 - 10:40 am

  Dabar lietuvius domina normalių kraštų pilietybės.

 6. #6 by Bobutė on lapkričio 19, 2010 - 10:41 am

  Lietuvai nereikia nei žmonių,nei piliečių.

 7. #7 by Regis on lapkričio 19, 2010 - 11:03 am

  Lietuvos pilietybė įdomi tik ukrainiečiams,moldavams ir vietnamiečiams.Lietuviai rūpinasi,kaip gauti Britanijos,JAV ar Airijos pilietybę

  • #8 by Johnsonas on lapkričio 20, 2010 - 12:20 pm

   Mano supratimu, šio įstatymo esmė turėjo būti ne naujų pilietybių įgyjimas turint Lietuvos pilietybę, o teisė užsienyje gyvenantiems (labiausiai tai liečia vyresnės kartos išeivius iš Lietuvos ir jų palikuonis) dėl teisinių ir kitų priežąsčių netekusiems Lietuvos pilietybės ją atgauti, išlaikant jau esamą.

   Čia turi būti keliama tautiškumo problema, o ne naudos paieška pasinaudojant teisine baze (nelietuvių kilmės žmonių prasme šnekant).

   • #9 by Inga on lapkričio 20, 2010 - 4:47 pm

    “Tautiškumo problema“ yra laužta iš piršto.Nėra tokios problemos Lietuvoje.Yra gręsiančio bado ir skurdo problema šimtams tūkstančių žmonių.

 8. #10 by Antanas on lapkričio 19, 2010 - 11:05 am

  wtf?

 9. #11 by Antanas on lapkričio 19, 2010 - 8:33 pm

  Koks skirtumas,kokiu būdu Lietuvoje po 1 metų nebėra 100 000 žmonių ir 350 000 yra ant bado ribos?Kažkas sutaupė daug karinės amunicijos,tačiau rezultatą pasiekė

 10. #12 by Johnsonas on lapkričio 20, 2010 - 11:43 pm

  Inga, tu kalbi apie globalius dalykus – tai suplanuota. Kas valdo bankų sistemą – tas valdo pasaulį. Europos žemyno valstybėms nevien badas gręsia. Yra numatyta dalį populiacijos išmarinti naudojantis genetiškai modifikuotais uodais(aceit platinančiais “vakciną“) ir skiepais bei kitom priemonėm.

  Skurde Lietuvoje gyvena daugiau nei trečdalis gyventojų, pusė tiek ties skurdo slenksčiu, dar kiti vos beišgali pragyventi mokėdami milžiniškus mokesčius. Kad ir va Kaune šiandien autobuse nugirdau dviejų apie 40 metų moterų trumpą pokalbį – jos baisėjosi mokesčiais už šildymą – už pusę mėnesio mokėti 300lt dviejų kambarių butą, kai kambaryje nuo karščio neįmanoma kvėpuoti ir šiluma pro atvirus langus leidžiama į orą ? Čia yra tragiška padėtis.. o tu šneki tikrai ne nuo to galo ir ne apie tai ką mes čia pradėjom diskutuoti.

 11. #13 by Inga on lapkričio 21, 2010 - 8:06 am

  Aš apie Lietuvą kalbu.Vokietijoje min atlygis yra 3500 lt.,o kainos net mažesnės ,nei Lietuvoje.Graikijoje-800 eu ir t.t.Nereikia čia tų pasakų.O štai pas mus šimtams tūkstančių žmonių jau gręsia dideli nepritekliai.Tačiau tikėkimės,kad konservatoriai bus nustumti nuo lovio amžiams

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: