Prezidentė pasakė ir …

 

Pirmadienį varganasis ūkio ministras Dainius Kreivys eis pas premjerą Andrių Kubilių tartis – ką daryti praradus populiariosios prezidentės Dalios Grybauskaitės pasitikėjimą. Įdomu, kuo baigsis eilinė politinė muilo opera.

Ar „trept kojelė“ privers A. Kubilių aukoti ministrą, kurį jis ką tik karštai gynė? Ar užteks drąsos pasakyti „ne“ tai, kurią myli premjero nemylinti tauta?

Prezidentei šiuo metu beveik sekasi, o juk ji buvo rimtai susierzinusi, kai žiniasklaida pranešė apie tikrai ar tariamaik sumažėjusį populiarumą. Buvo net skubiai sukviesta spaudos konferencija, kurioje D. Grybauskaitė vėl ir gyrė, ir barė A. Kubilių. Kartu nurodė energingiau gaudyti kyšininkus ir nuo 2012 metų grąžinti pensijas į prieškrizinį lygį. Tada ji dar rėmė ūkio ministrą D. Kreivį, nežinantį kiek kainuoja jo verslai ir apskritai į visus klausimus atsakantį išplėstiniu „nežinau“.

Kas labai pasikeitė nuo to laiko? Sakyčiau, kad prezidentei netgi pasisekė. Pasigėrė ir avariją sukėlė policininkas, suteikdamas progą dar vienai ryžtingai kadrinei permainai – generalinis policijos komisaras nuverstas ir tauta dabar gali tikėti, kad policija liovusi gėrusi. Atrodytų, kad gal ir pakankamai atidirbta reitingams duota priesaika, tad nejaugi D. Kreiviu prezidentė ėmė nepasitikėti dėl to, kad jis akivaizdžiai negeneruoja populiarumo ir šia prasme yra balastas? Nežinau.

Ta forma, kuria prezidentė išreiškė nepasitikėjimą D. Kreiviu yra gan tipiška jos elegesio taktikoje. Užuot pasirodžiusi televizoriuje žiūrimu laiku ir paaiškinusi kas ir kaip bei pasiūliusi krautis lagaminus, D. Grybauskaitė tarsi netyčia burbteli apie savo nepasitikėjimą pasipainiojusiam žurnalistui ir užsidaro savo rūmuose. Čia turbūt tam, kad ministras, premjeras, jo patarėjai, žurnalistai ir visuomenė turėtų garbės savaitę ar dvi aiškintis jos motyvus ir spėlioti kas čia dabar bus.

Kas gi bus, jei D. Kreivys, kartu su premjeru, užsispirs ir mandagiai neišgirs minėto burbtelėjimo? Mažai tikėtina, kad D. Grybauskaitė dėl to eis versti A. Kubilių. Vienas ar keli atvejai, kai Vyriausybė ar Seimas ims ir nepaisys panašių įgeidžių, o dėl to niekas nesugrius ir nesprogs, gali vėl pakenkti reitingams. Tada vėl beliks laukti, kad kas nors, ką nors girtas suvažinėtų.

  1. #1 by Teisingai on vasario 20, 2011 - 5:24 pm

    Juk net kažkas iš valdžios sluoksnių yra paslaptingai užsiminęs,kad Grybauskaitė gali į daug ką žiūrėti pro pirštus,bet labai jautriai reaguoja į krentančius asmeninius reitingus!Šiaip jau man atrodo,kad iškilusios Kreivio nuodėmės yra nežymios ir smarkiai interpretuotos,paspalvintos.Jeigu pradėti visus taip drožti,kaip Kreivį,tai pasibaigtų tuo,jog tektų,surinkus visus valdžiažmogius kuriame nors karjere,ant jų numesti napalmo užtaisą. 🙂
    Kažkodėl niekas neatkreipė dėmesio į tai,kokia daugybė valdininkų žinojo apie Kreivio interesų konfliktą,tačiau tylėjo iki palankios progos-savivaldos rinkimų.Ten ir Milėnas,ir Adomavičius,kone pusė Vilniaus savivaldybės klerkų!Jeigu Kreivys padarė nusižengimą arba nusikaltimą,nemažiau nusikalto ir tie,kurie tylėjo iki šiol.

  2. #2 by lo on vasario 21, 2011 - 3:34 am

    Grybauskaitės bendravimo ir kalbėjimo maniera – kaip aikštingos princesės iš pasakos “Dvylika mėnesių“: atneškite man žinbučių gruodžio mėnesį, o jei ne – galvas nukaposiu. Ir durniams, žiūriu, patinka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: