A.Kubilius prašo interpeliacijos

Šiandieninis premjero Andriaus Kubiliaus pareiškimas, kad reikia interpeliacijos jam ir visai vyriausybei, o ne atskiriems ministrams – neatsitiktinis. Ir skirtas jis daugiau valdančiosios koalicijos partneriams, nei opozicijai.

Koalicijos politikai iš mažesnių partijų rinkimų naktį bemaž vieningai šnekėjo, kad Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ministro Dainiaus Kreivio likimas yra nulemtas – reikės trauktis. Ironiška, kad net vienas kito viešai nemėgstantys ir apsikandžiojantys politikai – prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Arūnas Valinskas – rado sutarimą bent vienu reikalu: abu reikalauja, kad atsistatydintų ūkio ministras Dainius Kreivys.

Už viso kabineto kritimą koalicijos partneriai, kaip viliasi A. Kubilius, nebalsuos. Mažųjų partnerių perspektyvos, sugriovus šią daugumą, būtų ypač miglotos. Įdomu – ar to ryžtųsi reikalauti ir prezidentė?

Siužetas darosi vis aštresnis ir keistesnis

Pats detektyvas jau pradeda pykinti. Ministras tikina netylėjęs apie spaudimą, kurį darė „tamsios jėgos“, bet visi kiti teigia nieko negirdėję. „Teiginiai, kad dvejus metus žinojau ir tylėjau, neatitinka tikrovės. Mano nurodymu Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas į Specialiųjų tyrimų tarnybą kreipėsi 2010 metų lapkričio mėnesį“, – sako D. Kreivys.

Nepamenu, kad per tuos metus būtų buvę ministro spaudos konferencijų ar pareiškimų, kad yra spaudžiamas. Laike visos raudos ir aimanos dėl spaudimų bemaž sutampa su žiniasklaidoje pasirodžiusiais jam nepalankiais straipsniais. Įdomu ir tai, kad ministras ėmėsi rašyti slaptas pažymas (tiesa, be parašų), ką paprastai daro specialiųjų tarnybų agentai. Įdomu – kuriai jis dabar dirba?

O jau išvis smagu girdėti, kai ministras pirmininkas Andrius Kubilius sako, kad D. Kreivių puola tamsios oligarchų grupuotės, kai ką tik jį puolė pati oligarchų medžiotoja D. Grybauskaitė. Ką tuomet reiškia premjero pareiškimai ir ku verda tokia argumentacijos logika? Negi prezidentė dirba oligarchams ir mafijozams? Gal ministras ir apie tai turi kažkokią pažymą?

Dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovp Žimanto Pacevičiaus turimų ar neturimų duomenų, dėl kurių jis esą abejoja, irgi sunku ką bsuvokti.

Reklama
  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: