Kodėl Lietuva gali nepastatyti atominės elektrinės?

 

Fukišimos katastrofa gali būti naudinga kai kuriems Lietuvos politikams, nes suteiks progą pateisinti savo nesugebėjimą įgyventinti atominės elektrinės statybą ir tyliai sprukti į krūmus.

Galima iki užkimimo ginčytis dėl branduolinės energetikos perspektyvų, pavojingumo ar saugumo, bet kai kam Japonijos cunamis ir jo sukelta branduolinė katastrofa gali padėti nusikratyti ataskomybės. Žlugęs konkursas, kuriame turėjo būti atrinktas strateginis investuotojas Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos projektui neišvertė iš krėslo energetikos ministro Arvydo Sekmoko. Jis neva kažkur, kažkaip, su kažkuo ir dėl kažkuo dar tiesiogiai derėjosi arba derasi.

Šiandien jis sako, kad reikės palaukti TATENOS išvadų ir tik tada bus galima spręsti ar „tęsti“ beviltiškai įstrigusį projektą. Pripažinti, kad vyriausybės užsakyta galimybių studija (kokia užsakyta, tokia ir gauta), kuria patvirtintas lozungas, jog Lietuva neturi energetinės ateities be VAE, buvo niekam tikusi arba įgyvendinama prastai – būtų skausminga. Daug maloniau miestui ir pasauliui porinti, kad Fukišima viską apvertė aukštyn kojomis.

A.Sekmoką ir jo politiką nuosekliai remianti prezidentūra jau irgi prabilo apie „komplikacijas“ didingoje energetinėje vizijoje. Premjeras Andrius Kubilius viešai apsidžiaugė, kad Lietuva uždarė Ignalinos atominę elektrinę ir turime džiaugtis kartu su juo. Juk kitaip ir mus būtų ištikęs cunamis…

Internete vėl platinamos versijos, anot kurių prieš Japoniją panaudotas slaptas tektoninis ginklas. Ar negali gyvuoti versija, kad to ginklo naudotojai siekė pakenkti ir Lietuvos atominiams planams? Tai, žinoma, valstybės paslaptis. Jei dar taip koks vėjo malūnas, gaminantis elektrą, nukris ant kokios fermos Vokietijoje ar Nyderlanduose, bus galima saugumo bėdomis pateisinti ir Lietuvos „laimėjimus“ atsinaujinančių šaltinių energetikoje.

Tik va Astravo ir Kaliningrado projektai dėl šių kataklizmų nežada savęs stabdyti. Jei pirksime elektrą iš jų, galėsime laikyti ir investicija į saugumą. Tiesa, reikia užsakyti kitokią galimkybių studiją. Konsultantai pasirengę.

Vienintelis Seimo atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas lieka kietu ir nepalaužiamu arba trumparegiu, nesuprantančiu, kad cunamis vaikšto paskui branduolines jėgaines. Jis sako, kad statysime ir viskas.

Reklama
 1. #1 by viz3 on kovo 16, 2011 - 7:39 pm

  Rokas Žilinskas kietas ir nepalaužiamas būna ir policijoj.
  O gal jis ir apie atomines elektrines samprotauja būdamas panašios būklės?

 2. #2 by Jonas on kovo 17, 2011 - 3:47 pm

  Manau atsisakyti patiems statytis atominę ir pasikliauti kaimynais būtų labai didelė klaida. Protingiau net ir Rusams būtų prisidėti prie lietuviško projekto, žinoma, neaišku ar mūsiškiai priimtų.

  Na, bet esmė tokia, kad ar statysim savo ar pirksim iš rūsų (Baltarusijoje taip pat bus tų pačių rusų), tai ateityje mokėsim žymiai daugiau už elektrą. Jei patys statysim, tai todėl, kad bus didelės investicijos ir kažkas jas turės padengti, o jei iš rusų, tai pačių jų tinklai yra labai labai pasenę ir neišvengiamai turės daryti renovaciją. Vadinasi taip pat turės už tai kažkas sumokėti…

  Bet didžiausias pliusas tas, kad statant Lietuvoje bus pajungtos lietuviškos kompanijos, sukurta galybė darbo vietų ir bet kuriuo atveju turėsim nepriklausomą energijos šaltinį, kuris užtikrins bazinę tinklo apkrovą. Be to galėsime perteklinę energiją eksportuoti.

  Be to, mes turim visą know how ir infrastruktūrą, kas leistų mums tikrai gerokai gerokai greičiau turėti veikiančią elektrinę nei rusams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: