A. Račas pateks į rojų

Prezidentės patikėtinis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryboje, didelės naujienų agentūros direktorius ir daugkartinis žmogus-tinklaraštis Artūras Račas vėl mojuoja virtualiu kirviu prieš Katalikų bažnyčią ir ne tik prieš ją.

Jis panašus į vikingą, išsiruošusį paskutinei kovai su bet kuo, kad tik galėtų didvyriškai žūti kovoje už bet ką ir prieš bet ką. Prieš nesąmoningus piliečius, neimančius bilieto mikroautobuse, prieš Tomą Dapkų, drįstantį kalbinti vyskupus, prieš Rūtą Janutienę, prieš Andrių Užkalnį, prieš Audrių Bačiulį, prieš strateginį paties premjero patarėją Virgį Valentinavičių, prieš LRT tarybos „dundukus“, prieš interneto humoro chuliganus ir trolius iš pipedija.com. Netgi prieš smulkų ir nepastebimą šių eilučių autorių, vardan kurio sugalvojo daryti išimtį gramatikoje, rašydamas jo pavardę mažąje raide bei Urbi et Orbi paskelbė savo internetinėje gryčioje turįs tam rimtų priežasčių.

Į kovą jis, prometėjiška poza, metasi kasdien, rašydamas tai viešus skundus visokioms inspekcijoms, tai padėkas savivaldybei (gal greit bus ir užuojautos), tad nuoširdžiai linkiu jam pasiekti sąvąjį rojų. Kaip koks riteris, išėjęs net ne į Šventojo Gralio paieškas, bet į paskutinę kelionę ir svajojantis susikauti su savęs vertu priešu bei žūti didvyrio mirtimi, taip pasiekiant Valhalą ar kitokį jo įsivaizduojamą nekrikščionišką rojų.

Kadangi katalikybės A. Račo iškilus protas ir tauri širdis nevirškina, kaip mano skrandis stiklo ir plytų, o pagonybė (arba šamanizmas) ir visokie ten sekuliarizmai jam atrodo geriau, belieka palinkėti visokeriopos sėkmės savojo išganymo beieškant. Jis tikrai pateks į rojų – koks anas bebūtų. Nors būna ir taip, kaip kitam visai ne katalikui iš žemiau prideto video. Originaliai jis vadinamas Saga apie Bjorną, bet galima ir apie Račą. Lygiai taip pat eina žmogus per pasaulį ir traiško dundukus, nerasdamas sau lygaus priešo. Galiausiai, kai rodos jau pavyko, ištinka šis bei tas nenumatyto. Linkiu, kad žmogui-tinklaraščiui, nepaisant viso tauraus ir tobulo karžygio kelio,nesibaigtų šitaip:

, , , , , , , , , , ,

 1. #1 by Andrius Užkalnis on 28 kovo, 2011 - 10:02 am

  Gerbiamasis kolega Tomai Čyvai, nenoriu atimti iš Jūsų laurų, betgi turiu pasigirti, kad mano pavardę Artūras Račas pradėjo rašyti mažaja raide jau anksčiau. Aš tai laikau didelės išmonės požymiu: tokiu būdu lyg ir nurodyta, kieno vieta prie parašos.

  Kartu turiu pastebėti, kad tokio pagaidinimo kol kas esame nusipelnę tik Jūs ir aš, ir dar kartais Rokiškis, nes gerbiamuosius Janutienę, Krivicką, Algį Ramanauską, Siaurusevičių, Adamkų, Valatką ir Dapkų, beigi kitus nesuskaičiuojamus niekdarius ir menkystas visgi parašo iš didžiosios (kol kas) raidės.

  Todėl drįstu manyti, kad esame kaip ir koks padonkų politbiuras su ypatingais įgaliojimais.

  • #2 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 10:21 am

   Tikrai taip. O A. Račas jau rašo piktus laiškus kai kuriems snukiaknygės komentatoriams ir reikalauja pasiaiškinti – kodėl jie apie jį neteisingai komentuoja 🙂

   • #3 by Artūras Račas on 28 kovo, 2011 - 10:50 am

    Mielas Tomai, tamstos blevyzgų nekomentuosiu, tačiau meluoti yra negražu. Pasiaiškinti nieko neprašiau, komentuoti galite ką tik norite, tiesiog pasiūliau vieną idėją: lojantiems iš už kampo susimesti į snukiaknygės fanų grupę.

    Todėl siūlyčiau kitą kartą gal neplatinti žinomai neteisingos informacijos kaip koks užkalnis.

   • #4 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 12:36 pm

    Mielas Artūrai, o kas konkrečiai mano įraše yra žinomai neteisinga? Ar neteisinga kažkas tik todėl, kad to nepraneša BNS? 🙂

 2. #5 by Artūras Račas on 28 kovo, 2011 - 1:08 pm

  Meilas Tomai, stebiuosi, kad vadindamas save žurnalistu, to nesuprantate. Bet specialiai tamstai nurodau: žinomai melagingas yra teiginys, kad “O A. Račas jau rašo piktus laiškus kai kuriems snukiaknygės komentatoriams ir reikalauja pasiaiškinti – kodėl jie apie jį neteisingai komentuoja“.

  Laiškas tikrai nebuvo pikltas, bet, žinoma, tamstos valia jį taip įvertinti. Tačiau jokio reikalavimo pasiaiškinti ten nebuvo.

  Todėl esate ne tik melagis, bet ir apsimetėlis, be to, dar ir bailys, nes trūksta drąsos prisipažinti meluojant.

  • #6 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 1:16 pm

   O ką daryti, jei adresatas įvertino, kaip piktą? Belieka nuomonių ir interpretacijų skirtumas, o ne faktų melagingumas. Tad jūsų kaltinimas melavimu yra melagingas. Pats ir psisipažinkite, drąsuoli 🙂

   • #7 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 1:19 pm

    Dėl reikalavimo pasiaiškinti – viešai atsiprašau ir meldžiuosi. Jums leidus – Tėve mūsų 🙂

 3. #8 by Artūras Račas on 28 kovo, 2011 - 1:19 pm

  Na, žurnalistai informacija prieš ją skelbdami bando patikrinti,, o ne vien pasitiki kažkieno nuomonę. Suprantu, kad tamstai tai nebūdinga. Juo labiau, girdite tai, ką norite išgirsti ir komentuojate tik tą dalį apie piktumą, o ne apie reikalavimus.

  Šiaip jau labai būdinga tam tikro tipo žmonėms.

  • #9 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 1:48 pm

   Įdomu – kaip objektyviai įvertinti piktumą ir nepiktumą. Prašau kolegų pagalbos. Galbūt net kreipsiuosi į katalikų kunigą 🙂

  • #10 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 3:28 pm

   Kaip ir dera beviltiškai apsimelavusiam narcizui – sprukote į krūmus ir raudate savo tinklaraštyje gerbėjams ant peties 🙂 Meluodamas toliau 🙂 Sėkmės pakeliui į Valhalą, nabagėli.

   • #11 by Artūras Račas on 28 kovo, 2011 - 4:47 pm

    Mielas Tomai, dabar supratau, kodėl taip mylite G.Vagnorių. Nes iš mano žinomų žmonių tik jūs du mokate taip įžūliai meluoti… Juk ką tik pats prisipažinote, jog esate melagis ir atsiprašėte, o dabar vėl iš naujo…

    Ir nelabai suprantu, ką turite galvoje, sakydamas “sprukote“.

    Ar turėčiau nuolat tikrinti, kokį dar genialų kliedesį į interneto erdves paleido T.Čyvas ir tą kliedesį komentuoti?

    Jei taip manote, tai šiek tiek klystate. Tokių genialių kaip tamsta – pilni interneto savartynai.

   • #12 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 7:22 pm

    Vagnoriaus niekada nemylėjau. Nebent dedate į šį žodį kažkokias tamstai vienam suvokiamas prasmes. Dabar vėl galėčiau vien dėl šios formuluotės apkaltinti jus melu. Taip kiekvieną patikslinimą ir pasitikslinimą galime lydėti “melagio“ etiketėmis ir amžinai reikalauti atsiprašymų bei pasiaiškinimų 🙂 Dievaži – komiška 🙂 Tiesiog susireikšminimas ir demagogija – geriausia kas tinka jūsų elgesiui apibūdinti 🙂 Užuojauta, jei dėl tokių niekalų, kaip mano tinklaraščio komentare pastebėta formuluotė, kuri kad ir ne visai tiksliai interpetuioja jūsų veiksmus, bet nėra nei įžeidžianti, nei negatyvi, jūs plakatės “visame internete“, kur pilna tokių “baisių melų“. Kitaip nei jūs, jūsų iš savo internetinio kampelio nevarau, neblokuosiu tamstos komentarų. Galite kiek tinkamas ateiti ir skanduoti: “melagis melavo, per tiltą važiavo“ ar panašiai. Tik nepažadu, kad visada “tikrinsiu“ ir samdysiu ekspertus nustatyti – ar jūsų laiškas kažkam buvo piktas ar ne. Ypač, kai tam nėra rimtos priežasties. Labanktis ir ko geriausios kloties 🙂

 4. #13 by Hmz on 28 kovo, 2011 - 2:01 pm

  Jei Tomas Čyvas nufiltruotų iš savo teksto visus penktoko lygio maivymąsi, tekstas sumažėtų iki vienos pastraipos.

  • #14 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 2:04 pm

   Ir negėda komentuoti penktoko tekstą? Bene šeštokas būsite 🙂

 5. #15 by Žmogus -dundukas on 28 kovo, 2011 - 2:05 pm

  Mieli kolegos,baikit bartis viešoj erdvėj.

  • #16 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 2:08 pm

   Aš nieko nebariau. Aš tik viešai gyriau, šlovinau ir rojų pranašavau.

 6. #17 by next on 28 kovo, 2011 - 2:51 pm

  na šiaip tai malonu (kaip tikram tautiečiui) , kad ir tarp neklystančiųjų nuomonės formuotojų asų vyksta kažkokia trintis. Iškart pajunti savumą , tipo – ir jie žmonės, ir jiems kvailumas nesvetimas. Apskritai tai visi trys esate gana kompleksuoti save įsimylėję dundukai (trūksta dar Laučiaus ir vyriausiojo “nuomininko“ Valatkos). Su tuo ir sveikinu.

  • #18 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 3:28 pm

   O aš sveikinu jumei 🙂

  • #19 by Žmogus -dundukas on 28 kovo, 2011 - 4:04 pm

   Iš tikro čia gal koks naujas formatas?Žurnalistai labai pralaimi,kai ima rietis tarpusavy.Diskutuoti jūs turėtumėt su kokiu pasirinktu politiku ar šiaip veikėju.Nenusileiskit iki paviano Valentinavičiaus ar Pečeliūnienės lygio.:)

   • #20 by Tomas Čyvas on 28 kovo, 2011 - 4:10 pm

    Gerai jau gerai. Tema uždaryta – esu taikus, kaip katinas leopoldas 🙂

 7. #21 by Andrius Užkalnis on 28 kovo, 2011 - 5:41 pm

  Man tai pasirodė labai kažką primenantys tie teiginiai apie melavimą ir apie žinomai melagingų žinių skleidimą. Įtariu, “melavimu“ ir “žinomai melagingų žinių skleidimu“ turėtų būti vadinama kažkas panašaus į teiginius, skleistus vieno pradedančio blogerio, esą Užkalnis (atsiprašau, “užkalnis“) per Lietuvos Radiją skelbia svetimas (ne savo ruoštas) medžiagas ir monitoringo (t.y., iš tuometinio darbdavio paimtą) informaciją. Apsimelavęs ir neturėdamas jokio pagrindo savo išgalvotiems pareiškimams, minėtas mažaraštis, bet aršus blogeris neturėjo ką atsakyti, bailiai nutilo, paskui kitame kontekste paskelbė Užkalnį dunduku ir pradėjo rašyti jo pavardę iš mažosios raidės visomis įmanomomis progomis, o sau neįtinkančius tinklaraščio svečius vis siunčia pas “užkalnį“, reikia manyti, už bausmę.

 8. #22 by Žmogus -dundukas on 28 kovo, 2011 - 6:51 pm

  Račas -jau rojuje.:)

  • #23 by Žmogus -dundukas on 30 kovo, 2011 - 7:37 am

   “kadangi esu žinomas narcizas, didžiausias pilietis, nieko nesuvokiantis teisėje, tačiau galintis priversti merus išasfaltuoti Pylimėlių gatvę ir sugebantis nuversti ūkio ministrą, tai mano savimeilę pamalonintų koks 1000 švelniukų. Tikiuosi, tai tamstos labai neapsunkins.“—Artūras ir pats neabejoja savo galia:)Rojus

 9. #24 by kreivarankis on 28 kovo, 2011 - 8:46 pm

  Čia jau žiūriu tikrai plėtojasi nauja virtualaus tūsinimosi forma. Įdomu kaip po tokių virtualių apsispjaudymų reikėtų elgtis realybėje? 😀

  • #25 by skirtumas on 29 kovo, 2011 - 6:33 am

   Manau, kad labai draugiškai susėdę išgertų kavutės ar alučio. Tik bijau primeluoti apie tai ką A. Račas mėgsta, tad ką jis išgertų ar neišgertų, užkastų, o gal nekastų, o gal net nesėdėtų, nors gal ir sėdėtų, bet jei sėdėtų tai gal ne kartu, nors gal ir kartu, gal net nusišypsotų, o gal ir piktai surauktų antakius, o gal net nežiūrėtų ir nesimatytų tos jo reakcijos apskritai, nes gal jos ir nebūtų.

   Tiesa, Tomo retorika kai kuriuose politiniuose jo straipsniuose man irgi kažkokia bent jau kol kas nepatinkanti. Nesuprantu ar juokeliai per daug lėkšti ar kaip tik per daug gilūs. Bet renkuosi – arba skaitau arba neskaitau. Šis straipsnis ir jo retorika labai man patiko šįkart. Todėl “thumbs up“!

   • #26 by skirtumas on 29 kovo, 2011 - 6:37 am

    P.S. Tame savo komentare labai stengiausi nepameluoti. Kaip manote ar pavyko? :))

   • #27 by Žmogus -dundukas on 29 kovo, 2011 - 6:56 am

    Viskas-gryna “TIESA“.Taip,kaip ir liepė patarėjas viešiems ryšiams:D

 10. #28 by pstt on 28 kovo, 2011 - 8:56 pm

  man čia primena Pelevino mintį: “Nevos pakrantė ėjo du naujieji rusai, iš tolo aidėjo, kaip jie ginčijasi, kuris iš jų naujesnis…“ 🙂

 11. #29 by visuomenės veikėjas on 29 kovo, 2011 - 10:17 am

  jei ne Pelevino humoras ir gerb. skirtumo (Skirtumo) pastangos, būčiau praradęs bet kokią viltį toliau gražinti visuomenę – jei jau tokie žmooonės taip daro, tai ką manyti apie statistinę visuomenę?

 12. #30 by praeivis on 29 kovo, 2011 - 5:19 pm

  laivu musis smeliu dezeje? 🙂

 13. #31 by AndriuZ on 30 kovo, 2011 - 4:55 am

  Meilės trikampis: Čyvas – Račas – Užkalnis

 14. #32 by troy on 30 kovo, 2011 - 5:36 am

  Užkalnis tik bando klijuotis prie Račo šlovės. Ką jis ten mato tame ūkanotame Albione. Tuo tarpu mielasis Artūras visada įvykių sūkuryje ir televizijoje.

 15. #33 by Andrius Užkalnis on 30 kovo, 2011 - 8:13 am

  Aš manau, su tuo rojum gali būti problemų. Nebent tai būtų kokių susireikšminusių ir besiblaškančių klounų rojus. Vakar vakare mielasis A.Račas paskelbė įrašą, kuriame išbarė visus skaitytojus, kad jie nei geri, nei pilietiški, nes nedalyvauja jo reklamuojamoje “švelniukų“ akcijoje. Akcija susilaukė maždaug tokios pat sekmės, kaip ankstesnis mielojo A.Račo klausinėjimas dėl galimybės susimokėti.

  Perėjęs nuo asmeninio dundukų barimo ir siuntinėjimo “pas čyvą ir užkalnį“ [kapitalizacija mielojo A.Račo] prie kiliminio bombardavimo, mielasis A.Račas susilaukė nepatenkintų dundukų urzgimo, kad jis jiems neaiškintų, kur ir kaip reikia aukoti (nenuostabu: pats gerai juos išmokęs savo neurotiniais kartojimais, kad tik jis yra savo blog’o šeimininkas, kad rašo kaip nori, ir ne dundukams jį mokyti).

  Panašu, kad ir dundukai nusbrendė, kad ne dundukui mokyti ir juos.

  Dėl to mielajam A.Račui teko pakeisti mieląją antraštę, kuri buvo “Nesate nei geri, nei pilietiški (…)“ į “Esate ir geri, ir pilietiški (…)“.

  http://racas.lt/nesate-nei-geri-nei-pilietiski-tai-mane-uzknisa/

 16. #34 by :) on 30 kovo, 2011 - 12:40 pm

  apie tokius kaip raca geriausia trumpa apibudinima esu rades toki: vaikai yra, o sazines nera (rus. deti est’, sovesti net).

  oi tas nepamirstamas ir be pykcio raco shauksmas tv eteryje “gi man vaikus reikia maitinti!“. net leonidas d. apshalo :))))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: