Šiek tiek apie antifašizmą

 

Geras pasakojimas apie intelektualinę tuštybę ir totalų vertybinį vištakumą, parašytas ne kokio lietuvių fašisto, o visai populiaraus Vakarų istoriko.

„Savaime suprantama, antifašizmas nebuvo darni politinė ideologija. Idėjų atžvilgiu tai buvo tuščias indas, tik politinis šokis. Savo šalininkams jis rodė kam priešintis, o ne kuo tikėti. Antifašizmas kūrė klaidingą įspūdį, kad principingi demokratai, tikintys įstatymo valdžia ir žodžio laisve, gali gražiai sutarti su proletariato diktatūros šalininkais, o skirtumai tarp socialdemokratų ir komunistų – visai nedideli. Be to davė plačias perspektyvas drausmingų aktyvistų veiklai, kurie, išmokyti lenininių priešininkų suskaldymo ir supriešinimo metodų, vyniotų aplink pirštą pakrikusius intelektualus. Juk koks skirtumas, kas jūs – prancūzų profsąjungų veikėjas, pavargęs nuo kairiojo sparno veikėjų tarpusavio kivirčių, ištikimas Britanijos imperijos valdinys, suglumintas modernios politikos sudėtingumo, ar krikščionis pacifistas, siekiantis išvengti naujo karo – antifašizmas jums kaip tik tai, ko reikia! Juk visa tai buvo paremta dialektine logika: jei fašizmas yra Blogis, tai Gėrio reikįtų ieškoti antifašizmo gimtinėje – Josifo Stalino Sovietų Sąjungoje.“

Tai parašė britų istorikas Norman Davies knygoje „Kariaujanti Europa: 1939-1945 Sunki pergalė”.

Parašyta apie antifašistus tų laikų, kai minėtas gaivalas buvo bent jau reali problem ir aktualija, o ne visokių niekdarių ir veltėdžių pretekstas susikurti ėdžias visam gyvenimui ir niekuo nerizikuojant parazituoti, viešojoje erdvėje terorizuojant nepanašius į save. Dargi naudingo idioto, pilančio vandenį ant ne kurių malūnų, statuse.

  1. #1 by tiesiogblogas on gegužės 13, 2011 - 4:04 pm

    o ar antifasizmas dabar “visokių niekdarių ir veltėdžių pretekstas susikurti ėdžias visam gyvenimui ir niekuo nerizikuojant parazituoti, viešojoje erdvėje terorizuojant nepanašius į save“?

  2. #2 by Hmz on liepos 10, 2011 - 9:29 am

    Galima buvo daugiau pasistengti, dergiant antifašizmą. Juk po ranka visuomet yra patogūs štampai – “mankurtai“, “bekilmiai kosmopolitai“, “sionizmo klapčiukai“ ir kiti, kuriais galima demonizuoti ką tik nori.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: