Prezidentė D. Grybauskaitė Prezidentė D. Grybauskaitė „tikisi, kad mėgina pasukti“

Iš prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu Lietuvos televizijos laidai: „Teisė žinoti“:

„– Tapusi Prezidente Jūs žadėjote pokyčius užsienio politikoje. Kaip Jūs apibūdintumėte šiandien, kokia yra Lietuvos užsienio politikos strategija, nes pagal Konstituciją Jūs esate pagrindinė jos formuotoja?

– Tikslas buvo ne pakeisti, o subalansuoti. Turėjome vieno vektoriaus užsienio politiką – arba JAV, arba nieko. Šiandien, labai tikiuosi, kad mėginu pasukti į daugiavektorinę užsienio politiką, kad būtų keli vektoriai: ir JAV, be abejo, kaip mūsų saugumo garantas, ir Europa atsirastų mūsų žemėlapyje, ir ypač jos šiaurinė dalis, kaip mūsų prioritetas, taip pat mūsų kaimynai. Mėginu taip balansuoti, bet ir tam reikia laiko, ir tokie pokyčiai negali būti greiti.

Čia norėčiau paminėti dar vieną dalyką. Tai nėra ankstesnės užsienio politikos kritika. Kiekvienu istoriniu laikotarpiu Lietuva patenka į kitokią geopolitinę situaciją ir dabar mėginu, kad Lietuva savo užsienio politiką pritaikytų prie naujų geopolitinių poslinkių. Ir tai yra mano pagrindinis tikslas – kad Lietuva pasinaudotų tuo, kas vyksta aplink ir būtent savo interesams ir netarnautų jokių kitų valstybių įrankiu sprendžiant kitų valstybių interesus.

Taigi kiekvienu istoriniu laikotarpiu turės būti ir kitokia mūsų užsienio politika – kas ir vyksta.“

Mėgina balansuoti, tikisi, kad mėgina pasukti ir tam taip pat reikia laiko. Ypač, kai žemėlapiuose Europa ligi šiol nebuvo pažymėta, o ypač jos šiaurinė dalis bei ilgai trunka atspausdinti naujus, pataisytus žemėlapius. Iš karto viskas visiems tampa aišku ir suprantama. O dar sakome, kad Georgas Bushas jaunesnysis kartais šnekėdavo keistai… Tikrai labai daug vektorių, bet klausimas ar bent verta mėginti suvokti šių tauškalų prasmę?

Reklama

, ,

 1. #1 by praeivis on liepos 7, 2011 - 9:15 am

  Tomai, kartais beskaitant Jūsų įrašus nori, nenori susidaro toks įspūdis, kad jaunystėje Dalia visiems davė, o jums ne ir dėl to vis dar tebepykstate 🙂

  • #2 by Tomas Čyvas on liepos 7, 2011 - 9:46 am

   Hm… Turint omenyje, kad mūsų jaunystės ganėtinai v iena nuo kitos nutolusios laike ir Ždanove aš taipgi nesimokiau – ne kažkiek logiška prielaida. Kita vertus, gal jūs pats labai jaunas, kad esate toks froidistas? 🙂

  • #3 by Tomas Čyvas on liepos 7, 2011 - 9:57 am

   Ir dar, rašyti, kad prezidentė “visiems davė“ yra rizikinga netgi pagal mūsų BK ir ATPK 🙂

   • #4 by praeivis on liepos 7, 2011 - 12:49 pm

    Na iš mūsų dviejų froidistas tikrai ne aš, nes tikrai neįvardijau ko negavote iš Dalios, kurių beje irgi šimtai jei ne tūkstančiai 😉

 2. #5 by seskine46 on liepos 7, 2011 - 12:50 pm

  Tomai, viskas kur kas paprasčiau pasidarytų, jei suprastumėm kas tie vektoriai. Ar toje laidoje žurnalistė nemėgino to išsiaiškinti?

  Žinoma, jums, turinčiam ranką ant pulso politikoje būtų gerai suprasti prezidentės žodžius. Gal papasakotumėte plačiau ko nepavyko iššifruoti ir kas jums kelia neaiškumus?

 3. #6 by Tomas Čyvas on liepos 7, 2011 - 6:59 pm

  Manding, politiko pareiga pasakyti tai, kas norima pasakyti. Mėginti išsiaiškinti, ką reiškia “tikiuosi, kad mėginu pasukti“ yra gan nepaprasta. Liūdna tai, kad šifruoti nėra ko. Bent jau mano nuomone tai yra tiesiog niektauza.

  • #7 by seskine46 on liepos 8, 2011 - 5:24 am

   Na, jeigu, Tomai, jūs manote, kad tai niektauza, tad mums belieka galvomis palinkčioti.
   Vėlgi bandant surasti razinkų: o gal ne be reikalo ta niektauza? Gal tai ką nors reiškia? Gal tai nekvailumas? 😉
   Aš manau, kad koks nors Dalios Grybauskaitės konsultantas perskaitys Tomo kritiką (vis tiek esate žurnalistas, kurį net televizoriui rodė keletą kartų, juoba kad stengiatės nepraleisti nei vienos prezidentės klaidos) ir pateiks tai prezidentei, kuri žinoma tobulės ir pasistengs kalbose savo įsiūti daugiau prasmės.

 4. #8 by Kitu kampu on liepos 7, 2011 - 7:50 pm

  O man įdomiau kitkas.Ar AMB vyriausybės eksministrė nepakilo aukščiau Miliūtės juodųjų mišių lygio,ar prezidentė Grybauskaitė nusileido iki jo?O gal tai paprasčiausia duoklė purvasklaidai?Ar pats Čyvas bandė bent kartą pakalbinti,taip kandžiai,net iš konteksto kritikuojamą,Grybauskaitę?

 5. #9 by Ignas on liepos 13, 2011 - 5:50 pm

  Na nieko nesakyčiau, jei būtų nuosekliai plečiama užsienio politika, bet dabar tai panašu į mėtymąsi: iš pradžių atiduodama duoklė sovietinės nostalgijos veikiamai liaudžiai – atsukamas užpakalis JAV, iš ko negauname jokios naudos; pradedama flirtuoti su rytais, kas irgi neduoda jokios naudos, ir liekame su nuliu. Tada neva tai mėginame orientuotis į Europą ir pan., ko irgi nesimato – nesimato iniciatyvos iš mūsų vadovės pusės.

  O juk tik reikėjo viską daryti nuosekliai, nesimėtant.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: