Prokurorai – nusikaltėliai ar ne?

“Čia išvis nesąmonių valstybė. Prokuroras, mano manymu, vykdo nusikaltimus (…) Kaip jie gali žudyti žmones? Tegu pasižiūri, ką jie daro su mano teta, su mano artimaisiais“, – sakė įtariamoji Eglė Kusaitė po Vilniaus apygardos teismo posėdžio, vykusio šių metų kovo 24-ąją.
Ką daro – matė visi. Seka, klausosi telefono pokalbių ir skaito susirašinėjimus su žmogaus teisių gynėjais, žurnalistais, buvusiais disidentais, kaupia vis storesnius bylos tomus ir imituoja audringą kovą su nusikalstamumu. E.Kusaitė tai pastebėjo ir sulaukė trečios baudžiamosios bylos. Mat Generalinės prokuratūros prokurorai Justas Laucius ir Mindaugas Dūda galėjo pasijusti įžeisti. Nekeista, kai prisimeni, kad J.Laucius jaučiasi dar ir nesaugus – skundžiasi, jog jo pastangomis sukurptoje ir cirku virtusioje byloje terorizmu kaltinama klaipėdietė neva grasina jį nužudysianti. Tiesa, į kai kuriuos daug riebesnius ir metodiškesnius žodžius reaguojama ne taip aktyviai.
Prokurorai buvo gavę pasipiktinusio piliečio skundą, kad “internetinėje svetainėje http://www.ekspertai.eu šių metų kovo 29-ąją įdėtas straipsnis pavadinimu “Nusikaltėlių bendrininkai prokurorai – banditai“, kuriame nedviprasmiškai sakoma, jog prokurorai yra nusikaltėlių bendrininkai, ir įvardijama konkreti Generalinės prokuratūros prokurorė Sigutė Malinauskienė, kaip prokurorė, vykdanti nusikalstamas veikas“. Taip informavo budrus pilietis.
“Teigiame, kad didelė dalis prokurorų, dalyvavusių rezonansinių bylų (Vytauto Pociūno, Tūkstantmečio VEKS, žudymų ir pedofilijos, Eglės Kusaitės) tyrime, yra nusikaltėliai, o išvertus į prokurorams suprantamą kalbą reiškia – yra banditai. Nes tik banditai gali dengti kitų banditų (žudikų, aferistų, falsifikatorių) nusikalstamas veikas“, – pabrėžiama nurodytame minėtos svetainės straipsnyje.
Panašius žodžius svetainės darbuotojas Audrius Nakas pakartojo LNK televizijos eteryje. Ir niekas neįsižeidė arba neteikė tiems įžeidimams daug reikšmės.
“Lietuvos prokuratūra, užuot gynusi ir saugojusi teisingumą, bendradarbiauja su nusikalstamas veikas vykdančiais asmenimis“, pasak piliečio signalą nagrinėjusių pareigūnų, nešmeižia ir nediskredituoja Lietuvos Respublikos prokuratūros, jokiu būdu nežemina jos vardo. “Kita vertus, pareiškime įvardijamas ir konkretus žmogus (prokurorė S.Malinauskienė), kuri galimai nukentėjo nuo šmeižto bei įžeidimo jos atžvilgiu. Tačiau, atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą garbės ir orumo sąvoką, neturėtų kilti abejonių, kad daugeliu atvejų tik pats asmuo (šiuo atveju prokurorė S.Malinauskienė) gali tinkamai įvertinti, ar buvo pažeista jos garbė ir orumas“, – sakoma prokuratūros išvadoje, kurią pasirašė Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Bekiš.
Tiesa, kaip aiškina įžeidimų neradęs pareigūnas, prokurorė S.Malinauskienė, kuriai yra pranešta apie pareiškime nurodytą informaciją, paskleistą apie ją internetinėje svetainėje, pati galėtų tiesiogiai kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Pasiteiravau A.Nako, ar tai jau padaryta, ir gavau atsakymą: “Nu ne, po galais.“
Klaidų, nekompetencijos, piktybiškumo, siekio susidoroti, tuščiagarbystės ir banalaus žmogiško kvailumo marmalynėje, kurioje dabar skendi mūsų teisėsauga ir jėgos struktūros, jau nebeaišku, už ką ir kada galima įsižeisti. Pati Lietuvos valstybė klaidžioja tarp trijų pušų, spręsdama Michailo Golovatovo ir Alesio Beliackio galvosūkius, kaip tik todėl, kad savo pareigūnams bei biurokratams leidžia žaisti pagal jų pasirinktus arba nevykusiai surašytus ir selektyviai taikomus paragrafinius kriterijus.
Peršasi išvada, kad prokuratūroje jautrumas ir uolumas būdingi ne visiems ir ne visada. Juolab ne kiekvieno tariamo “įžeidėjo“ atžvilgiu. Ne kiekvienam mirtingajam norisi taip atkeršyti už sugriautą planą, turėjusį žaibiškai pelnyti kovotojų su terorizmu šlovę, valstybinius apdovanojimus ir premijas. Dabar jie niršta ne dėl žodžio “banditas“ ir net ne dėl munduro garbės. Mano labai subjektyvia nuomone, virtinė bylų, iškeltų E.Kusaitei, yra itin smulkmeniškas, niekingas kerštas už tai, kad žmogus ėmė ir nesutiko, ir toliau nesutinka būti kažin kieno laipteliu (kurį galima mindžioti) karjeros kelyje. Žiūrint ne pagal kodeksus, o pagal elementarius bendražmogiškus kriterijus, tai, mano galva, tikrų tikriausias banditizmas, pasitelkiant tam grotų, antrankių, įgaliojimų arsenalą, kuris buvo duotas banditams išgaudyti. Jei esu neteisus, pats laikas švęsti, nes nusikalstamumo Lietuvoje iš esmės nebeliko. Priešingu atveju tokiam pykčiui vienos merginos atžvilgiu tiesiog neužtektų brangaus garbingų ir kilnių, tiesa, šiek tiek jautrokų prokurorų laiko.

, , , , , , , ,

 1. #1 by Naglis Puteikis on 3 vasario, 2012 - 11:46 pm

  Prokurorai savo nuodėmes maskuoja kišdami į kalėjimą garsų mokslininką
  Nuotraukose – Generalinės prokuratūros prokurorai Justinas Laucius (kairėje) ir Mindaugas Dūda, bei žymus mokslininkas Mykolas Letas Palmaitis- filologijos mokslų daktaras, kalbininkas, baltistas ir orientalistas, knygų „Baltų kalbų gramatinės sistemos raida“, „Naujosios prūsų kalbos gramatika“, „Atkurtosios prūsų kalbos žodynas“ ir kt. autorius.
  „Visus valstybės pareigūnus, išskyrus prezidentę ir teisėjus, be jokių faktinių įrodymų galima vadinti nusikaltėliais. Tai normalu, tokie moralės standartai. Tai Seimo nario liudijimas“, – parlamentaro N.Puteikio žodžius citavo prokuroras M.Dūda.
  Teisme Seimo narys N.Puteikis pateikė savo požiūrį į abu nusikaltėliais išvadintus prokurorus. Pasak politiko, prokuroras J.Laucius yra „šiek tiek blogesnis“ už M.Dūdą ir įeina į šimtuką žmonių, darančių neigiamą įtaką valstybės raidai.“
  http://www.lrytas.lt/-13281142301327142874-prokurorus-nusikalt%C4%97liais-i%C5%A1vadin%C4%99s-kaunietis-stojo-prie%C5%A1-teism%C4%85.htm
  Nebūtų M.Dūda tipiškas blogąja to žodžio prasme prokuroras, jei neiškraipytų mano žodžių. Nes aš tame teisme sakiau, kad Aukščiausias teismas savo praktikoje yra nustatęs, kad politikus ir kitus viešus asmenis žurnalistai gali vertinti aštresniais žodžiais, nei paprastus piliečius. Todėl manau, kad ir Seimo narius, bei prokurorus aštresniais žodžiais turi teisę vertinti mokslininkai, menininkai, publicistai.
  Seimo nariai ir prokuratūros veikėjai yra tiek prisidirbę ir tiek susikompromitavę savo godumu ir keliaklupsčiavimu prieš verslininkus ir kitus šio pasaulio galinguosius, kad neturi teisės įsižeisti, jei yra išvadinami nusikaltėliais, nes taip sakantys neturi omeny “nuteisti įsiteisėjusiu teismo sprendimu“, o turi omeny, kad išvadintieji tiesiog yra labai blogi žmonės.
  Tokių aštrių žodžių reikėtų vengti vartoti, mano galva, tik prezidentų ir teisėjų atžvilgiu.
  M.Dūda, mano galva, dar turi galimybę pasitaisyti.
  O J.Laucius dėl savo trijų itin nesąžiningų poelgių (kai Kusaitę tardė esančią tik su pėdkelnėmis ir viršutiniais rūbais – nes jos batai ir kojinės buvo sušlapę, kai pažeisdamas LT įstatymus leido apklausoje dalyvauti pašaliniams asmenims ir kai apdovanojimą išmainė į sklypą ir paprašė jo Klaipėdoje, nors tam neturėjo teisės) turėtų kuo greičiau atsistatydinti, kaip kad padarė A.Nevera.
  Ypač dėl to apdovanojimo ir žemės sklypo istorijos. Na ir kas , kad kažkokių apgailėtinų prokurorų komisija nustatė, kad neva J.Laucius nekaltas, nes kalta jo prašymą dėl žemės sklypo už padovanojimą perkėlimo iš Vilniaus į Klaipėdą ( ar ne juokinga tokia argumentacija?).
  Jei jau nori daryti biznį, tai tegul tas J.Laucius kuo greičiau ir eina į verslininkus, užuot piktinęs žmones ir persekiojęs žymų mokslininką Letą Palmaitį (ir kitus) už teisybės žodžius.
  Faktas, kad tie prokurorai neturi supratimo, kas tas Letas Palmaitis, kurį jie žiauriausiu būdu kiša į kalėjimą , kurpia jam „baudžiaką“ (prokurorų slengas) ir kuo tas L.Palmaitis svarbus lituanistikai ir apskritai Lietuvos mokslui, tik parodo, kokio urvinio lygmens (be vertybių) prokurorai prižiūri teisingumą Lietuvoje.
  L.Palmaitis parašė daug vertingų mokslinių straipsnių ir knygų, bei aktyviai gina viešą interesą. O kokius darbus po savęs paliks aukščiau minėti du prokurorai? Praktiką mainyti padovanojimus į žemės sklypus?
  Jei daugiau žmonių būtų nepakantūs prokurorų atliekamiems įstatymų pažeidinėjimams ir smerktų juos už medalių mainymą į žemės sklypus, turėtume sąžiningą prokuratūrą, o ne tokią, kokią turime dabar.
  O Letas Palmaitis yra labai drąsus ir pilietiškas žmogus, nes matydamas, kad tokie prokurorai nebaudžiami ir negėdinami, o tik savų ginami, vis labiau kovoja prieš viešą interesą, o politikai KAIP VISDA TYLI., nematė kito būdo, KAIP sąmoningai iššaukti ugnį į save.
  Todėl palaikau L.Palmaitį dėl jo viešai atliekamo tokių prokurorų vertinimo ir raginu daugiau žmonių vieša vertinti blogus teisėsaugininkų poelgius.

  P.S.: Teismas galėjo leisti pastatyti posėdžio patalpoje daugiau kėdžių, tada visi būtų tilpę, to prašė ir susirinkusieji, bet deja tai nebuvo leista, todėl daugiau nei pusė susirinkusių paklausyti labai svarbaus proceso, buvo priversti išsiskirstyti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: