"Runkeliai", eikit namo!

Praėjusią savaitę Seimas tyliai nepritarė įstatymų pataisoms, kuriomis būtų pratęstas terminas rinkti parašus piliečiams inicijuojant referendumą. Tyliai nepritarė ir niekas neatkreipė dėmesio, nes per porą dešimčių metų visi priprato prie valdomos demokratijos realijų.

Referendumo įstatymo pataisa siūlyta, kad laikas, per kurį referendumą inicijuojantys piliečiai turi surinkti 300 tūkst. parašų, būtų pratęstas nuo trijų iki šešių mėnesių. Tai būtų tik šioks toks palengvinimas tiems dar išlikusiems optimistams, kurie nori tikėti pilietinės visuomenės iniciatyvomis Lietuvoje.

Galiojanti parašų skaičiaus kartelė ir taip jau beviltiškai aukšta. Net ir ją įveikus, dar reikia daugiau nei pusės visų sąrašuose esančių rinkėjų balsų, kad iniciatyva būtų įteisinta įstatymu. Nepatikli visuomenė labai nenoriai dalija autografus po panašiomis iniciatyvomis, o dar ir parašų rinkimo procedūros tyčia apsunkintos įvairiais barjerais. Ko vertas vien jau reikalavimas parašų rinkimo lapan įrašyti ne asmens kodą, kurį daugmaž visi atsimena, o asmens tapatybę liudijančio dokumento numerį. Dokumentą su savimi nešiojasi toli gražu ne visi, o jo numerį atsimena turbūt tik išimtinai mėgstantys savo smegeninę užkrauti beprasme informacija individai.
Keliolika kartų, per nepriklausomybės dvidešimtmetį, referendumą mėginta rengti “iš apačios“ ir nė karto tai nepavyko. Net ir sutelktomis valdžios ir valdančiojo elito pastangomis, išskirtinai “pagerintomis“ sąlygomis rengtas valdiškas referendumas dėl stojimo į Europos Sąjungą neapsiėjo be nervingo trūkčiojimo ir papirkinėjimo alumi bei skalbimo milteliais. Emigracija ir pilietinė apatija, atrodytų, jau turėtų apmaldyti valdančiųjų nerimą dėl jų genialiems sumanymams trukdančių referendumų “iš gatvės“ virtinės. Bet kur tau…

Toliau kartojamas šlageris iš sudilusios plokštelės: visuomenė esą nepakankamai išsilavinusi. Duok jai valią, tuoj visi nubėgs ir referendumais nubalsuos už milžiniškas pensijas ir nemokamą šildymą. Juk “runkeliai“ yra tokie žiopli, kad net nežino, kaip naudotis degtukais, kirviais arba spragilais. Jie tampa “protingi“ tik tada, kai reikia iš jų iškaulyti kryžiuką savo partijai per rinkimus arba oficialiai “demokratiškai“ apiforminti valdžios sumanymą. Vienintelė jėga, kuri saugo “runkelius“ nuo užprogramuotos kvailos savižudybės, yra valdžia. Net ir vaikų “daryme“ ji visada buvo pritvinkusi kompetencijos, kurios nesapnavo jokie veikėjai “iš gatvės“. Juk buvęs premjeras Gediminas Kirkilas Vyriausybės ataskaiton yra įsirašęs gimstamumo padidėjimą, kaip ministrų kabineto nuopelną. Keista, kad labiausiai nusipelniusieji nebuvo apdovanoti ordinais ar premijomis.

Tas pats ir dėl referendumų ar tikros savivaldos. Į savo programas įsirašydamos tiesioginius merų rinkimus didžiosios partijos tyčia į jas neįtraukia normalios savivaldos sukūrimo reikalo. Paskui kaip argumentą naudoja neaiškų tiesiogiai išrinktų merų statusą, kurį kada nors vėliau reikėtų patikslinti. Tikrą savivaldą gavę anykštėnai, valdžios genijų nuomone, iškart aukcione parduotų Puntuką ir prisipirktų pigios degtinės, o klaipėdiečiai bankui įkeistų ne tik Muzikinį teatrą, bet ir Lietuvninkų aikštę.

Taigi, ponai “runkeliai“, eikite namo, o dar geriau į darbus ir mokėkite mokesčius. Jiems uždirbti ir sumokėti jūsų protas yra pripažįstamas tinkamu ar bent vartotinu. O štai ką su mokesčiais daryti, yra geriau žinančiųjų. Svarbiausia, netrukdykite dirbti: tikėkite, laukite ir būkite ramūs.

Reklama

, , , , , , , ,

 1. #1 by Valdžiažmogis on rugsėjo 30, 2011 - 10:03 am

  Runkeliai,ir tik,prieš nudvėsdami,nepamirškite susimokėti PSD! Kas,kad jūs už medicinines paslaugas susimokate papildomai,arba apskritai jomis nesinaudojate! 🙂 Užsimanė mat jie referendumų…

 2. #2 by Marius on rugsėjo 30, 2011 - 11:03 am

  Taip, pastebėjimai tikslūs. Kalbėti apie tikrą demokratija Lietuvoje nėra pagrindo. Tol kol tiesiogiai nebus renkamas miestelio seniūnas, turintys realių galių, kalbos apie demokratiją yra tuščios kalbos. Tik priedo dar manau valdžia bijo savo žmonių. Garbės žodis nesu Šustausko ir Brazauskienės gerbėjas – populistai ir tiek, bet neleidimas registruoti partijos su “prezidento“ vardu yra baimė. Tarsi kitų partijos pavadinimai nėra abstraktūs ir galintys sukelti įvairių asociacijų? Lietuvos valdžia bijo, todėl ir niekina ,ir laiko neišmanėliais savo piliečius.

  • #3 by douktris on rugsėjo 30, 2011 - 9:39 pm

   ar gali sava valdzia bijoti savu zmoniu. man sie alogizmai niekaip nesueina y kruva. sava valdzia gali bijoti tik svetimu valdziu. runkeliai dar tebera uzhipnotizuoti zingerlanzberg, kad 91’mais igijo savo valdzia. o is tikruju – ta pati panele, tik kita suknele (veliavele ir himnas)
   o lietuviai patriotai, kaip buvo persekiojami prie sovietines judejos, taip ir dabar persekiojami prie jewrojuzo (po Norvegijos yvykiu LT buratinai vel buvo jewrojuzo priesaky tautufobiskumo isterijoje)

   • #4 by Marius on spalio 3, 2011 - 6:55 am

    Taip, Lietuvos Respublikos valdžia bijo savų piliečių. Jokio nelogiškumo čia nėra. Bijo, nes mano kad jie, piliečiai, “ne taip“, “ne tokį“ referendumą suorganizuos, pavyzdžiui, referendumas dėl partinių sąrašų rinkimuose panaikinimo. būtų tik į naudą Lietuvos demokratizavimui, tačiau toks referendumas būtų visiškai nepriimtinas dabartinėms partijoms, prisiplakėliams prie partijų. Kad teisingai būčiau suprastas (Lietuvoje jau nebeįmanoma normaliai vienam kito suprasti..) garbės žodis nesu iš principo prieš partijas kaip tokias. Puikiai suprantu: vienas lauke – ne karys, neturiu nieko prieš kad tiesiogiai išrinkti seimūnai burtusi į partijas, bet dabartinė mišri rinkimų sistema visiškai susikompromitavusi. Kalbėti apie seniūnijų rinkimus, o vietos valdžia ir yra ta pirmoji valdžia, tas demokratijos pagrindas, Lietuvoje neįmanoma, nes nėra demokratijos savivaldos lygiu.

 3. #5 by Žmogus-dundukas on rugsėjo 30, 2011 - 8:14 pm

  Lietuvoje įsiveisė pelėsinis brandus otkatinis kubilizmas.Laikas išsivalyti.

 4. #6 by Anonimas on spalio 1, 2011 - 7:41 am

  Kur paskaityti kaip kas balsavo?

 5. #9 by Tomas Čyvas on spalio 2, 2011 - 6:55 am

 6. #10 by suveinia on spalio 7, 2011 - 5:27 pm

  Lietuva nera valstybe, o tik valstybes parodija. Ar imitacija.

 7. #11 by andriusburlega on spalio 13, 2011 - 1:42 pm

  Cyvas ateina i prota. Dziugu.

  • #12 by Jakudza on spalio 13, 2011 - 2:00 pm

   O kada buvo išėjęs ir kuo tai pasireiškė? Galima konkrečiau?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: