Raketomis saugos paveldą

Prie UNESCO būstinės Paryžiuje iškelta Palestinos vėliava

Paryžius, gruodžio 13 d. (ELTA).

Praėjus šešioms savaitėms po to, kai buvo priimtas sprendimas priimti palestiniečius į UNESCO organizaciją, prie jos būstinės Paryžiuje iškelta Palestinos vėliava, praneša agentūra AFP.

Ceremonijoje, kurios metu, skambant himnui, į viršų kilo juodos, baltos, žalios ir raudonos spalvų vėliava, dalyvavo palestiniečių prezidentas Mahmudas Abasas (Mahmud Abbas).

UNESCO spalio pabaigoje tapo pirmąja Jungtinių Tautų (JT) organizacija, priėmusia palestiniečius į savo gretas. Prieš tokį sprendimą Generalinėje Asamblėjoje balsavo JAV, Izraelis bei dar 11 šalių. Vašingtonas protesto vardan sustabdė nario mokesčio mokėjimą – todėl UNESCO dėl lėšų stygiaus iki metų pabaigos buvo priversta įšaldyti naujas programas.

Palestina tapo 195-ąja UNESCO nare.

////////////////////////////

Valio. Nuo šiol paleidę keletą raketų į Haifą, palestinos arabai kasdien skubės saugoti paveldo objektų. Jie seniai apie tai svajojo. Beje, ar Hamas dabar pripažins paveldo objektu patį M. Abbasą? Klausti ar bus pripažinta Izraelio teisė egzistuoti išvis kažkaip nepatogu. Juk ir pas mus dabar madinga nuomonė, kad reikia daryti viską atvirkščiai, negu JAV ir Izraelis ir tuomet būsime išganyti.

, , ,

 1. #1 by Johnsonas on 13 gruodžio, 2011 - 2:02 pm

  Tomai, pasinagrinėk kokiomis aplinkybėmis buvo įkurta toji nemadinga valstybė – Balfūro susitarimas (Balfour treaty). Jos įkūrimą laimino tik Britanijos karalienės vyriausybė ir sionistai, žydai anti-sionistai tam priešinasi ir nepritaria iki šių dienų (jei neklystu – dėl religinių sumetimų).

  Prie raketų privedė tikrai ne ten gyvenusių palestiniečių/arabų iniciatyvos, o deja sionistų provokacijos ir argresija(ko jiems nebuvo numatyta t.y. pagal Balfūra naujakuriai turėjo gerbti ir neniekinti ir sugyventi su vietos nežydų bendruomenėmis).

  Deja, įvykių chronologija nebuvo tokia optimistiška.

 2. #3 by Marius on 15 gruodžio, 2011 - 8:45 am

  Nesutinku su jumis iš esmės, autoriau. Sutikčiau tik iš dalies. Taip, Lietuvoje yra daug slapto antisemitizmo. Neikiek neabejoju, kad Lietuvoje pasigirdę priekaištai dėl Lietuvos nepripažinimo Palestinos, girdi sekama JAV pėdomis yra nemaža dalimi sąlygoti prasiveržiančio to užslėpto antisemtizmo. Visgi manau svarbiau pats principas: ar pripažįstame Izraeliui valdyti nusikariautas, etniškai pravalytas ir kolonizuotas teritorijas? Jei ne – Lietuva privalo pripažinti Palestinos valstybę.

  P.S. Pridėsiu dar. Nesu antisemitas, tačiau skambės kaip koks paradoksas, ko gero būsiu apkaltintas esąs indoktrinuotas radikaliu palestiniečių požiūriu, bet Izraelis neturi teisės egzistuoti. Ar turi teisę tauta į žemes kuriose ji gyveno prieš 1900 metų? Pripažįstu holokaustą, pripažįstu, kad buvo nemaža lietuvių prie jo prisidėjusių (daugumai lietuvių būnant absoliučiai abejingais kaimynų žydų atžvilgiu) tačiau kerštą už jį išlieti ant Palestinos arabų, kurie čia gyveno jau šimtus metų, įkuriant jų žemėje Izraelį yra absurdas ir akivaizdi neteisybė. O vienos skriaudos išpręsti kita skriauda yra neįmanoma.

  P.P.S. Yra ir panašiai galvojančių žydų.

 3. #4 by Johnsonas on 18 gruodžio, 2011 - 4:55 pm

 4. #5 by velnias on 20 gruodžio, 2011 - 8:25 pm

  autorius prijaučiantis sionistams, nuotrauka išduodą

 5. #6 by Žinok Tiesą on 5 sausio, 2012 - 7:57 am

  Kas iš tikrųjų yra branduolinė valstybė-kenkėjas-parazitas: http://youtu.be/YhYkSjWppEQ

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: