Po tanku už dešrigalį

Atpažinti kvailį nesunku, kaip ir mėginantį kvailinti. Tereikia pastebėti, kad žmogus lygina traktorių su seniu besmegeniu. Klausimas ar šiandien žmonės eitų ant barikadų yra niekšingas ir idiotiškas iš esmės.

Kažkas kažko paklausė

Vienos apklausų agentūros dideliai mokyti sociologai, kažkieno ten užsakyti ėmė ir, Sausio 13-osios proga atliko neva labai reikšmingą tyrimą – ar žmonės šiandien rinktųsi nepriklausomybę ar ekonominę gerovę. Ir gavo neva labai išraiškingą atsakymą, kad septyni iš dešimties dar neemigravusių Marijos žemės čiabuvių nori ekonominės gerovės labiau.

Iškart visi suskato svarstyti – ką gi tai reiškia lyginant su dienomis, kai šalome ant barikadų. Atsakymas vienas – nereiškia beveik nieko. Nebent galimybę Algirdui Paleckiui patirti moralinį orgazmą, o anuomet špygą kišenėje ir taip laikiusios biomasės individams eilinį kartą paporinti – kokie kvailiai buvo, kurie „lindo po tankais“.

Niekas nelindo

Ir paleckininkams ir špygas po antklodėmis laikiusiai biomasei paaiškinu: niekas nelindo ir sutraiškytu būti nenorėjo. Tiems tankams nereikėjo atvažiuoti ir brautis, kur niekas nekvietė. Tankų siuntėjams nereikėjo jų siųsti ir niekas nebūtų „palindęs“.

Kai prieš taikius žmones nesiunčiami tankai, po jais „palįsti“ yra gana sudėtinga. Labai tikiuosi, kad  net nuo raudonojo pamišimo, nežaboto cinizmo, degtinės ir rusiškos propagandos išpurtęs plastilinas, esantis daug kam toje vietoje, kur turi būti smegenys, tai pajėgus suvokti.

„Lenda“ (kabutės nebūtinos) ir net yra kažkieno brukamas trečiarūšis Rusijos „maestro“ Gergijavas, savo muzikiniais gebėjimais pašlovinęs dalies Gruzijos okupaciją ant Cchinvalio griuvėsių. Ir įžūliai lenda būtent prieš atitinkamą datą, nors metai keliamieji ir galėtų pasitenkinti vasario 29 ar bet kuria kita diena iš 366. Dėkui, kad bent neatsiveža mafijozo Josifo su NKVD orkestru. Didelės naujienų agentūros vadovo ir kitų Rusijos kultūros būtent šios dalies išsiilgusių sutvėrimų aistras yra kada tenkinti, tačiau lendama būtent dabar. O 1991 metų sausį mes niekur nelindome.

Kvailas ir protingas

Pabaigai – apie protą ir kvailumą. Jei kažkas tikrai mano, kad tada žmonės rinkosi tarp gerovės ir laisvės, tai tai toks žmogus yra visiškas kretinas. Jokios gerovės, kurią mes savo barikadomis būtume sugriovę, nebuvo. Buvo tuščios parduotuvės, kur močiutės ir anūkėliai po kelias valandas laukdavo kokio nors ragu arba kanopų. „Tarybinės vytintos dešros“ tuomet irgi nebuvo. Majonezas ir žali žirneliai bei kava „Arabica“ buvo prekės gaunamos per „pajokus“ švenčių proga. O tualete naudojome „Tiesą“ ir dabar kitaip pasivadinusią „komsamolkę“. Automobiliui paskyros žmogutis laukdavo metais arba pirkdavo paskyrą (teisę nusipirkti mašiną) juodojoje rinkoje ir už varganą „žiguliuką“ mokėjo kaip už Mersedesą. Tokią gerovę ginti gali tik tikras kvailys.

O pats įdomiausias kvailio ir protingo atpažinimas yra klausime – dėl ko visgi „lįstumei’ po tanku – dėl kapšo pinigų ir kilogramo šlapios dešros bei teisės į nemokamą medpunktą „zonoje“ ar dėl laisvės? Kapšas pinigų skamba patraukliausiai, bet nežinau idioto, kuris dėl to drįstų aukoti gyvybę. Tas, kuriam kapšas svarbiausias, yra bent jau pakankamai gudrus, idant šitaip nepasielgtų.   

O kvailumas būna visoks. Kartais iškilūs veikėjai, metę savo šaliai į akis Sausio 13-osios apdovanojimą, nes kažkas organizavo apkaltą jo įsimylėtam politikui, drasko marškinius dėl negauto trijų litų vertės bilieto maršrutiniame taksi ir nemato nieko blogo gergijevų pasityčiojimuose iš tų, kurie neva „lindo“. Nematytų nieko blogo ir tuomet, jei rusų kultūros pristatymui tą pačią dieną prisistatytų iškilus kino režisierius Nevzorovas su savo „našy“. Mano subjektyvia nuomone tai ir yra tikras, bemaž materialus ir pačiupinėjamas kvailumas. Ar jis lįs po tanku už dešrigalį? Nežinau – dėl manęs tegul.

Šaltinis: “Balsas.lt“

, , , , , , , , , ,

 1. #1 by Artūras Račas on 13 sausio, 2012 - 10:23 am

  mielas Tomai, puikiai parašėte. Tik nesuprantu, kodėl esate pridėjęs į kelnes ir bijote parašyti mano vardą ir pavardę ten, kur rašote apie mane. Susikaupkite ir pasiryžkite. Būsite pagirtas tarp užkalnių ir neatrodysite kaip kastruotas ciucikas, bijantis savo šešėlio.

 2. #2 by Tomas Čyvas on 13 sausio, 2012 - 10:41 am

  Mielas Artūrai, patvirtinu, kad omenyje turėjau jūsų iškilų asmenį. Daug drąsos tam nereikia – jūs ne tankas, nors ir labai iškilus 🙂

 3. #3 by Artūras Račas on 13 sausio, 2012 - 10:51 am

  Na štai, matote, buvo visai nesunku. Labai už tamstą džiaugiuosi ir tikiuosi, kad ir ateityje būsite toks pat drąsus, atviras ir kritiškas ir, jei reikės, lipsite ant barikadų ne už dešrą ir ne už honorarą iš politikų.

 4. #4 by Cipazz on 13 sausio, 2012 - 7:06 pm

  O kvailių netrūksta. Ir kas keisčiausia, jie nebadaujantys. Turiu tokį prietelių, šešėlinį smulkų verslininką (nemokantis mokesčių automobilių meistras). Neblogas vyras, kai šneka sukasi apie žvejybą ar degtinę, bet būdamas 40-ies jis jau raudonuoja nuo nostalgijos. Į polemiką iš serijos “O tada buvo geriau“, ar “Padėkok savo Landsbergiui“ jau net nesileidžiu – beviltiška. Čia kurį vakarą bandė Skype užvesti diskusiją net apie Sausio 13-ą keldamas paleckiuko stiliaus bangas. Juokais pasiūliau atsisakyti Lietuvos pilietybės, jei čia taip baisu…Tyla… Atsakymas: “Tai kad aš čia gyvenu, dirbu… “. Sočiai, su normaliu butu, sodyba, vagiant mokesčius… Iš kur tas kvailumas žmogaus? Ar kad tą sausį dar sėkmingai Raudonojoje armijoje tarnavo, ar kad TV rusų žiūri? Sunkoka suvokti kartais.

 5. #5 by Manau, kad on 13 sausio, 2012 - 8:43 pm

  Manau, kad šiandien dar ne laikas kalbėti tiesą. Čia autorius parašė ne tiesą. Tam dabar pats laikas, kaip ir visus 20 metų iki šiol. O galėjo Lietuva klestėti ir turėjo, kai išsikovojome Laisvę.

  • #6 by douktris on 14 sausio, 2012 - 3:01 pm

   galejo, bet avinai, varovu gasdinami rusu meska ir uzsuktais kraneliais, buvo greitai suvaryti y kita garda. pakele bedarbyste pries atkeliant vartus iki 26% (cia tik oficialiai), kad su didesniu entuziziazmu pultu y nauja garda,
   lietuviu – po 10 autobusu per diena y Anglija, lenku – po 30. Lenkijos gyv. sk. – 30mlj., Lietuvos – 3mlj. isena, lietuviski avinai buvo 3 kartus alkanesni uz lenku.

 6. #7 by skaitytojas on 13 sausio, 2012 - 8:54 pm

  Račui beliko dar Russokoje radio apginti.. Už gergijevą jau stojo tanku.

 7. #8 by jurgis on 18 sausio, 2012 - 1:25 pm

  Šiaip, suprantu Račą, jis tiesiog pasipiktino pasipiktinusiaisiais. Tokiu būdu norėjo gal pasijuokti iš kai kurių žmonių perdėtos rusų baimės ar bandymais ieškoti sliekų – kur jų nėra. Savo mintim pateikti panaudojo ironiją ar sarkazmą. O rezultatas gavosi gan keistas – jį perspausdino IA REGNUM, ir kadangi, kaip žinia dundukėliai nesupranta ironijos – straipsnis ten sukėlė pasipiktinimo bangą.

  Manau protestuoti dėl koncerto sausio 13 tikrai nebūtina. Diskutuoti – galima. Kažin, ar šį renginį rėmė tos pačios kontoros kaip ir kitas rusų klasikos žvaigždes – ambasada, pora dujų bendrovių, bankas, ir kai kurie kaimyninių šalių fondai? Gerai kad remia kultūra, bet gan sunku patikėti, kad prisidengę kultūra praleistų proga pabūt truputį polit-nekorektiškais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: