Būčiau paleidęs tą vargetą D. Rimšaitę

Į Rusiją dėl pinigų ir meilės išbėgusiai ir tėvynę viešai išplūdusiai varguolei Donatai Rimšaitei Lietuva neleidžia dalyvauti olimpiadoje.

Penktadienį Vilniuje vykusioje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Generalinėje asamblėjoje nutarta neleisti buvusiai Lietuvos olimpietei Donatai Rimšaitei atstovauti Rusijai Londono olimpinėse žaidynėse.

LTOK Generalinėje Asamblėjoje tarp kitų klausimų buvo svarstoma, ar 2010 metų pabaigoje į Rusiją persikėlusiai, o vėliau už šios šalies piliečio ištekėjusiai ir Rusijos pasą gavusiai vienai garsiausių mūsų šalies penkiakovininkei leisti atstovauti kitą šalį Londono olimpinėse žaidynėse.

LTOK Generalinė asamblėja, išklausiusi LTOK prezidento A. Poviliūno pranešimą ir LTOK narių pasisakymus, vadovaudamasi TOK „Olimpinės chartijos“ 5 dalies „Olimpinės žaidynės“ 42 taisyklės „Dalyvių pilietybė“ nutarė neleisti XXIX olimpiados dalyvei, Lietuvos olimpinės rinktinės narei, penkiakovininkei D. Rimšaitei atstovauti Rusijos olimpinei rinktinei XXX olimpinėse žaidynėse Londone.

Už tai, kad neleisti D. Rimšaitei startuoti Londono olimpiadoje balsavo 49 LTOK Generalinės asambėjos nariai, prieš – 1, o susilaikiusųjų buvo 7. Nutarimas priimtas bals7 dauguma.“, – rašo Balsas.lt.

Tiksliai nežinau LTOK argumentacijos logikos, bet aš tą nelaimėlę būčiau išleidęs. Tame pačiame tekste rašoma, kad ji tvirtina išvažiavusi, nes apako nuo meilės. Gali būti ir taip, bet prisimenu štai ką:

Išvykau, nes Lietuvoje manęs netenkino pajamos ir treniruočių sąlygos. Tiesą sakant, rankos sviro į apačią ir net kildavo minčių, ar iš viso verta aukoti savo sveikatą dėl tokio menko įvertinimo. Manau, mano karjera Lietuvoje ilgai nebūtų tęsusis. Be to, turiu asmeninių priežasčių, kodėl atsidūriau būtent Rusijoje. Nesu laiminga palikusi Lietuvą, tačiau taip jau susiklostė. Tikiuosi, savo šalyje nebūsiu pasmerkta, bet daugiau šia tema kalbėti nenorėsiu“, – 15min.lt sakė pasaulio vicečempionė D. Rimšaitė.//2010 gruodžio 28d. 11.11

Per prievartą patriotais daro nebent Vladimiras Putinas kokius nors čečėnus. Ar reikalingi dažnai keičiantys nuomones (nesinori rašyti „melagiai) piliečiai? Jei Rusijai labai tokių reikia – galėjome pagelbėti karštelėjusiai metropolijai.

Keršto jausmas yra svarbus ir net susijęs su žmogaus instinktais, o už žodžius kartais tenka atsakyti labiau, nei už pinigus, tačiau man kur kas maloniau buvo skaityti, kad: „Londone, Didžioje Britanijoje, vykusiose moterų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finalo varžybose vienintelė Lietuvos atstovė 27 metų Laura Asadauskaitė iškovojo antrą vietą ir sidabro medalį. <…>. Kita buvusi lietuvė 23 metų Donata Rimšaitė, šiuo metu atstovaujanti Rusijai, finišavo tik 30-ta. D. Rimšaitei (4696 tšk.) prieš lemiamą rungtį buvo gana geroje pozicijoje – penkta ir turėjo tik 23 sek. deficitą, tačiau pasirodė itin nesėkmingai ir nusmuko žemyn net per 25 pozicijas.“

Be to, niekas negalėjo garantuoti, kad Amerikoje ar Australijoje neatsirastų dar daugiau gerų sąlygų ir asmeninių priežasčių. Kai kurios profesijos yra žemėje labai senos ir neverta mėginti jas drausti. Aš būčiau ją ramiai paleidęs.

p.s.

Gerbiama penkiakovininkė painioja visuomenę aiškindama, kad niekada neatsisakė Lietuvos pilietybės. Gal tai ir tiesa. Tačiau Vidaus reikalų ministro įsakymu, pasirašytu 2011 12 16 (Nr. 1V-928) ji jos neteko, kaip priėmusi kitos šalies pilietybę.

, , , ,

 1. #1 by Anonimas on 27 sausio, 2012 - 3:58 pm

  Perskaičiau visą straipsnį. Įdėmiai. Kaip kiekvienas elgiasi, čia jau jų pačių reikalas, o man užkliuvo visai kita.
  Cituoju:
  “Gerbiama penkiakovininkė painioja visuomenę aiškindama, kad niekada neatsisakė Lietuvos pilietybės. Gal tai ir tiesa. Tačiau Vidaus reikalų ministro įsakymu, pasirašytu 2011 12 16 (Nr. 1V-928) ji jos neteko, kaip priėmusi kitos šalies pilietybę“.

  Išeitų taip. Jei ji jau nebe Lietuvos pilietė, tai kaip tada kažkokie LTOK ar dar velniai žino kas, gali uždrausti ar leist kažką daryti ar nedaryti kitos šalies piliečiui..? Nieko aš čia nebesuprantu. Ar čia lietuviai eilinį sykį save įsivaizduoja dieviais, ar čia ne viskas taip kaip parašyta?

 2. #2 by nieko čia keisto... on 27 sausio, 2012 - 5:58 pm

  Viskas labai paprasta… Sportininkas, pakeitęs pilietybę, olimpinėse žaidynėse naująją savo valstybę, kurios piliečiu tapo, gali atstovauti tik praėjus 3 metams. Taip yra Tarptautinėje olimpinėje chartijoje (ar kaip ten tas dokumentas vadinasi). Taigi lietuviai nekuo čia neįsivaizduoja. toji chartija pakeitusiam pilietybę suteikia vienintelį šansą anksčiau, negu 3 metai po pilietybės keitimo dalyvauti olimpinėse žaidynėse – gauti „paliktos“ tėvynės sutikimą.
  Pilietybės keitimas – paties sportininko rizika… Geriausia keisti pirmaisiais metais po olimpiados. Tada nesusitrukdo ir leidimų nereikia 🙂
  O visuose kituose tarptautiniuose turnyruose (pasaulio čempionatuose) gali dalyvauti – jokių ribojimų nėra.

 3. #3 by kantas on 27 sausio, 2012 - 7:11 pm

  ech, Tomai, bent jau susilaikytumei; nei tu, ji nėra gimusios butaforinėje Lietuvoje

  Tuo labiau, Rimšaitė žengia priekyje, rodydama asmeniniu pavydžiu kas visų mūsų laukia

  ech, kai tik pradedi bendrauti9konkuruoti) su tuo dundukyno direktoriumi, tai ir susimėtai

  Netinka Tomui rašyti apie socialius primityvius reiškinius, tai kvitelių medžiotojo darbas

  • #4 by Tomas Čyvas on 28 sausio, 2012 - 8:25 am

   Žinai, labai linkiu, kad kuo greičiau pasektumei įkandin tos pirmeivės. Lietuva ištvers tokį proto ir dvasingumo nutekėjimą. Nelabai suprantu, kas dar čia laiko tokį karštą Rusijos ir bolševizmo patriotą, kaip Tamsta? 🙂

 4. #5 by Petras on 28 sausio, 2012 - 8:08 am

  Kas aiškiau už “bevardį“ pasakys – “butaforinėje Lietuvoje“… Na,pirmyn, NAUJIEJI KOLABORANTAI ! …jums padės echs politiko iš Kauno komentaras.

 5. #6 by Mobile on 28 sausio, 2012 - 9:12 am

  Gerbiamas Tomai, kodėl prabilote apie Rusijos ir bolševizmo patriotizmą? Ką sakytumėte, jei Rimšaitė emigruotų į Šveicariją? Ar tuomet jos poelgis būtų mažiau smerktinas?

  • #7 by Tomas Čyvas on 3 vasario, 2012 - 11:01 pm

   Viskas priklauso nuo to, kaip vyktų procesas. Jei taip pat – sakyčiau tą patį.

 6. #8 by matelis on 29 sausio, 2012 - 7:23 pm

  Na ir man norėjosi užduoti panašų klausimą. Tik gal ne Tomui, o LTOK. Ar būtumėte išdįsę jai neleisti dalyvauti olimpiadoje, jei ji būtų ištekėjusi už amerikėno? Nes mes gi niekada ir niekur nenaudojame dvigubų standartų.

 7. #9 by Anonimas on 3 vasario, 2012 - 10:59 pm

  Ech Tomai, Tomai, koks tu piktas.. O juk nėra dėl ko.. Matytgyvenime labai nesiseka. Tai ir bandai atsigriebti kąsdamas tiems, kurie kaip žinai tuo pačiu neatsakys.

  • #10 by Tomas Čyvas on 3 vasario, 2012 - 11:14 pm

   Čia turėčiau suprasti kaip argumentą, diagnozę ar palinkėjimą? 🙂 Ar čia tiesiog šiaip sielos klyksmas?

 8. #11 by Eugenijus on 4 vasario, 2012 - 8:24 am

  “… tėvynę viešai išplūdusiai varguolei …“ – kažkodėl niekur nerandu to plūdimo. Gal tik viešai išreikštą dėmesio (daugiau materialiai išreiškiamo) stokos afišavimą. O kad viešai, tai čia pliusas, o neminusas. Kitas klausimas – kiek mes to dėmesio galime skirti. Taip kad Tomai, iš pačio pusės šmeižimo žymiai daugiau matau negu iš Rimšaitės.

 9. #12 by bang on 8 vasario, 2012 - 7:38 am

  Ar reikalingi dažnai keičiantys nuomones (nesinori rašyti „melagiai) piliečiai?
  Keršto jausmas yra svarbus ir net susijęs su žmogaus instinktais…
  Kai kurios profesijos yra žemėje labai senos ir neverta mėginti jas drausti.

  Autoriau, truputį psichologinių problemų turite. Taip, čia diagnozė.

  • #13 by Tomas Čyvas on 8 vasario, 2012 - 8:08 am

   Na, Kašpirovskis net ir gydė žiniasklaidos priemonių pagalba. Tamsta tik diagnozes dalinate – turite kur tobulėti 🙂

   • #14 by bang on 8 vasario, 2012 - 10:31 am

    Jau užmiršot kaip dejavot, kad nebuvo suteikta pilietybė krepšininkei Katie Douglas ar čiuožėjai Katherine Copely ?

  • #15 by Tomas Čyvas on 8 vasario, 2012 - 10:40 am

   Jei jūs ko nors nesuprantate, tai eikite mokytis. Aš aiškiai parašiau, kad Rimšaitei leidimą būčiau davęs. Sunku suprasti? Pasistenkite 🙂 O toms dviems amerikonkoms neatėjo į galvą slapčia bėgti iš USA ir skųstis jas nuskriaudusia tėvyne, paskui persigalvojant ir pasakojant, kad viskas dėl meilės 🙂 Taip kad reikalai menkai tepalyginami.

   • #16 by bang on 8 vasario, 2012 - 10:50 am

    Na bent jų nevadinote seniausios profesijos atstovėmis.

  • #17 by Tomas Čyvas on 8 vasario, 2012 - 10:57 am

   Nevadinau, nes nebuvo to požymių. Lietuva nereikalavo, o jos nepradėjo skųstis sunkia dalia ir tuo aiškinti savo pasirinkimų. Paskui ir naujų versijų išgalvoti reikėję nebūtų. Kai viską darai normaliai – normalus būna ir rezultatas – net jei jis neigiamas.

   • #18 by bang on 9 vasario, 2012 - 8:49 am

    Ak tai vat kokie prostitucijos požymiai – 1) reikalavimas (valstybės ?) 2) motyvas – sunki dalia. Nu idomu, idomu.
    Nu vat nebebūtų prostitutė, tik jeigu būtų pamelavusi, kad sąlygos Lietuvoj tiesiog fantastiškos, ir būtų uždraudusi (kaži kaip ?) rusų sporto funkcionietriams paatrpininkauti sprendžiant šį reikalą su Čyvu, oj – Lietuvos sporto funkcionieriais.

   • #19 by Tomas Čyvas on 9 vasario, 2012 - 10:04 am

    Jūs esate nuobodus pašnekovas. Stengiatės nežinia ką įrodyti, o galiausiai pereinate prie prostitucijos. Mano subjektyviu požiūriu, seniausia pasaulyje žmogaus profesija yra gamtos atliekų rinkimas – nuo valgomų šaknelių, iki apliestų lizdų paukščių kiaušinių. Kai vienoje teritorijoje nebelieka – verkiant bėgama į kitą. Paskui į trečią. O jūs apie… Kiekvienam savo 🙂 Suaukite, pagaliau. Ir nebūkite toks prisiekęs froidistas 🙂

 1. Donatos Rimšaitės istorija. Nors gal dar ne istorija? « Matelio Romualdo rašinukai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: