Ką Prezidentė Dalia Grybauskaitė kūrė 1991 metų sausio 13 dieną?

Sausio 13-ąją stengiuosi ne labai klausytis kalbų minėjimuose, nes jos dažna būna panašios į to paties atrajojimą arba tiesiog lėkštos. Visai atsitiktinai „snukiaknygės“ draugas atsviedė nuorodą į premjero Andriaus Kubiliaus pasisakymo aprašymą, darytą kolegės Eglės Samoškaitės iš DELFI.LT.

„Ir ką mes girdime ta proga iš mums labai „mielos“ ir „brangios“ opozicijos? Girdime, kad viskas, ką darome, yra visiškai blogai. Noriu šita proga prisiminti, kad kai R. Juknevičienė, Č. Stankevičius, R. Hofertienė, V. Landsbergis prieš daugiau nei dvidešimt metų kūrė nepriklausomybę, tai kairiajai opozicijai viskas, kas buvo daroma, irgi atrodė visiškai blogai, kad reikia viską daryti step by step, kad nereikia nuogiems į dilgėles ir taip toliau. Šiandien kalbu paprastai: ar aš galėčiau prisiminti bent ką nors, ką to meto kairieji, kokiais konkrečiais darbais, konkrečiomis konstruktyviomis iniciatyvomis 1990-1992 m. laikotarpiu prisidėjo prie nepriklausomybės kūrimo“ Išskyrus, to laikotarpio intrigas, destrukciją ir panašius dalykus“, – teigė premjeras.“

Viskas čia gerai, nors kūrė jie turbūt kartu su Gediminu Vagnoriumi, Mečiu Laurinkumi, Audriumi Butkevičium ir dar krūva personų, kurias minėti tokią dieną, pagal konservatorių logiką, nėra politiškai korektiška. Net ir Rolandas Paksas, atėjęs į politiką per A. Kubiliaus partiją kažką tuomet galbūt kūrė (ką – nežinia).

Ir visgi – pačiame opuso gale premjeras prisimena ne tik R. Hofertienę, bet ir prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Premjeras, be kita ko, džiaugėsi drauge su prezidente Dalia Grybauskaite neišsigandęs „Leo“, „Snoro“, „Gazprom“ ar Gariūnų turgavietės, kurioje nuo gegužės 1-osios bus įvesti kasos aparatai.“

Tikėtina, kad prezidentė palaikė premjerą už rankos ir taip įtikino bent trečiais kadencijos metais nebebijoti Gariūnų. Fobijas visi įveikiame savaip. Man tik smalsu – ką ir už kurios rankos jos Ekscelencija laikė 1991 metų sausio mėnesį? Į paprastą klausimą – kada reitingų karalaitė apleido už talkinimą okupantams teisto Mykolo Burokevičiaus „Aukštąją partinę mokyklą“ – nėra atsakyta nei žmoniškai, nei dokumentaliai. Tai nėra keista – Gariūnai nėra tankas, o prezidentė nėra kokia R. Hofertienė, kad visi žinotų, ką ji anuomet kūrė.

, , , ,

  1. Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: